Hizmet Birleştirme

Yazı içeriği taşınmıştır.
Yorumlara ilgili site üzerinden daha iyi anlayanlar tarafından cevap verilmeye çalışılacaktır.

Kolaylıklar dilerim.

665 Replies to “Hizmet Birleştirme

 1. Hocam dilekçe örneklerini ekleyebilir misiniz?
  Zira bizim okul müdürümüz sgk dilekçeye gerek yok. sen kendin hizmet dökümünü elden alabilirsin diyor.

  1. Hocam dilekçe örneği ekli yazının sonunda. SGK elden belge vermiyor. Okula dilekçeyi verdikten sonra onu alıp elden SGK ya götürdüm yoksa okuldan SGK ya gitmesi uzun sürüyor. SGK da işlemlerin yapılmasını takip ettim kısa bir süre. Çıkan evrak için ” hocam evrak bu ama elden veremiyoruz, aşağı giden evrağa teslim ediniz.” demişlerdi.

   1. İyi akşamlar.. Ben özel okulda 5 yıl 9 ay 16 gün çalıştım .Devlette çalışmaya ise17.09.2012 de başladım. Bana özelde çalıştığım kurumdan 58 hizmet puanı verildi. Kıdemim de 8.1 oldu ..Bir ay sonrada 8.2 ye yükseleceğini ve maaşa yansıyacağını söylediler..Puanda sıkıntı olduğunu düşünmüyorum ama kıdemde daha fazla olması gerektiğini düşünyorum..Sizce doğru yapılmış mı kıdemimin derecesi ??

    1. 3/2 oranında kıdem ve dereceden yararlanabilirsiniz. yani size 1 derece ve 1 kademe vermeleri doğrudur hocam. 9/1 den başladı iseniz 1 derece alır 8/1 olursunuz. 1 kademe ile 8/2 olursunuz.
     hayırlı olsun.

     1. Merhaba hocam. ben özel okulda 6 yıl çalıştım ama sgk da 4 yıl 3 ay 16 gün çalışmış görünüyorum. 2016 Şubat atamasıyla atandım. atandığım okulun puanı 14. ve 2 sene içinde il dışı tayin istemem gerekiyor. Özelde çalıştığım yıllarda sayılırsa kaç puan gelir acaba? derece mi ve kademe mi nasıl etkiler?

   2. 8 yıl kadar dershanede öğretmenlik yaptım. bunun 2 yıl 8 ay sgk 5 yılı da bağkurlu olarak öğretmen olarak çalıştım. önce sadece 10 puan verdiler daha sonra bağkurlu öğretmen olarak çalıştığımı beyan ettin 50 puan daha verdiler ama sgk çalışmalarım için sadece 10 puan vermeleri yanlışlık olduğunu göstermez mi?

    1. hocam her yıla 10 puan olarak hesap edebilirsiniz. 2 yıl 8 ay sgk lı ve öğretmen olarak çalışmış iseniz 25 26 puan almalısınız

     1. Merhaba hocam 2013 eylülde meb e atandım o zamandan bugune daha önce özel dersanede çaliştiğim günleri hesaplayamadılar önce puanın 2/3 hesapladılar hatalı old düşünüp il i aradım onlar hatalı old söylediler ve ilçeyi aramişlardı bu yıl yine dilekçe verdim ama ilçe milli eğitim aylardır hesaplmdı bende il dışı tayin için lazım.benim hocam 1200 günüm var aralarda boşluklar oldu yani ayın ortasında istifa etmişim mesela ayın ortasında baslangçlarım var yinede ortalama kaç puan gelir 2009-2013 yılları arası istanbulde merkez de bir dersanede çaliştim

     2. Hocam ben 5 yıldır mebde kadrolu çalışıyorum ve 2007 de Üniversitedeyken 3 aylık bir çalışma sürecim (üniversite içindeki internet merkezi biriminde) var. benim hizmet birleştirmeden tek beklentim emeklilik yaşının aşağıya düşmesi… Bunun için birleştirme yapmak gerekiyor mu yoksa otomatikman sigorta girişi olduğu için 55 de emekli olurmuyum

   3. hah ben de 7 aydır bu işlerle uğraşıyorum…mahkeme kararıyla sözleşmeli öğretmenlik. yaptığım 8 yılı kazandım.sizin sıraladığınız bütün işlemleri de yaptım.(daha doğrusu benim vaktim olmadığı içim,eşim uğraştı).En son Ziaart Bankasına yatırmam gereken 1.673 lira hesap çıkardılar..Bayramdan sonra onu da yatıracağım…toplamda 26 yıl ediyor..yalnız bana söylenen ben emekli olursam kıdem tazminatımı 20 yıl üzerinden alacakmışım..ve de bana geriye dönük 8 yıllık bir ödeme yapmayacaklarmış…sadece derece kadrom 1/4 olacakmış..

  2. Merhaba ben 06/06/2009 – 26/10/2015 yılları arasında polis memuru olarak İstanbul da görev yaptım ve daha sonra kurumlar arası ilk atama olarak öğretmenliğe atandım yani sınava girerek atandım. Bana emniyet teşkilatından Milli Eğitime vermem için personel nakil bildirimi verildi ve orada hizmet puanı olarak 100 puan yazıyordu bu puan öğretmenlikte hizmet birleştirmesi yaptığım zaman bana hizmet puanı olarak öğretmenlikteki hizmet puanıma eklenecek mi acaba bilgi verirseniz sevinirim. teşekkür ederim

 2. paylaşım için çok teşekkürler, peki bu süreci göz önüne alırsak Unkapanına gidip başvurduğunuz ilk güne göre maaşınızdaki artışta geriye dönük ödeme alabildiniz mi? Unkapanına ilk gidip başvurduğunuz tarih ve hizmet birleştirme işleminin sonuçlandığı gün arasındaki zaman kısa bir zaman olmuyor genelde..

  1. maaş farkını ilk günden itibaren alıyorsunuz. Bunu hesaplatmak için birini bulmanız lazım. hesap sonrası paranızı alıyorsunuz.

   1. Merhaba Hocam:
    Bu geriye dönük ödeme konusu nasıldır. Şöyle anlıyorum ama yanılıyormuyum?
    Hizmet birleştirmesinden dolayı değişen derece/kademe düzeyiniz kaynaklı maaş farkını memuriyete başladığınız tarih ile hizmet birleştirmesi gerçekleştiği tarih arası geriye dönük alabildiniz mi. Normal şartlarda aday memurluk + yazışma süreci nerden baksanız birbuçuk yıllık fark eder.

    1. Geriye dönük aldım hocam aynen. Çok da büyük bir para değildi unuttum gitti açıkçası 🙂

   2. Hocam geriye donuk maas hesabi islemlere basvuru tarihine gore mi yapiliyor? Yoksa MEBe atanma tarihine gore mi?

 3. hocam
  çok ayrıntılı yazmışsınız teşekkür ederiz ancak ben 5 eylülde göreve başladım adaylığım kalkmadan bu dediklerinizi yaptırabilir miyim çünkü eylülde belki eş durumu tayini olursa gideceğim inşallah ve bana gereken şu an için puan açıkçası…
  6 sene özel okulda çalıştım 3 te 2 si mi geliyor acaba?
  bir de 3 farklı okulda çalıştım hepsinden ayrı ayrı belge mi istemem gerekiyor?
  şimdiden teşekkürler

 4. estağfirullah.
  Bana söylenen adaylığın kalkmadan bu işlemlere başlayamazsın oldu ben de bu şekilde bekledim hocam. Yalnız bazı forumlarda adaylık kalkmadan da işlemlerin başladığını yazmış arkadaşlar. sonunda iş müdürünüzde bitiyor Genelde o ne derse o oluyor gibi. İlçe Mem’e bu konuda sorabilirsiniz.

  6 sene özel okulda çalışmışsınız. gün sayısını hesaplayıp 3te 2sini alıyorlar. Hesaplanan kadar Kıdem, Derece alırsınız.

  3 farklı okulda çalışmış olsanız da son çalıştığınız okuldan ayrılırken (yada son çalıştığınız İlçe MEM’den) Özel Eğitim Kurumları Hizmet belgesini almış olmanız gerekiyordu. Tüm bilgiler başlama ve istifa tarihleriniz o belgede yazılı yani hepsinden ayrı ayrı istemenize gerek yok.

  Şimdiden hayırlı olsun.

 5. hocam ayrıntılar için teşekkürler
  ancak tam anlayamadığım bir nokta var
  biliyorsunuz ki mebbiste öğretmenliğe esas,emekliye esas, gibi farklı çalışma sürelerimiz var
  şimdi siz hizmet birleştirince bu sadece emekliliğe sayılmıyor mu? maaş kıdem derecenize etkisi var mı?
  yazıdan anladığım kadarıyla var ama bizim ilçe milli eğitim,bu hizmet birleştirmede sadece hizmet puanını veriyor ve emekliliğe sayıyor.emekliliğe saydırınca emekli keseneğini yıllarca fazladan ödemek zorunda kalacağım için işletmedim
  ama hizmet puanımı almak istiyorum.bununla ilgili dilekçelerin son aşamasındayım.
  bildiğim kadarıyla maaş dereceme etki etmeyecek,sizin ki nasıl oldu tam olarak?

  1. Emekliliğe esas olarak gözüküyor evet. Bunun yanında 2/3ü kadar olan kısım meb de öğretmenlik yapmışsınız gibi sayılıyor. Kaç derece ve kıdeme denk geliyor ise alıyorsunuz. Kıdem ve dereceler arası (5in altına düşene) kadar çok farketmiyor maaş artışı. Bununla beraber siz hangi kıdem/derecede iseniz o farkı mutlaka maaşınıza ekliyorlar. kolay gelsin.

   1. hocam merhaba,bende hizmet birleştirmesi yaptım 1.yıllık kademe ilerlemesi oldu 8/1 ne düştüm.doğuda 2 yazın 2 buçuk yılımı dolduruyorm.terfi alınca şimdi ben 3 buçuk yıllık öğretmen durumundamı oluyorum,bu sebeple bana sistemde tayin açılırmı

    1. Hocam yirmi yılda birleştirseniz maalesef kadroluya sayılmıyor. Bekleme süreniz atandıktan sonra başlıyor.

     1. hocam sendika başkanıda bana öyle bilgi verdi fakat bu hizmetimini milli eğitimde yapan memur doğu görevine etki etmediğini hizmet yılını etkilediğini söyledi yani kendisi doğu görevimden sonra 3.yıldan sonra 4 yıllık öğretmen pozisyonunda olacağımı söyledi,peki emekliğime etki eden bi durum yani sizde yukarıda söylemişsiniz,3/2 etkisi olduğunu nasıl hizmet yılımdan sayılmıyor.yani kıdem ilerlediği için üçte ikisi alındığı için 1 yıl önceden erken emekli olacağım söyleniyor bi çelişki doğmuyormu çok kafam karıştı.yani aslında öğrenmek istediğim tayin hakkı doğarmı zorunlu hizmet bölgelerine yani doğu görevimi başka bir doğu ilinde tamamlayabilirmiyim,bilgiler için çok teşekkürler.

     2. hocam birde 2012 şubat atamasıyız,bizim atanma kılavuzumuzda 4 yıllık şartı baz alınmıştı fakat geçen yıl zorunlu hizmet bölgelerine tayini çıkan arkadaşlarımız oldu,zorunlu bölgeleri açtıkları için sendikayla görüştük,bize o şartın zorunlu hizmet bölgelerini etkilemediğini söylediler.sizce bu yıl bizimde öyle bir şansımız olurmu çok sağolun,kusura bakmayın umarım sorularımızla bunaltmamışızdır sizi..

     3. Est. Hocam ben hizmet birleştirme ile derece ve kademe aldım. Hizmet puanları da aldım. Ama il içi ilk atama sonrası atandığım tarihe baktılar ne dereceye ne kademeye

     4. çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için değerli hocam sanırım 4 yıllık şartıyla ilgili kesin bir bilginiz yok,peki geçen yılki kılavuzda adaylığı kalkmış olmak şartıyla zorunlu doğu görevinde bulunanların,öngörülen zorunlu hizmet bölgelerine tayin isteyebileceği yazıyor yine böyle bir madde olursa kılavuzda bu durumda başka bir doğu iline öngörülen yani tayin isteme şansımız doğuyor galiba değilmi bi çok yerden olur diye bilgi aldım ama yine de burda da teyit etmek istedim.değerli vaktinizi ayırdığınız için Allah sizden razı olsun.bilgi de sadakadır.bu yüzden çok teşekkürler.

 6. sayenizde pek çok şeyi halletim.
  sadece zirraat bankası yatırmam gereken hesabı bulamadı.
  siz hangi hesaba yatırdığınızı hatırlıyor musunuz?

  1. Hocam hesabı hatırlamıyorum ama dökümanları bulabilirsem size o hesap noyu gönderirim. Yatırılacak parayı hesaplayan arkadaş yönlendirmişti beni de.

  2. Ziraat Bankasından Emekli Sandığı Genel Müdürlüğü Ankara ya yatırılmış para.
   açıklamaya da samet bozkurt kesenek yazmışlar.

   1. Merhaba ben de yukarıdaki yollardan geçerek bankaya para yatırma aşamasına kadar geldim ancak ziraat bankası bana da böyle bir hesap olmadığını söyledi yarın başka bir ziraat bankasına gideceğim hesap numarasını bulanlar burada paylaşırsa banka basamağı daha çabuk atlatılabilir.
    i

 7. bir de benim 9 yıl özelde çalıştım. 6 yılını saydılar ama 30 puan verdiler?
  puanım çok az olduğunu düşünüyorum. size kaç puan verdiler?

  1. Hocam çalıştığınız yere göre puan veriyorlar. Ben yılda 10 puan veren yerde çalıştım ve puanlarımın tamamını aldım. Hiç eksilme olmadan. 9 yıl çalıştı iseniz 9xPUAN olmalı. en az zaten 10 puan veriyorlar 1 yıl için. 90 dan az olmamalı puanınız. Puanda 3te2 işlemiyor tamamını vermek zorundalar.

 8. mrb, ben 2006 dan beri meb de kadrolu öğretmenim.fakat daha önce2004-2006 yılları arası 1 yıl ücretli 1 dönem de sözleşmeli öğretmenlik için başvurdum tayin istemeyi düşündüğüm için puan alırım diye. fakat 2 gün önce fark ettim ki hizmet birleştirmem yapılmış mebbiste gördüm.fakat okula 2 gün önce sgk dan bir yazı geldi. faiziyle ödemem gereken bir para varmış ama ne kadar olduğunu kimse bilmio.ne okuldakiler ne ilçedekiler.bu para nasıl hesaplanacak…aradan 6 yıl gectiği için ne kadar faiz öderim..bana yardımcı olabillri misiniz.

  1. Hocam çok fazla para tutmuyor. Yalnız bizim okulda da anlayan yoktu bu işi. İlçede muhasebe işlerine bakan bir bey belli bir ücret karşılığında yaptı. Çıkan ücreti gidip kesenek hesabına yatırdım işlem bitti.

 9. hocam hizmet birleştirmesinden sonra bordronuzda kıdem ay yıl kısmı sadece kadrolu çalıştığınız süremi yazılı yoksa özel okul süreniz ya da bunun 2/3 ü olan süremi kıdem ay yıl olarak yazılmış.Teşekkürler

 10. Hocam,97 yılında kadrolu öğretmen olarak göreve başladım.Sonra
  İzmir’de görev yaparken hizmet birleştirme yaptım.Özel sektörde (eğitim ile ilgilideğil)5 yıllık çalışmışlığımı ekletttim.Bana bu yıllar için İzmir milli eğitim ilgili birimde hizmet birleştirmem nedeniyle hizmet puanı eklendi.Fakat geçen hafta puanımda bir hata farkederek kayıp kaydımın ve puanımın düzeltilmesi için Ankara’da bağlı olduğum ilçeye yaptığım başvuru sonrası bana dersane ve özel okulda çalışmadığım halde puan hesaplanmış olduğu bu puanların da silineceği özlükten okulumu arayan memur tarafından bildirildi.Kendimi alacaklı sanırken borçlu çıktım.Eğitim ile ilgili sektör dışında çalışanların hizmet birleştirme yapması durumunda puan hesaplanır mı yoksa hesaplanmamalı mı?Aydınlatmanızı ve ne yapacağım konusunda bilgilendirmenizi rica ederim.

  1. Değerli hocam maalesef söyledikleri doğru. İlgili maddeyi aşağıya alıntıladım.

   5 – Özel okullarda öğretmenlik veya yöneticilik yaptıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı emrinde memuriyet kabul edenlerin özel okullarda geçen hizmet sürelerinin 2/3 ünün her yılı bir kademe ilerlemesine ve her üç yılı bir derece yükselmesine esas olacak şekilde değerlendirilir.

   657 devlet memurları kanunu ( 2/3 diye aratınca hemen geliyor )

 11. Hocam,bu madde özel okullardan geçenlerin durumuna açıklık getiriyor.Derece ve kademe hesabına yönelik.Benim durumuma açıklık getirmiyor.Biz hizmet birleştirmede bu durumda özel sektörde çalıştığımız sürelerin 3/2 sini de emekliliğe esas olarak saydıramayacak mıyız?Benim sayıldı ve o dönem bir miktar derece kademe farkı için para ödedim ve her yıl da ödemeye devam ediyorum.Emekliliğe esas derece ve kademem ayrı,kadroya esas olan da ayrı yürüyor.Hizmet puanı verilmesiyle ilgili konuya ışık tutan bir madde yok mu?Saygılarımla….

  1. http://mevzuat.meb.gov.tr/html/27573_0.html
   hocam 48. maddede yazıyor hizmet puanı ile ilgili mevzuat.

   MADDE 48 – (1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (B) bendi kapsamında sözleşmeli öğretmen olarak geçen süreler, 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (C) bendi kapsamında kısmi zamanlı geçici öğreticilikte geçirdikleri süreler, Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine ilişkin Kararı kapsamında ek ders ücreti karşılığı görevlendirme suretiyle geçirilen süreler ile vekil öğretmenlikte ve usta öğreticilikte geçirilen süreler, görevin geçirildiği hizmet alanındaki eğitim kurumları için öngörülen hizmet puanından değerlendirilir.

   Birde askerlik için veriliyor bu puan o kadar.

  2. Hizmet birleştirmesi, çeşitli sosyal güvenlik kurumlarına tabi olarak geçen hizmet sürelerinin birleştirilmesi suretiyle ilgililerin sosyal güvenliklerinin sağlanmasıdır.
   Benim bi arkadaşım, MEB de öğretmen olarak atanmadan önce özel sektörde bi otelde çalışmıştı. MEB’e geçince otelde çalıştığı süreleri getirip hizmet birleştirmesi yaptı ve hizmet puanı aldı…

   1. Öğtetmelikte hizmet puanı meselemiz var hocam malum. Birleştirme en çok o işe yarıyor. Derece kademe de eh işte.

 12. hizmet birleştirmeden kaynaklanan borç tutarı hesaplamasını ben yapıyorum. bazı arkadaşlar ne kadar geç yaparsan o kadar iyi olur falan diyolar sonuç değişmiyo süreyi geciktirdiğin kadar fazla fark ödersiniz.birleştiremeden dolayı maaşınızda artış olmaz bilakis emekli keseneklerinde emsalınıze göre daha fazla kesenek olacağından biraz düşme olacaktır

 13. dilekçenin linki kırık. Ali hocanın dediğine katılıyor musunuz? Diyor ki: .birleştiremeden dolayı maaşınızda artış olmaz bilakis emekli keseneklerinde emsalınıze göre daha fazla kesenek olacağından biraz düşme olacaktır. Bu durumda hizmet birleştirme yerine sadece puan birleştirme yapıp hizmet birleştirmeyi emekliliğe yakın bir tarihe bırakmak daha mı avantajlı olur?

  1. Linki düzelteceğim inşaallah. Maaş dereceniz arttığı için artıyor doğal olarak. Emekli keseneği olarak ise daha yüksek derece ve kademe oluyor ama bunun maaşa etkisini bilmiyorum. Ek olarak bana da demişlerdi sadece puan al diye ama dilekçe yazarken müdürüm ayrı ayrı olmaz demişti. Buna binaen ikisini de yapmıştım ben.

 14. Hocam ben de hizmet birleştirme yaptım ancak benim ödemem gereken tutarı dışarıdahesaplatmam gerektiği söylendi. Bir kişi önerdiler. O da bu işlem için 100 tl istedi. ödeyeceğim fark da 40 tl civarı çıkar dedi. bu hesaplama işini siz nasıl yaptırdınız. bilgilendirirseniz memnun olurum. şimdiden teşekkürler.

   1. hocam bende hizmet birleştirme yaptım fakat milli eğitim çalışanları her hangi bir yatıralacak paradan bahsetmedi bu kasteddiğiniz ücret ne içi acaba öğreneblrmiyim

    1. Ilçe ilçe değişiyor mu bilmiyorum. Emekli kesenekleri ile ilgili. Siz dilekçeyi verdiniz işlemler bitti ise boşverin gitsin. Çok büyük para olmadığından ileride can sıkmaz

 15. Merhaba. Mayıs’ta ilden okula yazı geldi ve md yardımcımız ilçeye taklifte bulundu. Ancak 2 ay geçti ilçeden tık yok. 13 Ağustosta tayin isticem ve bana çokk puan lazım. Ne yapmalıyım sizce hocam? 15 güne kadar derdece-kademem ve puanım artar mı?

  1. Hocam il onayı geldi ise hemen ilçeye gidin , bana da sıkıntı çıkardılar bizzat ilçeye gittim 2,3 saatte halloldu

 16. hocam ne derece-kademe yükselttiler ne de puan verdiler:( sadece emekliliğe eklediler.. acaba 243 gün sigortamımı beğenmediler? sinir oldum.. N’apıcam şimdi ben???

 17. Hocam okulda öğretmenim (9-3).. Eskiden dershanede çalışmıştım 1 yıl. Ama müdür sağolsun 243 gün sigorta yatırmış. İlden yazı geldi 8-1 olabilir diye. İlçeye gittim bugün sadece emekliliğe saydılar o günleri:(

  1. Hocam hizmet puanı da alabilirsiniz. Il derece verilecek dedi ise de ilçe vermemezlik yapamaz. Sendikalı iseniz sendikayı devreye sokun bence

   1. Slm hocam.. Çok şükür benim puanlar geldi 🙂 Bugün baktım mebbise işlenmişti. Umarım yarın baktığımda da 8-1 olurum.. Yardımlarınızdan dolayı teşekkürler…

  2. 8 ay 3 gün emekliliğinize 5 ay 12 günde maaş derecenize sayılır. Yani bu süre kadar terfi tarihleriniz öne çekilir. Örneğin 9-3 derece tarihiniz 23/10/2011 olduğunu kabul edersek. emekli derece terfiniz 20/02/2011, maaş derece terfinizde 11/05/2011 tarihinde olması gerekir ve her yıl bu tarihlerde terfinizin yapılması gerekir. Göreve başladığınızdan itibarende bu farkları alırsınız.

 18. Merhaba. Haziran ayı sonunda tüm evraklarımı ilçeye teslim ettim. Müdür yardımcımız aracılığıyla evraklarımın ile ulaştığını öğrendim. Ben de 13 Ağustosta özür grubu tayin isteyeceğim ve bana da puan lazım. Ne yapmalıyım sizce hocam? 5 güne kadar derece-kademem ve puanımda değişiklik olur mu sizce?

  1. Il şimdiye kadar bir cevap göndermeli idi. Ilden yazı gelmeden çok zor hocam. Yazı geldikten sonra 2 günlük iş aslında.

 19. Yazı ilden okula mı gelecek? Kusura bakmayın, süreç hakkında hiçbir bilgim yok o yüzden böyle bir soru soruyorum.

  1. Ilde komisyonda sizin çalışma günlerinize bağlı olarak 3/2 oranı ve almanız gereken puan derece kademe ne varsa belirlenecek. Yazı ile okula gönderilecek. Siz o yazıyı ilçeye. O kadar.

 20. ıra No Tarih Birim İşlem
  1 05.07.2012 AĞRI SGİM SİGORTALI TESCİL VE HİZ.SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
  2 05.07.2012 AĞRI SGİM SİGORTALI TESCİL VE HİZ.SERVİSİNE ZİMMETTEN ÇIKARILDI
  3 09.07.2012 AĞRI SGİM GELEN GİDEN EVRAK SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
  4 09.07.2012 AĞRI SGİM GELEN GİDEN EVRAK SERVİSİNE ZİMMETTEN ÇIKARILDI
  5 09.07.2012 SAMSUN SGİM GELEN GİDEN EVRAK SERVİSİNE TAAHHÜTSÜZ GÖN. ÜZERE İŞLENDİ
  6 10.07.2012 SAMSUN SGİM GELEN GİDEN EVRAK SERVİSİNE ZİMMETTEN ÇIKARILDI
  7 18.07.2012 SAMSUN SGİM SİGORTALI TESCİL VE HİZMET 2 SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
  8 18.07.2012 SAMSUN SGİM SİGORTALI TESCİL VE HİZMET 2 SERVİSİNE ZİMMETTEN ÇIKARILDI
  9 25.07.2012 SAMSUN SGİM GELEN GİDEN EVRAK SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
  10 25.07.2012 SAMSUN SGİM GELEN GİDEN EVRAK SERVİSİNE ZİMMETTEN ÇIKARILDI
  11 26.07.2012 ŞAHIS TAAHHÜTSÜZ GÖN. ÜZERE İŞLENDİ
  12 26.07.2012 ŞAHIS ZİMMETTEN ÇIKARILDI
  benim de bu şekilde yazıyor burdaki şahıs ne anlamadım ağrıyı arıyorum gelmedi diyor samsun yolladık diyor çok az zaman var eş durumu isteyeceğim ne yapmalıyım.. sağolun

  1. Hocam ben her şey hızlı olsun diye elden götürdüm evrakları. Bu silsile nasıl işliyor anlamıyorum maalesef. Ama evrak okula yada ile ulaşmış gibi. Zimmetten çıkarılmış.

  2. Öncelikle paylaşımlarınız için cok tsk ederim hocam . Ben şubat ayında göreve başladım onun öncesinde 1 buçuk yıl özel eğitim kurumunda öğretmen olarak çalıştım. hizmet birleştirmenin aday olduğum için henüz olmıycagını ancak bu durumun hizmet puanının ekleniceğini söyledi sube müdürü. şimdi dilekçem hazır ama sgk dan hizmet dökümü ve calıstıgım özel egıtım kurumundan aldığım herhangi bir belge yok. dilekçeyi vermem sadece yeterli olucak mı? simdidn tskler kolay gelsin.

   1. hocam bizim (yeni okulumun) müdür baş yardımcısı ben tek dilekçe ile halledeceğim dedi arkadaşlardan tek dilekçe ve turkiyegovtr deki hizmet dökümünü alıp gönderdi. ben de sonucu bekliyorum. siz zaman kaybetmeden dilekçenizi verip puanlarınızı alın bence. kademe ilerlemesi çok bir şey getirmez acil olarak

 21. Şu hesaplama işini tam olarak yapamadım,bana da yardımcı olur musunuZ?Özel okulda 360 gün,ücretli öğretmen olarak da 45 günüm çıktı.05.02.2013’TE 8/3 olacağım,acaba derecem artar mı?Bu hizmet sürem kaç derecey takabü eder?Teşekkürler…

 22. değerli hocam maddede özel okul diyor ben dersanede 7 yı öretmenlik yaptım . Başvurabilirmiyim?

  1. Hocam dershanede de olsa Öğretmenlik yaptınız. Farketmeyecek inşaallah merak etmeyin. Ben İSMEKde de çalışmıştım bir süre (kurs tarzı). Onlar d dahil edildi.

    1. hocam dilekçe vermekten başka çare yok. Etkin Eğitim hizmetleri altında bende hizmet puanı verilmiş gözüküyor. İlginç olanı ben kolej çalışmalarım için hizmet cetveli vermiştim. ismeki saymazlar diye vermemiştim. ama sgk dökümünden bulup saymışlar.

 23. şimdiye kadar internette karşılaştığım en detaylı açıklamalar, çok mutlu oldum 🙂 hocam 6 yıl özel okul geçmişim var. atanalı 2 yıl oldu. ben hizmet puanı ve kademe/derece ilerlememi şimdi yaptırsam, emekliliğe sayılması işlemini emekliliğime yakın yaptırsam olur mu? emeklilik keseneği çok olur diye duymuştum. kolay gelsin.

  1. Sayın hocam, çok da para ödenmiyor kesenek için. Devlette ne kadar az çalışırsanız o kadar az ödersiniz. Ben ikisini ayrı ayrı yaptıramadım. Müdürüm ikiside bir olacak dedi öyle yaptım. Olur mu olmaz mı? bilemeyeceğim. Saygılar.

   1. hesaplama yapılırken ödenen parayı değil de bordroda kalem kalem gördüğümüz kesintiler,vergiler var ya onları sormuştum hocam. yani maaşımızda her ay yapılan emeklilik kesintisi.
    hizmet birleştirmeyi ne kadar erken yaparsak, o kadar çok kesintiye sahip oluyoruz sanırım.

  2. Merhaba Didem hanım. 6 yıl özel okuldaki çalışmışlığınızı saydırdığınız zaman emekli yönünden 2 derece, maaş yönünden 1 derece 1 kademe ilerlemesi alırsınız. muhtemelen şu an dereceniz 9/3 olması lazım. eğer 6 yıllık hizmet sürenizi saydırırsanız emekli dereceniz 7/3 maaş dereceniz ise 7/1 olacak demektir 9. derecede ek gösterge alamıyorsunuz. 7 derece ek gösterge 500 özel hizmet tazminatınız % 85. 4.dereceye indiğiniz zaman özel hizmetiniz %95 olacak yani emekli keseneğiniz fazla kesilecek ama alacağınız maaş daha fazla olacak. Bu açıdan siz her zaman daha kazançlı olacaksınız. ödeyeceğiniz fark da fazla tutmaz. bence hemen saydırın derim. saygılar.

  1. Estağfirullah, cümlemizden. Ben çok bilgi bulamamıştım zamanında. Sıkıntısını yaşadım. Ama artık o kadar sıkıntı yok gibi. Umarım daha iyi ve dijital ortamda yapılır da bu yazıya gerek kalmaz 🙂

 24. Hocam merhaba öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. bende 2 aydır uğraşıyorum. okulumdan hizmet birleştirmemi yapmalarını istedim fakat adaylığım kalkmadan olamayacağını söylediler. bende elden kendim uğraştım dilekçe yazdım il mem’e imzalattım. daha önce çalıştığım ildeki sgk ya gönderdiler orada 2 ay bekledi. baktım olacağı yok bende peşinden gittim. neyse oradan halloldu şimdi tekrar çalıştığım ilde ki mem’e geldi. bu defada hizmet cetvellerimi istiyorlar. daha önce 6 yıl kolejde çalıştım, ayrıca 5 kurumda daha fakat hangi tarihte nerede çalıştığım evraklarda görünmüyor. sadece hizmet dökümüm var. tarihlerden hatırlayamıyorum. eski çalıştığım kurumlardan ayrı ayrı belge (sınırım hizmet cetveli) istediklerini söylediler. şimdi bunun için uğraşıyorum. belgeleri bulmanın kolay bir yolu yokmu hocam?

  1. Sayın hocam , ben tek kolejde çalıştığım için ayrılırken verdikleri tek hizmet dökümü benim için yeterli oldu. Zaten son ayrılırken aldığınız dökümde tüm kolejler yazıyor ise sadece ona bakıyorlar normalde. Fakat iller farklı ise sgk her ile yazı yazıyor ve cevap bekliyormuş. Baktınız ayrı ayrı istiyorlar çalıştığınız kurum sekreter veya müdür yardımcılarından rica edip size hizmet cetvelini kargo ile yollamalarını isteyin bence. Allah yardımcınız olsun. Az daha sabır hocam.

 25. Merhaba hocam verdiğin bilgiler çok güzel benimde bir kaç sorum var bunlara cevap verirseniz çok sevinirim.Öncelikle 1983-1987 arası öğretmenlik yaptım daha sonra istifa ettim 17 yıl bağkur hizmetim var borcumda yok 2006 3. ayında yeniden öğretmenliğe başladım ve halen öğretmenliğe devam ediyorum.Soruma gelecek olursak hizmet birleştirimi yapıp kademe ve dereceden faydalanmak istiyorum bunun için okula dilekçe verdim milli eğitim müdürlüğü okula yazı gönderdi ve bu yazıda şöyle yazıyor ” İlgilinin 17 yıl bağkur hizmetleriyle 3 yıl 11 ay emekli sandığı hizmetlerinin 20 yıl 11 ay sürenin 14.03.2006 açıktan atama tarihi itibari ile emekli keseneğine esas aylığında değerlendirilmesi sonucu 5434 sayılı kanunun ek 18. mad. uyarınca hizasında gösterilen tarihlerden geçerli emekli keseneğine esas aylığı terfi yükselmesi Müdürlüğümüzce uygun görülmüştür.Adı geçenin Bağkur hizmetlerinin emekli keseneğine esas aylığında değerlendirilmesi sonucu oluşan kesenek kurum karşılığı yüzde 100 artış farklarının SGK(Emekli sandığı) hesabına Ziraat Bankasına yatırılarak mukabilinde alınacak makbuzun aslının ivedi olarak Müdürlüğümüze gönderilmesini rica ederim. Bu durumda ben ziraat bankasına ne kadar yatırırım ve nerede hesaplattırabilirim? şuanda 7nin 3 ündeyim kaçıncı kademeye ve dereceye düşerim? ve maaş artışı olur mu? vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim benim gibi okulda 3 öğretmen daha var onlarda ne yapıcaklarını bilemiyor

  1. Değerli hocam, öncelikle 3 arkadaşınız dilekçe vermekle işe başlasın gerisi geliyor 🙂 Benim okulumda 3-4 arkadaş emekliliklerine de çok az vardı benimle beraber girdiler bu işe…

   Sorunuza gelince hocam derece ve kademeniz yükseleceğinden maaşınız bir nebze yükseliyor.3/2 oranında gününüz derece ve kademenize ekleniyor. Örnek verecek olursak 9 sene çalıştı iseniz MEB de 6 sene çalışmış gibi oluyorsunuz. 7/3 iken birden 5/3 oluyorsunuz. tabi gün olarak bu işlemleri ilde kurulan komisyon hallediyor ve sadece ÖĞRETMEN OLARAK çalıştığınız günler sayılıyor.

   Hesaplatma işine gelince, ben ilçedeki muhasebeci ile görüştüm para karşılığında bu işi yapabileceğini söyledi ki herkes bu şekilde yaptırıyormuş. Siz de ilçeyi bir arayın mutlaka sizi yönlendirirler hocam.

   Selamlar.

  2. Merhaba öğretmenim. Bağkur da çalıştığınız için yani öğretmenlik yapmadığınız için 17 hizmet süresi sadece emeklilik hizmetinize sayılacaktır. Bu şu demektir; 5 derece 2 kademe yani siz maaşınız 7/3 den alacak emekli keseneğiniz ise 1/2 sinden kesilecektir. Size ne faydası olacak1. 17 yıl önce emekliliği hakedeceksiniz. Veya 1 dereceye inene kadar çalışırsanız ki 1 dereceye inebilmeniz için 16 yıl daha çalışmanız lazım. diyelim 16 yıl çalıştınız ve emekli oldunuz emekli ikramiyeniz 30 yıl üzerinden hesaplanacak, emekli maaşınızda 35 yıl üzerinden hesaplanacaktır. Yani bağkurda geçen süre ikramiye ve emekli maaşınıza yansıyacaktır. Bordro konusunda ben yardımcı olurum. Kolay gelsin iyi günler

  3. Merhaba hocam, ben 30 Mart 2009 tarihinde sözleşmeli öğretmen olarak atandım. 11.06.2011 tarihinde de kadroya geçtim. Kadro kaydımda 11.06.2011 tarihinden itibaren işlem yapılmaya başlandı, ve sanki ben ilk defa öğretmenlik yapıyormuşum gibi 9/1’den gösterildim Mebbis’te… Bu hak mıdır? Bir çıkar yolu var mıdır bu işin, yani kıdem, derece alabilmek için??? Teşekkürler.

   1. Değerli hocam ,
    Hizmet birleştirme için dilekçe veriniz. 3/2 oranında faydası olur.
    Hizmet puanıda alırsınız.
    Kolay gelsin

 26. Teşekkür ederim hocam verdiğiniz bilgiler için başka sorum olursa yine sizi rahatsız ederim . Selamlar

   1. sayın hocam günlerdir araştırıyorum fakat malesef aradığımı bulamadım. bir de size danışayım. eşim daha önce özel okullarda çalıştı ve bu yıllara stejerliğide kalktı. şu an yeni meb geçti. daha bir hafta oldu. şimdi ben özel okulda çalıştığı yılların ilsise hizmet puanı olarak geçmesini istiyorum. okula dilekçe yazmadan ilçe deki memura söyledik kendisi bize siz daha adaysınız dedi adaylık bitmeden yapmam dedi. eşim eylül 11 de atandı. önümüzdeki ağustos ayında eş durumuna başvurmayı düşünüyoruz ama hizmet puanını işletemiyoruz.
    1.) okula dilekçe ile başvursam üs yazı ile ilçeye gidecek yani aynı kişiye giderse yine yapmaz sanırım. (yoksa o da il e mi gönderecek)
    2. ben direk il e gitsem oradan yapılmaz mı.

    sizinde yorumunuzu almak istiyorum. saygılar.

    1. Değerli hocam , hizmet birleştirmesi yapmalısınız. Benim okulumda aday olduğum için yapmadılar. Ama yorumlara bakarsanız yaptıran arkadaşlar olmuş. Siz hizmet birleştirme dilekçesini verin ve herşeyi elden takip edin derim. Özel okullar çalışma dökümünü de mutlaka edinin. Rabbim yardımcınız olsun.

 27. hocam arkadaşlar gibi bende teşekkür ediyorum. çalışmanız takdire şayan. bende 9 ay önce verdim dilekçeyi. çoğunu hallettik gibi. lakin sizden farklı olarak; bana 5510 sayılı kanuna göre emekli sandığına kesenek farkı ödemeyeceksiniz. bunlar emekli olacağınız zaman hesaplanacak dendi.

  1. Hocam ben de 5510 um. Demek ilk zamanlarında bilmiyordu memurlar. Çok da para vermedim gerçi 🙂

 28. merhaba…BEN BU YIL TATANDIM ADAY ÖĞRETMENLERDE HİZMET BİRLEŞTİRME YAPABİLDİĞİNDEN BENDE UĞRAŞIYORUM FAKAT Bİ SORUM OLCAK HOCAM.BEN 3,5 YIL DEVLET SU İŞLERİNİN KREŞİNDE ÖĞRETMENLİK YAPTIM FAKAT ORDA ŞİRKET ELAMANI OLRAK ÇALIŞIYO GÖRÜNDÜĞÜMÜZ İÇİN DEVLET SU İŞLERİ BANA ORDA ÇALIŞTIĞIMA DAİR BİR YAZI VERMİYOR…BİLGİ EDİNME KONUNU GEREĞİ DİLEKÇE YAZDIM İSTEDİM AMA YİNEDE OLMADI O KAĞIDI ALAMAZSAM HİZMET BİRLEŞTİRMEM OLMAZMI…BİRDE ŞU HER YIL NE PARASI ÖDÜYORUZ HİZMET BİRLEŞTİRME YAPINCA …TEŞEKKÜR EDİYORUM

  1. Öğretmen olarak çalışmamış görünüyor iseniz hizmet puanı alabilirsiniz. Ama derece ve kademede ilerleme alamazsınız. Hizmet birleştirmeniz sonuçta olur. Her yıl için ödenen para da kıdem vb. farklar idi sanırım.

   1. Hocam merhaba emin misiniz ? Özel sektörde öğretmen olarak çalışmadıysak hizmet puanı alabiliyor muyuz

    1. öğretmen olarak çalışılmayan süreler hizmet puanına eklenmiyor. Sadece askerlik ekleniyor bildiğim kadarı ile.

     1. Hocam merhaba,Ben 5 yıl kadar özel bir yurtta belletmen olarak görev yaptım.2012 şubat atamasında meb’ e geçtim belletmen olarak geçen süreyi hizmet puanı,kademe ve derece ilerlemesinde kullanabilirmiyim? Teşekkür ederim

     2. Maalesef hocam. Öğretmenlik yaptı iseniz alabiliyorsunuz sadece mevcut yönetmeliklere göre. (+ askerlikte geçen süreler)

 29. Merhaba Hocam. Bu konuda arkadaşlarımıza daha detaylı bilgi ve bordrokunusunda yardımcı olabilirim. Antalya bölgesinde yıllarca bu hizmet birleştirme bordrosu yapıyorum. Eğer kendi bölgelerinde bordro yaptıramıyorlarsa yardımcı olabilirim. 0 505 737 26 86 dan bana ulaşabilirler. Teşkkür ederim.

   1. Teşekkür ederim hocam. Kendimi biraz tanıtmamda sakınca olmadığını düşünüyorum. Antalya da yaşıyorum. Ticaret Meslek Lisesinden Emekli oldum. Muhasebe öğretmenliği yaptım. 1990 yılından itibaren de bilgisayarda kendi yazdığım programla maaş bordroları yapıyorum. Son 10 yıldır Hizmet birleştirme yani intibak bordrosu yapıyorum. Ayrıca geriye dönük unutulan terfiler, 1/3 cezalı maaş bordrosu vb bordroları yapıyorum. Bu hizmet birleştirme konusunda arkadaşlarım ne yazık ki eksikler. Neyi nasıl yapacaklarını bilmiyor gerçi mutemet yada ilgili kurumda bilmiyor. Bana ulaşırlarsa her konuda detaylı bilgi verebilirim.. teşekkür ederim

 30. Sayın hocam merhaba.Bende milli eğitime yeni atandım ve önümüzde ki şubat ayında adaylığım kalkacak inşallah.öncesinde yaklaşık 7 yıl özelde (dershanelerde) çalıştım ve adaylığım kalkar kalkmaz hizmet birleştirmemi yapacağım.Yalnız benim çalıştığım dershaneler farklı şehirlerde yer alıyor.Dediğinize göre en son çalıştığım yerden hizmet çizelgesi almam yetiyor demişsiniz fakat burda sorduğumda çalıştığım her yerden ayrı ayrı almam gerekiyormuş dediler.Acaba tek yerden almayla ilgili bir dayanak noktası bir madde falan varmı.birde ben istanbul fatihte bir yıl çalıştım bu çizelgemi almak istediğim taktirde fatih ilçe mem e mi? yoksa istanbul il mebe mi gitmem gerekiyor.

  1. Valla hocam ben tek bir okulda çalıştığım için aynı kurumdan aldım. Arkadaşlara sorduğumda “son çalıştığın yerin sana bunu vermesi gerekir.” demişlerdi. İlçe milli eğitimden almıştı bizim sekreter hanım.

 31. merhaba hocam.ben 3 yıl dersanede.3 yıl da PTT de çalıştım ve aday öğretmenim.eş durumundan tayin için hizmet puanına ihtiyacım var.PTT de iken zaten emekli sandığına tabiiydim.onu da ekletmek için ayrıca bir şey yapmam gerekiyor mu?ayrıca ben PTT deyken 8 ay ücretsiz izin kullandım.o ücretsiz izinler için durum ne oluyor.nasıl değerlendiriliyor?bilgilendirirseniz sevinirim

  1. izin meselesini bilemeyeceğim ama sigortalı çalıştığınız dönem için puan alırsınız emekli sandığı için derece kademe. dersane dönemi hizmet puanlarınızda inşaallah sizindir hocam.

 32. hocam ben 1 yıl özel okulda 5 yılda özel öğrenci yurtlarında müdür olarak çalıştım şimdi milli eğitimdeyim özel öğrenci yurdunda geçen günleride hizmet puanından saydırabiliyormuyuz

  1. Değerli hocam ; Atama ve yer değiştirme yönetmeliği :

   (2) Bu Yönetmeliğin 47 nci maddesinde hizmet bölgelerinde; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesi kapsamında Devlet memuru statüsünde, 11/10/1983 tarihli ve 2914 sayılı Yüksek Öğretim Personel Kanunu ile 27/7/1967 tarihli ve 926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanununa tabi olarak geçirilen süreler, askerlikte geçen hizmet sürelerinin tamamı ile özel öğretim kurumlarında öğretmen veya yönetici olarak geçen sürelerin ödenen sigorta prim ödeme gün sayısı kadarı, görevin yapıldığı hizmet bölgesinin birinci hizmet alanı için öngörülen hizmet puanından değerlendirilir.

   diyor. Yurt müdürlüğü buna girer mi? Bana sorarsanız hayır eğitim kurumu değil sonuçta. Ama Umarım sayılır. selametle.

 33. Gerek çeşitli İdare Mahkemeleri kararlarında ve gerekse Danıştay İdari Dava Daireleri Genel Kurulu’nun 20/10/1995 tarih ve E.No:1994/488, K.No:1995/728 sayılı Kararında 657 sayılı Kanunun değişik 36’ncı maddesi “Ortak Hükümler” bölümünün (C) fıkrasının 5 inci bendinde yer alan “özel okul” ibaresinin dar anlamda değil “özel öğretim kurumu” anlamında anlaşılması gerektiği vurgulanarak Özel Öğretim Kurumları Kanunu kapsamında bulunan okul, dershane, kurs vb. yerde geçen hizmet sürelerinin ödenecek aylık derece ve kademelerinde değerlendirilmesi gerektiği belirtilmiştir.

  Söz konusu kararın genelleştirilerek uygulanması hususunda, uygulamaya yönelik Valilikler ve Merkez Teşkilatı Birimlerine gönderilen 19/11/2001 tarih ve 114719 sayılı 2001/95 Nolu Genelge ile uygulamaya ilişkin geniş açıklama da yapılmıştır.

  HOCAM 2011 TARİHLİ BU GENELGE ÖZEL OKUL İBARESİNİ ÖZEL ÖĞRETİM KURUMU KABUL EDİP BU KAPSAMDA BULUNAN OKUL,DERSHANE,KURS VB. YERDE GEÇEN HİZMET SÜRESİ DİYE DEĞİŞTİRİLMİŞ. ÖZEL ÖĞRENCİ YURT MÜDÜRLERİDE MİLLİ EĞİTİM TARAFINDAN ATAMASI ONAYLANARAK GÖREV YAPMAKTA AYNEN ÖZEL OKULA ÖĞRETMEN ATAMA MANTIĞIYLA İNŞALLAH BURDAN FAYDALANIRIZ

 34. benim eşim şubat 2012 de atandı.hizmet birleştirmesi için sizinde yaptığınız gibi işlerimi elden takip ettim ve bir haftada bütün evrakları tamaladım milli eğitime okulun üst yazısı ile bugün başvurduk.benim eşim okul öncesi öğretmeni.şimdi daha önce ankarada 3 ayrı okulda çalıştı.bunlardan bir tanesi meb e bağlı anaokulu 2 tanesi sosyal hizmetlere bağlı anaokulu.sgk den hizmet dökümünü aldık. meb e bağlı olan anaokulu için çankaya ilçe meb den hizmet cetvelini çıkarttım.(çankaya ilçe meb arşivde ve bilgisayarda kaydımızı bulamadı çalıştığı okuldan hizmet onay belgesi ve hizmet yazısı getir ben hizmet cetvelini hazırlar veririm dei bizde o şekilde yaptık)ancak sorun şurda sosyal hizmetlere bağlı okuldan yazıyı şu tarihlerde grup sorumlusu olarak çalışmıştır diye veriyorlar.sosyal hizmetler bizde grup sorumlusunun karşılığı öğretmen dediler.bu yazıları çalıştığı meb aldı ve on dakikada mebbise işledi oldu 82 hizmet puanı 🙂 ama 2 saat sonra aradılar bir yanlışlık oldu deiler baktımki paun 25 e düşmüş 🙁 nasıl yani dedik okul meb e bağlı değilse hizmet puanı ve derece kademe veremiyoruz dediler sadece emekliliğe yansıtmışlar oda 7 yıl 9 ay 15 güne çıkmış 🙂 tabi hemen adamla görüştüm aynı okuldan ayrılan birsürü öğretmen başka meb lerde puanı aldı bizim sucumuz ne dedik.1 hafta önce antalyada seminerde açıkladılar böylemiş öncekiler yanlışmış dediler bende yuh dedim tabi.kaldımı 3 yaşında bebe ve eşim bingölde……sosyal hizmetlere bağlı anaokulunda öğretmen olanaların hizmet puanı verilmez mi sizce.derecesi kademesi batsın.(bende bayağı yol öğrendim bu arada.mesela kesenek farkı için bir hesaplama cetveli var bilgisayarıma kaydettim kesenek fark hesabı yapan.sgk nin sitesinde)lütfen yardımmm delirecem…

  1. Değerli hocam belki bir bilen cevap verir diye yorumu yayınladım. Allah c.c. yardımcınız olsun. Maalesef benim bilgim yok.

  2. Hocam benimde detaylı bir bilgim yok,fakat bende 2012 şubat atamasıyım okul öncesi öğretmeniyim ve bingöldeyim,muhtemelen aynı tarihte geldiğimize göre eşinizde burdadır,eş durumundan tayin şansınız yokmu hocam

 35. Samet hocam böyle bir paylaşımda bulunduğunuz için öncelikle teşekkür ederim.bende 2012 eylülde atandım.Ama daha önce vekil ve ücretli öğretmenlik yaptım.Ayrıca atanmadan önce askerlik görevimi de yerine getirdim.
  Doğal olarak bunları kullanmak istiyorum.şimdi sorun şu ki ilçede yapılan bu hizmetlerden hizmet puanı almak veya hizmet birleştirmesi yapmak için adaylıgınızın kalkması gerekiyor deniyor.Ama yukarıdada anlatıldıgı gibi ve çevremizden duyduğumuz kadarıyla bu işlemleri gerçekleştiren aday öğretmenler var.o zaman size ve sizin aracılığınızla forumdakilere soruyorum
  1)aday öğretmen bu işlemleri yapabilir mi?Yapamıyorsa dayanagı nedir?
  2)7 ay süreyle vekil öğretmenlik yaptım.Bu esnada emekli sandığına tabiydim.zaten kadrolu atandığımda bana verilem sgk dökümünde ”göreve tekrar başlayan” ifadesi ne demektir?Ayrıca bu hizmetten dolayı puan alabilir miyim?Kıdem vs faydası olur mu?
  3)Kısa dönem askerlik yaptım bunun karşılığı nedir?
  4)ücretli öğretmenlikten artık puan verilmiyor deniyor.birde ben daha yeni ücretli öğretmenlikten puan aldım diyenler var.bu mantıkta şimdi yine bunu düzenleyen yönetmelik vs.nedir?

  ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.ALLAH HEPİNİDEN RAZI OLSUN

 36. merhaba bende hizmet birleştirmesi yaptım ve 2\3 ü kademe ilerleme,tümü hizmet puanı ve emekliliğe sayıldı.öezel bir okulda öğretmen olarak çalışmıştım bu süreler mebsisde öğretmenlikte ve memurlukta geçen sürelere eklenmedi ,dilekçe yazdım hala cevap bekliyorum ancak arkadaşlarım eklenmeyeceğini söylüyor.sonuçta 2\3 öğretmenliğe sayıldı ve kademe ilerlemesi oldu.acaba sizin bilgilerinizi değiştirdilermi

  1. Sayın hocam , öğretmenlikte ve memurlukta geçen süre içine sayılmıyor. Arkadaşlar doğru söylemiş. Sadece hizmet puanı ve derece kademe alıyorsunuz. Hayırlı olsun.

 37. Öncelikle, gayet net ve açıklayıcı olan bu paylaşımınızdan dolayı size teşekkür ederim. Konuyla ilgili birkaç sorum olacak.

  1. Eğitim ile alakası olmayan 3 farklı şirkette çalıştıktan sonra 2011’de teknik öğretmen olarak atandım ve adaylığım da kalktı. Özel sektöre 1850 gün prim ödemiş durumdayım. Hizmet birleştirme ile kademe-derece ve hizmet puanı alabilir miyim?

  2. Çalıştığım 3 şirketten ikisi kapanmış olduğundan dolayı buralardan çalıştığıma dair belge alamayacağım için süreç nasıl işleyecek?

  3. Atama ve yer değiştirme yönetmeliğinin 48. maddesinin 2. fıkrasında “……..askerlikte geçen hizmet sürelerinin tamamı …….. görevin yapıldığı hizmet bölgesinin birinci hizmet alanı için öngörülen hizmet puanından değerlendirilir.” açıklaması yer alıyor. Bu açıklamaya göre hizmet puanı alabilir miyim? Alabiliyor isem; Bitlis’te kısa dönem askerlik yaptım. Alacağım puan süre ve yer açısından nasıl hesaplanacak?

  İyi çalışmalar

  1. Değerli hocam askerliği alırsınız. Öğretmen olarak çalışmadığınız yıllar için ise emelilik derece kademesi işler diye biliyorum. Öğretmenlik için geçen süreler diyor cünkü.

 38. Samet hocam öğretmen olarak atanmazdan önce yapılan kısa dönem askerlik süresi hizmet süresinden sayılırmı

  1. Değerli hocam ben kısa dönem askerliğimi atanmadan 4 yıl kadar önce yaptım. Hizmet puanını aldım.

 39. Merhaba öncelikle herkese yaptığınız katkılardan dolayı teşekkür ederim.Ben de bu siteye yazan bir çok gibi özel bir dersanede öğretmenlik yaptıktan sonra MEB te çalışmaya başladım hizmet birleştirmemi yaptım ama hizmet puanım eklenmemiş bunun için de ayrı bir dilekçe yazmam gerekiyor herhalde .Bir de şunu merak ediyorum bu çalışılan süreler neden nöbetten düşmede kullanılamıyor.Biz dersanede çalışırken de öğretmendik orada da nöbet tutuyorduk.Eğer bu kouda da bilginiz varsa ve paylaşırsanız çok mutlu olacağım

  1. Değerli hocam; hizmet birleştirme yapacağınız dilekçede puanları da yazsa idiniz eklemeleri gerekirdi. Hemen okula bir dilekçe yazın hocam ilçede 1-2 saatte puanlarınız işlerler.
   Nöbette uzun yıllar öğretmenlik yapanlar için bir düşme söz konusu- sanırım 20- ki okulun ihtiyacı var ise bu arkadaşlarımız da nöbet tutmakla mükellef oluyorlar.

 40. Merhaba, paylaşım için teşekkürler. Ne yazık ki özlük haklarımızı bilmiyoruz. Aydınlatıcı bilgileriniz için teşekkür ederim. Ben 11 eylül 2012 de İstanbula atandım. Geçen yıl ücretli olarak çalıştım. Öncelikle geçen yıl çalıştığıma dair yazıyı çalıştığım okul müdüründen mi, il ya da ilçe milli eğitimden mi almalıyım?
  * Daha sonrasında İstanbulda görev yapan herkes mi Unkapanındaki şubeye gidiyor yoksa şuan bağlı olduğum ilçe milli eğ. mi gitmem gerekiyor?
  * 1 yıl ücretli çalışmam benim hizmet puanı-derece-kademe-emeklilik ? hangilerini nasıl etkiler?
  yardımlarınız için şimdiden teşekkürler…

  1. Değerli hocam ; Siz okula dilekçe yazınız. Gerekli işlemleri onların takip etmesi gerek. Ücretli öğretmenlik işleri ilçede yürüyor diye biliyorum. Unkapanına gitmemizin sebebi bizim Özel okulda sigortalı olarak çalışmamız bulunması. SGK bizim hizmet birleştirmemiz için gerekli gün sayısını hesaplayıp veriyor.
   1 yıl size en güzel puan olarak döner 10-12 puan alırsınız atamalar için yardımcı olur. kademe ilerlemeniz ise 3/2 olduğundan 8 ay öne gelir.

 41. Paylaşımınız için çok teşekkürler hocam. Ben de 2004-2006 yılları arasında “vekil öğretmen” ve “ücretli öğretmen” olarak çalıştım. toplamda 1,5 yıl oluyor ama okullar giriş-çıkış yapmışlar sonradan fark ettim. İstanbul’da ilk çalıştığım okula dilekçe verdim ve sadece “ücretili öğretmen” olarak çalıştığım gün sayılmış; o da 71 gün. vekil öğretmenlik hiç sayılmamış ancak ben 2 dönem vekil öğretmen olarak çalıştım. Yazınız üzerine mebbis bilgilerimi kontrol ettim, hizmet birleştirme yok görünüyor ve öğretmenliğe esas,emekliye esas günlerim hep aynı. 2 sorum olacak size: 1-çalıştığım süre sizinkine göre çok kısa, bu kadar uğraşıp da değecek bir sonuç almam mümkün müdür, değer mi? 2-vekil öğretmen olarak çalıştığım süre için hiçbir yerde kayıt yok sadece okullardan aldığım hizmet dökümü ve valilik onayları elimde, bununla ilgili olarak ne yapamam gerekir? çok teşekkürler.

  1. Değerli hocam öncelikle bir birleştirme dilekçesi yazıp sizdeki belgeleri ekleyin. Onlar size eksikleri zaten söylerler. Değer mi değmez mi ? Yani 3-5 puanda olsa alsanız fena olmaz herhalde atamalr için. Çok da fazla efor sarfetmiyorsunuz birleştirmeler için. dilekçe yazıp takip etmek o kadar.

 42. elinize sağlık böle bir form acıp bizleri aydınlattıgınız için.
  ben yaklaşık 5 yıl üçretli öğretmenlik yaptım. ssk da toplam gün sayısı 323.
  bıyıl yani 2012 eylül ayında antebe atamam gerçekleşti. şimdilik hizmet puanımı almak istiyorum ama adaylık kakmadan hizmet puanı olmaz diyolar.
  ikinçi olarak değişik ileerde 6 farklı okulda üçretli öğretmenlik yaptım. her okuldan çalıştığıma dair bir belge almammı gerekiyor.
  bu iki hususta bana yardımcı olursanız sevinirim
  şimdeden teşekkür ederim.

  1. Değerli hocam, yazıya gelen yorumlara bakıldığında aday olmasına rağmen puanını alabilen arkadaşlar olmuş. (bana müdürüm olmaz dediğinden ben 1 yıl bekledim bu arada.) Siz dilekçenizi verin ona göre belirlersiniz sonraki adımlarınızı. İlçe milli eğitim müdürlüğüne dosyanızın gelmiş olması ve çalıştığınız yerlerin hizmet döküm cetveli gibi bir şeyde yazması gerekiyor normalde. eğer yok ise arayıp teker teker isteyiniz hocam dilekçenize ekleyiniz. Allah c.c. yardımcınız olsun.

 43. sayın hocam ben de 1,5 yıl ücretli öğretmenlik yaptım bu eylülde bingöle atandım hizmet birleştirmesi yapabilir miyim hizmet puanı verirler mi teşekkürler

  1. Değerli hocam öğretmen olarak çalıştığınız için hizmet puanı alırsınız. Hemen dilekçenizi veriniz.

 44. değerli hocam dilekçe örneğini bulamadım nasıl dilekçe gönderiliyor bir örneğini gönderirseniz ben de aynısını yazıp müdürüme ileteyim Allah razı olsun

 45. merhabalar.
  bir sorum olucak hizmet birlleştirmemi 3 sene önce yaptım derece kıdem olarak ekleme yapılmadı acıkla olarakta kadrosuz usta öğretici olarak görev aldığım içinmiş. 2si özel gunduz bakım evinde 6 ay kadr sorumlu müdürlük yaptım. amasya ili bu süreyi eklemişti ama suan mebbisten baktığımda o 6 puan silinmiş kreşler sayılmıyormuş artık doğrumu bu ve 6 puanımsilinmiş

  1. Değerli hocam öğretmen olarak çalıştığınız dönemler derece ve kademe olarak ekleniyor sisteme. Yalnız müdürlük vb. konusunda emin değilim. Bence bir dilekçe yazıp sonucu bekleyiniz. Umarım bir şeyler çıkar.

 46. Samet Hocam,

  Öncelikle bitmek tükenmek bilmez sabrınızı tebrik ve takdir ediyorum.
  Üniversitede öğrenciyken 1997 ekim – 2000 aralık arası yaklaşık 1100 gün sigortalı çalıştım. Sigortacılık yaptım yani öğretmen değildim. Öğretmenliğe atandığımda, hizmet birleştirme yaparsam, emekliliğe esas derece ve kadamemin artacağını ancak maaşa esas kademe ve derecemin artmayacağını söylediler ve “emekli olmana yakın işlet yoksa hep fazladan kesinti olur maaşında” dediler. Yani maaşı örneğin 4/1 den alırken kesintim 3/1 den olurmuş. Üstelik fazladan yatan paranın emekli olduğumda bir faydaının olup olmayacağı belli değilmiş. Şu an öğretmenlikte 11 yılım dolmak üzere ve hala işletmedim. Sizce ne yapmalıyım. İşletirsem durup dururken maaşımdaki kesintiyi artırmış olur muyum? Ayrıca ne kadar fark yatırmalıyım tahmini de olsa bir rakam verebilir misiniz?

  Şimdiden çok teşekkür ederim.

  Konya’dan selamlar…

  1. Değerli hocam; dedikleri doğru. Bana da söylediler ama ben çok fazla fark olmayacağını düşündüğümden ve müdürün “ikisi bir yapılmalı” demesinden dolayı ikisini bir yaptım. Ne kadar çok çalışmışsanız o kadar fazla ödüyorsunuz, hesabını ilçede muhasebede görevli bir arkadaş yaptı biraz da ona para verdik. benim ücret (2-3 yıl) 46 TL idi (fark). Bayan arkadaş 250 bir diğeri 70 lira civarı yatırmıştı.
   selamlar.

 47. Sayın Hocam, öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
  Benim de böyle bir durumum var gibi, bir de size danışayım istedim bu detaylı yazınızı okuyunca.
  Şöyle ki, ben şu an bir üniversitede Araştırma Görevlisi olarak çalışıyorum. 1 yılı doldurmadım daha. Bundan önce özel bir şirkette çalışıyordum (öğretmenlik değil, SSK’lı işçi olarak). Bugün, hasbel kader hizmet birleştirme diye bir olaydan haberdar oldum. Ancak fakültemizde çalışan konuyla ilgili memur SGK’nın sitesinden Hizmet Dökümümü alıp Dekanlığa dilekçe ile başvurmamın yeterli olacağını söyledi. Şimdi sizin yazınızı okuyunca tereddütte kaldım. Yoksa benim işlem de böyle alengirli mi olacak?

  1. Hocam siz aynı kurum old. Için sanırım böyle demişler. Dediklerini yarın bence. Insaallah kolay olur. Farklı kurumlar olunca bir sgk yapmak gerekiyor

 48. S.A
  Eşim 09.02.2012 de atanarak Van da öğretmenlik yapmaya başladı. Eş durumundan tayin isteyecek. Eşim atanmadan önce 1 yıl özel öğretim kurumunda öğretmenlik yapmıştı. İki gündür Van İl milli Eğitim Müd. Hizmet puanını ilave ettirmeye çalışıyorum. SGK dan aldığım sigorta hizmet dökümünü kabul etmiyorlar. Milli eğitim den almış olduğum hizmet cetveli var .Birde SGK dan hizmet cetveli alacaksın diyor. SGK dakilere soruyorum herkese bu evrakı veriyoruz diyor bulunduğum ildeki milli eğitime SGK dan aldığım hizmet dökümünü gösterdim evet doğru biz buna göre işlem yapıyoruz dedi hatta başkasının aldığı aynı evrağı bana gösterdi ne yapacağımı anlamadım … Van Milli Eğitimi arıyorum telefonlarıda açmıyorlar … Açsalarda anlayacaklar gibi durmuyorlar. Hizmet birleştirme için gerekli evraklarla ilgili bir yönetmelik var mı ?

  1. Değerli hocam , internet üzerinden alınan dökümü kabul etmiyorlar. Illa bizzat gidip sgknin kendisinden alacaksınız. Daha sonra onu ek yapıp ile tekrar dilekçe yazacaksınız.

 49. Hocam merhabalar.17,11,2008 tarihinde zonguldakta göreve başladım.Daha önce Muğla ilinde ssk ve bağkurlu olarak 2132 gün hizmetim bulunmakta ve
  bu hizmetlerimi birleştirmek için kurumuma dilekçe yazdım.Kurumum birleştirme isteğimi Ankaraya (sgk )gönderdiklerini söylediler.Anlamadığım taraf bu işlemler Zonguldakta yapılmıyormuydu diye kendi kendime soruyorum.
  Hocam birde bildiğim kadarıyla memuriyet öncesi özel okullarda geçen hizmet sürelerinin 2/3 kademe ve derece ilerlemesine sayıldığını biliyorum.Ancak geçenlerde iternette gördüğüm bir yazıda (5510 SAYILI YASANIN YÜRÜRLÜĞE GİRDİĞİ 01.10.2008 TARİHİNDEN ÖNCE EMEKLİ SANDIĞI İŞTİRAKÇİSİ OLMAYAN, ANCAK O TARİHTEN ÖNCE VEYA SONRA, SSK,BAĞ-KUR HİZMETİ OLANLARIN, 1.10.2008 TARİHİNDEN SONRA DEVLET MEMURU OLMALARI HALİNDE ANILAN SİGORTALI VE BAĞ-KUR’LU HİZMETLERİ EMEKLİ MÜKTESEBİ DERECE KADEMESİ YÖNÜNDEN İNTİBAK YAPILMAKSIZIN “EMEKLİLİK HİZMETLERİNİN DEĞERLENDİRİLMESİNE ESAS HİZMETLER” YÖNÜNDE İŞLEME KONULACAKTIR) denilmektedir.Kafam iyice karıştı.Ben bu yazıya göre hizmet birleştirmesi yapamazmıyım.
  Hizmet birleştirilmesi yapılırsa yıllık izin sürelerimn bir etkisi olurmu.Hocam bu konularda beni bilinçlendirirsen çok sevinirim.simdidn çok teşekkürler Saygılarımla.

  1. değerli hocam; ben 2009 da başladım göreve yani 5510 dan sonra. hizmet birleştirmemi yaptım 2/3 oranında derece ve kademe ve hizmet puanını da tam olarak aldım. dilekçenizi verin inş. hepsini alacaksınız. Tabi öğretmen olarak çalıştığınızı varsayıyorum.

 50. merhaba.arkadaşım emeğine sağlık.gerçekten güzel bir paylaşım yapmışsın.
  ben 1,5 yıl dersanede 2 dönem de ücretli öğretmenlik yaptım.sonrada kadrolu öğretmen olarak atandım ve 2 yıl oldu .stajerlik kalktı.
  hizmet birleştirmesi yapmak istiyorum.
  SGK dan dersanede çalıştığım yıllara dair ve ücretli öğretmenlik yaptığım dönemlere ait dökümü aldım.resmi belge olarak kodu ile aldım.ilçe milli eğitimden de dersanede çalıştığım yıllara ait hizmet cetvelini aldım.şimdi ne yapmam gerekiyor.
  Hizmet birleştirildiğinde neleri etkileyecek?

  1. Değerli hocam öncelikle teşekkürler.
   1.5 yıl dersane 1 yıl da ücretli öğretmenlikten yaklaşık 2 kademe ilerlemesi alırsınız 5 in altına inene kadar çok hissedilmiyor gerçi etkisi 🙂 Yalnız 2.5 yıla denk gelen bulunduğunuz il/ilçeye karşılık tüm hizmet puanlarınızı alırsınız ve tayinlerde biraz öne geçersiniz.

   Yazı sonundaki dilekçeyi kendinize göre düzenleyip okulunuza verin gerisi hallolur inşaallah. kolay gelsin.

 51. hocam ben hizmet dökümünü kaybettim nereden alabilirim bilgilendirirseniz sevinirim dersaneye mi gidecem ilçe millieğitime mi birde ben urfadayım çalıştığım yer ankara hizmet dökümünü elden mi almam gerekiyo.

  1. hocam, ben en son çalıştığım yerden aldım , sekreterimiz ilçeye bir yazı yazdı geldi diye biliyorum. Ben ayrılırken hocam bu lazım olur diye vermişlerdi.

 52. Hocam ben de bir kit te (botaş ) iki yıl kadrolu işçi olarak çalıştım.Sonra istifa ettim öğretmen oldum.Ben de bunları aynı yolla saydırabilirmiyim. Çalıştığım yerdeki okullar 20 hizmet puanı veriyorlardı 20×2=40 puanı alabilirmiyim. Botaşta öğretmenlikte aynı ilde Kahramanmaraş ta. teşekkürler…

   1. Merhabalar ben eylulde vana atandim.bu dediklerinizj yaptik ve emeklilige esas 8 yil 9ay eklendi ozel egitimde calistigim gunler hizmet birlestirimi yapildi ama puani adaylik kalkmadN ekleyemeyiz diyorlar oysaki ekleyenler var 2999 gun kac pusn alirim ankarada calistim

    1. Hocam o artık sizin ilçe mem e kalmış maalesef. Bizim ilçe ben adayken bu işlemleri yaptırmadı bile. Puan olarak Ankarada o okulun bölgesi kaç puan verdi ise o kadar puan alırsınız. 10 ise 80 90 arası bir puan gelir inşaallah.

 53. Hocam merhaba. MEB de 5 ay sözleşmeli çalıştım ancak bu donem hizmet puanıma yansımadı. Acaba puanim 5 ay üzerinden mi yoksa sigorta prim gunüne göre mi hesaplanır? Teşekkürler.

 54. hocam merhabalar
  Ben devlete atanmadan önce çeşitli kurumlarda sigortalı olarak parça parça çalıştım(hava limanı-turizm…vs)Son olarak da dersanede 5 ay çalıştım.Askerliğimi kısa dönem yaptım(atanmadan önce)
  Şimdi öğretmen oldum devlette.Ben elimdekilerle ne yapabilirim.Herkes bir şey diyor.Yönlendir beni.Çok sagolasın…
  1-çeşitli özel sektörler(sigortalı)
  2)dersane (5 ay sigortalı)
  3)Kısa dönem askerlik (atanmadan önce)

  1. 1. ve 2. durum için emekliliğe esas derece kademeniz ilerler. 2. ve 3. durum için hizmet puanı alırsınız.

   1. çok teşekkür ederim memura söyledim hiç bi şey anlamadı hocam kolay gelsin sana

    1. Hocam siz dilekçe verin. Sizin memurun yapacağı tekşey dilekçeyi işleme koymak ve gerekli yere göndermek. Hizmet puanı önemli. Atamada avantaj sağlar mutlaka kısa dönem ve dersane zamanı için hizmet birleştirme yapınız. Dershane için aynı zamanda 5 aylık kademe ilerlemesi size 3 ay yansır. Yani 3az önce kademe alırsınız. Selametle.

 55. ücretli olarak 4 ay çalışmış, ancak ssk primi toplam 30 gün yatmış birinin, hizmet puanı hesaplanırken çalışmış olduğu 120 gün mü dikkate alınır, yoksa ssk primi olan 30 gün mü? ( haftanin 5 günü çalışmış, ancak ssk primi az)

 56. sayın hocam bugün askerliği derece kademeye işletmek için meb e gittim olmaz dedi önce emekli sandığına para yatırman gerek dedi. bir de 2011 de atandım. daha önceki dersane yıllarını birleştirdim derece kademeye fakat derece kademe dilekçesini bu yıl ocakta verdim nisan maaaşımı ve ocak ayıdan başlamak üzere farkın aldım. daha önceki farkları alabilriyormuyum hangi tarihten itibaren fark alabilirim. bunun için ne yapmam gerek

 57. bir de askerlik için derece kademeye saydırmam için emekli sandığına başvurup para yatırmam gerek dediler ilçeden. yoksa olmazmış. ne yapmam gerekiyor. bunun geriye dönük işlemler için farkı almam için yönetmeliği kanunu yokmu acaba adamın önüne atsam.

  1. Ilçede bu hesabı yapan birisi özellikle muhasebeci kesin vardır. Bankaya para yatırmak zorundasınız elbette. Beni de ilçede bir arkadaş yönlendirdi ve işlemleri o şekilde hallettim.

 58. Sayın hocam benim 15 günlük bir sigortam var bunu hizmet birleştirme yolu ile birleştirmek istiyorum e-devletten hizmet dökümü alıp dilekçeye eklesem yeterli mi mem’deki memur dökümde işyerinin adı olmadığı için olmaz dedi ama işyeri faaliyette değil şu an oradan döküm alamam sgk’dan hizmet dökümü alınabiliyor mu alınıyorsa oradakinde işyerinin adı yazıyor mu yoksa e-devletteki gibi işyeri no’su mu var ne yapmam gerekir teşekkürler.

 59. hocam konu hizmet birleştırme olunca yardımınz dokunabilir dıe dusundummm
  ben elazgda öğretmenm esim 2012 mezunu 4 ay elazgda bır kurumda calıstı aralık ayndan beri ise kayseride bankacı 2010 yılından yanı öğrenciykende 3 aylık sıgortası war bu 360 gune tamamlamamız için 2010dakı sıgortayı birleştirebilirmiyiz ??yada 2011 i elden yatrıp ekletebilirmiyiz? kımısıde dıorkı aynı ılde 360 gun sgorta dolacak lutfen yardım edinnnnn:(

  1. Bildiğime göre ay-yıl fark etmiyor. Siz döküm alınca hepsi zaten gözüküyor. Birleştirme dilekçesini veriniz bekletmeden bence.

 60. hizmet birleştirme yaptıktan sonra;
  1) maaşınızda ne kadar artış oldu?
  2) emekli kesintinizde ne kadar artış oldu?
  3) birleştirmeden ne kadar hizmet puanı geldi?

 61. Sayin hocam,bilgilendirmeler icin tesekkurler.
  Ben 2008-2011 arasi 3 yil bagkurlu olarak aile sirketimizde calistim.2011’den beri ise devlette kadrolu ogretmenim.Sizce 3 yillik bu donemi hizmet birlestirme olarak ekletebilir miyim?
  Tekrar tesekkurler.

  1. Hizmet puanının hesabında dikkate alınacak hususlar

   MADDE 48 ?(2) Bu Yönetmeliğin 47 nci maddesinde hizmet bölgelerinde; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesi kapsamında Devlet memuru statüsünde, 11/10/1983 tarihli ve 2914 sayılı Yüksek Öğretim Personel Kanunu ile 27/7/1967 tarihli ve 926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanununa tabi olarak geçirilen süreler, askerlikte geçen hizmet sürelerinin tamamı ile özel öğretim kurumlarında öğretmen veya yönetici olarak geçen sürelerin ödenen sigorta prim ödeme gün sayısı kadarı, görevin yapıldığı hizmet bölgesinin birinci hizmet alanı için öngörülen hizmet puanından değerlendirilir.

 62. Pek çok soruna sıkıp usanmadan cevap yazmışsınız teşekkür ederiz… Benim 1577 gün eğitim dışı SSK çalışmamam var .. !997 eylülden itibaren MEB te çalışıyorum. 2103 yılbaşında çalıştığım okula hizmet birleştirme için dilekçe verdim, biz işlemleri yapacağız dediler.. yaklaşık 2-3 kadar sonra Ziraat bankasına 495 TL ödeme yaparsan hizmet birleştirmemin yapılacağını söylediler.. o gün bu gün banka banka geziyorum, İst Bostancıdaki SGK a dahi gittim.. parayı nereye yatıracağımı bulamadım .. bankacılar haklı olarak parayı almak istemiyorlar…yanlışlık olursa devletten parayı geri alamazsın diyorlar.. şaştım kaldım .. gerci iki yıl daha çalışacağım kısmetse ama şu işleri yardımınızla halletmek istiyorum..

  1. “17.03.2011 perşembe : Bugün ilçedeki arkadaştan hazırladığı bu maaş fark bordrosu/kesenek vs. dediği 4 adet belgeyi aldım sağolsun. 25 TL aldı. Devlette henüz 3. yılıma girdiğimden 3x8TL yuvarlak 25 TL işçilik ücretini çok görmedim. Okulumuzdaki bayan 10 yıldan biraz fazla devlette çalışıyordu o yüzden ücret olarak ondan 100 TL alacakmış.

   Neyse verdiği evrakları okul müdürümüze onaylattım. Daha sonra 3er adet fotokopisini aldım. (1i bende kalacak biri dosyama diğerini dilekçeye eklerim diye) Evraklardan birini ziraat bankasına götürüp hesapladığı ücreti

   —emekli sandığı kurum hesabına yatırdım. —

   (46 TL civarı bir para tutmuş Devlette henüz yeni olduğumdan. Ne kadar çok çalışmışsanız devlette fark o kadar yükseliyor. Diğer hocamızınkini öğrenirsem yazarım buraya inşaallah) Ziraat bankasına parayı yatırıp dekontumu aldım. (Diğer öğretmen arkadaşım bankaya 250 TL bir diğer öğretmen arkadaşım ise 70 TL civarında para yatırdılar.)”

   Allah c.c. kolaylık versin

 63. merhaba hocam ben bir dönem 10 puanlık devlet okulunda çalıştım. arkadaşım da aynı zamanda 10 puanlık okulda çalıştı. hizmet birleştirirken ben 1 puan alırken arkadaşım 2 puan aldı bunun sebebi ne olabilir nasıl düzeltebilirim?

  1. Okula dilekçe verin hocam yada direk ilçeye gidin. Çalışma gününüz de önemli tabi burada.

 64. hocam hesaplarıma göre 9/2 den 8/3 e çıkıyorum. Şu halde benim merak ettiğim ve de net bir cevabına bir türlü ulaşamadığım soru şu ki 8/3 e çıkmak bana maaş açısından bir avantaj sağlayacak mı yoksa dezavantaj mı olacak?

  1. hocam 5in altına inene kadar kademeler arası 3 5 lira anca oynuyor, belki o kadar bile değil. Ama sadece Hizmet puanı için (tayinler için) Hizmet birleştirmesi yapılır.

   1. kıymetli hocam,
    eşim 1997-2010 arası dershanelerin yurtlarında müdürlük yaptı. 2010’da meb’e geçti. hizmet birleştirmesi yapmak istediğimizde kademe derece ve de puandan yararlanamayacağımız söylendi. biz yine de emekliliğe esas olsun diye hizmet çizelgemiz ile birlikte göztepe SSK’na gittik. oradaki memur; “2013 yılının sonuna kadar bütün hizmet birleştirmeler otomatik olarak tamamlanacak, onun için her hani bir işleme gerek yok.” dedi.
    doğru mudur, ne tavsiye edersiniz?

    1. Eğitim öğretim hizmetlerinde Öğretmen/müdür/müdür yardımcılığı yapması gerekiyor puanlar için. Memurun söylemi ile ilgili herhangi bir bilgim yok maalesef. Gelen yorumlardan takip edebilirsiniz diğer arkadaşların iş ve işlemlerini. Yorumlara göre ise normal dilekçe ile işlemler devam ediyor. Rabbim yardımcınız olsun fakat şu an için aceleniz yok zaten hocam.

   2. Hocam ben hizmet birleştirmesi icin 10ay önce başvurdum fakat atandığım yerdeki SGK ,eskiden gorev yaptıgım SGK dan gönderilen belgeyi yeni atandığım yerdeki MEB e göndermemiş bende o belgeyi MEB e elden vericem acaba hizmet birleştirmesini MEB ne kadar sürede yapar teşekkürler

    1. Hocam ilde komisyon toplanır ancak ondan sonra belli olur. Maalesef süre veremiyorum. Allah c.c. yardımcınız olsun. İnş. En kısa zamanda gelir.

 65. hocam,atanmadan önce 5 yıl kadar dershanede çalıştım,dilekçemi okula verdım.mebbıse baktıgımda çalıştıgım kurumların isimleri yazılmış bazıları eksık,yanındada hizmet puanı hesaplanmaz,emeklılık yılı hesaplanır yazıyor.bu yıllar hızmet puanına eklenmez mı?

  1. Dershanede öğretmen olarak çalıştı iseniz mutlaka Hizmet Puanını da alırsınız. Bir dilekçe ile yanlışın düzeltilmesini yukarıda yazan maddeye göre tekrar veriniz hocam. Zaten size ilden ONAY yazısı gelmeden mebbise ilçede işlemişlerse hata yapmışlardır. İl komisyonu hesaplar sizin hizmet puan taleplerinizi ve kaç günne derece kademe alacağınızı.
   kolay gelsin.

 66. Hocam ben 10 ay önce atandım.Daha önce kolejde 5 yıl 8 ay çalışmam var.
  Atandıktan 1 ay sonra hizmet birleştirme ile ilgili dilekçemi verdim.Birkaç ay sonra mebbiste hizmet puanımı çalıştığım okulların puanına göre tam olarak yansıtmışlar,ama derece yükselmesi olmamış ve halen 9/1 olarak gözüküyorum.Bir defa ilçeye sordum stajın kalkması gerekiyor dediler.Stajyerlik kalkmadan puan yansıtıldığı halde derece yükselmesi de yapılması gerekmiyor mu?
  Stajyerlik kalktığında tekrar dilekçe vermem gerekiyor mu?
  Hesaplama,para yatırma işlerini yapacakmıyım?
  Yardım için şimdiden teşekkür ederim.

  1. Değerli hocam, öncelikle hayırlı olsun.
   Benim dönemimde de bana müdürümüz stajerliğin kalkması gerek demişti ve ben puan ve diğer işleri ondan sonra yapmıştım ki puan hemen lazımdı ama olmadı.
   Şimdi siz puanları yani asıl önemli olan kısmı almışsınız. Derece ve kademe ilerlemesi sizin için bir getiri olmayacak (her derece 6-10 lira arası oynar yada oynamaz ki siz 2 derece alırsınız en fazla.) O yüzden acele etmenize gerek yok.

   Derece kademe işlemlerini yaptığınızda hesap kitap işlemleri var maalesef. Dediğim gibi birini bulup ona kesenek hesabına yatırılacak para işlemlerini yaptırıyorsunuz.

   stajerlik kalktıktan sonra dilekçenizi tekrar veririz hocam.

   kolay gelsin.

 67. selamün aleyküm hocam…ben samsunun bir köyünde 1997 1998 yılında vekil öğretmenlik yaptım.bana emekli sicil numarası verilmemiş..1 yıl önce meb den yazı istedim bana kesenekleri göstern belge verdiler…ben ne yapmalıyım..emekli numarasını almak için yoksa bir hak talep edemiyormuyum…şu an ssk ya bağlı çalışıyorum allah razı olsun

  1. Aleyküm Selam,
   Maalesef hocam bilemiyorum. normalde doğum tarihiniz ile başlayan bir numaranız olmalı. Allah c.c. kolaylık versin.

 68. merhaba hocam ben de geçen yıl bir dershanede 1 yıl çalıştım.dershane sivasta ben şimdi istanbulda çalışıyorum.yazın sivasa gidince hizmet cetvelini ve dökümünü ben elden aldım ve dilekçeyle direk mem’e başvursam kabul olmaz mı? iki şehir arasındaki yazışmaları ve geçecek zamanı düşünüyorum da işim zor gibi.

  1. Öncelikle hayırlı olsun hocam. Hizmet dökümünü almakla iyi etmişsiniz. Şimdiki iş sadece bu dökümü de ek yaprak hizmet birleştirmesi yapmak istediğinizi dilekçe ile bildirmek. Yani sizin yorulmanıza da gerek yok aslında. Dilekçeden sonra sadece bekleyeceksiniz. Arada soracaksınız o kadar. İş hızlı gitsin derseniz il SGK ya kendiniz elden götürürsünüz o kadar. Geçecek zaman 1 yıl olsa da kaybedecek bir şeyiniz yok. Zaten yeni atanmışsınız gelecek puan 10 – 15 civarı olur. hemen değil ama ileride işinize yarar. Bence dilekçenizi vakit kaybetmeden veriniz.
   kolay gelsin.

 69. MERHABA HOCAM, BENDE HİZMET BİRLEŞTİRMESİ YAPACAĞIM LİSEYİ DÖRT YIL OKUMANIN HİZMET BİRLEŞTİRMEDE BİR KATKISI VAR MI?

 70. merhaba hocam gün itibari ile hizmet birleştirme ve hizmet puanı alma amacıyla ilçe sgk ya dilekçemi verip hizmet dökümümü çıkarttım ve bunu bir dilekçe ile ilçe meb e verdim. fakat muhasip bana bunun emeklilikte faydası olacağını acele etmesem de olacağını söyledi ben de bunun önemli olmadığını belirttim fakat eve gelip geç de olsa koyu bi araştırma yaptığımda bu konuyla ilgili malesef emekli keseneği diye bir ibarenin olması dolayısıyla maaşımdan daha fazla paranın kesileceğini öğrendim. bu puan ya da hizmet birleştirmenin ayrı yapılabileceği ile alakalı da malesef herhangi bir net cevap bulamadım. durumumu okuyan sizin ya da diğer bilgili bir arkadaşın bana kafi bir cevap vermesini rica ediyorum.(meb öncesinde de özelde öğretmenlik yaptım üç yıl)

  1. Öncelikle hayırlı olsun.
   benim müdürüm farklı olmaz aynı anda olacak demişti emeklilik ile hizmet birleştirme bende hayır diyemedim (yeni öğretmen mantığı sanırım) ek olarak hizmet puanına da tayin için ihtiyacım vardı. Getirisinin götürüsünden fazla olduğunu da gördüm o yüzden sıkıntım yok. Çok fazla miktarda da para kesilmediğini duymuştum 5 10 tl fazla.

   Bu arada gelen yorumlara göre ayrı yapıldığını yazan arkadaşlar da vardı. Dilekçede sadece hizmet birleştirmenizin yapılmasını ve bunun hizmet puanı kısmını ayrı yazıp tekrar deneyiniz isterseniz ?

   Kolay gelsin.

 71. sayın hocam herkese yardımcı oluyorsunuz teşekkürler.. ben de yeni atandım hizmet birleştirmede ücretli öğretmenlikte yıl mı yoksa sigorta mı primi mi esas alınıyor. ücretli olarak 1129 gün 340 gün ise ssk primi var bana kademe ve hizmet puanı ne kadar getirir. tekrar tşk.

  1. Evvela estağfirullah sadece bildiklerim kadar cevap vermeye çalışıyorum yoksa detaylı yönetmelik vb. bilgiye sahip değilim.
   2. olarak tebrik ederim meb dünyasına hoş geldiniz 🙂
   sorunuzun cevabına gelince ;
   Sayın hocam hizmet birleştirmede nerede olursa olsun ücretli ücretsiz farketmez öğretmen olarak çalıştığınız ve priminizin yattığı gün sayısına bakılır. Ücretli olarak 1129 gün çalıştı iseniz prim yatmıştır. 340 gün ssk primi ise öğretmen olarak çalışmadı iseniz dikkate alınmaz.

   yani kısaca Öğretmen olarak çalıştığınız günler dikkate alınır. Hizmet puanı olarak çalıştığınız yer kaç puan veriyorsa o puanın tamamını alırsınız. (12 ay 10 puan gibi)

   derece kademeye etkisi ise 2/3 oranında olur. yani 3 yıllık çalışmanız 2 yılmış gibi devlet tarafından kabul edilir.

   Allah c.c. kolaylıklar versin.

 72. Öğrenmek istediğim emekliliği 20 yıl üzerinden mi 25 yıl üzerinden mi hakedeceğim,kademe ve derece üzerinden mi?
  Durumum şu:1987 yılında başlayan ssk lı olarak ve lise mezunu olarak çalıştığım 3550 günüm var.2005 yılında üniversite mezunu olarak öğretmenliğe başladım 8 yılı tamamladım.Çalıştığım 10 yılın tümü sayılacak mı?Hizmet birleştirmesi yaptığımda bu durum yararıma mı olur? 20 yıldan mı 25 yıldan mı emekliliği hakedeceğim?Yoksa 1.1 olana kadar çalışmam mı gerekecek?
  Teşekkürler…

  1. Değerli hocam emekli olmak için derece ve kademe beklemenize gerek yok bildiğim kadarı ile. Siz yaşınızı doldurunca derece ve kademeye bakılmaksızın emekli olacaksınız inşaallah.
   Daha önce çalıştığınız ve prim yatan her günü emeklilik için kullanabileceksiniz.
   Şu an yeni hayata geçen bir uygulama var turkiye.gov.tr adresinde. ne zaman emekli olurum gibi bir uygulama yapmışlar isterseniz oraya bir bakıverin.

   kolay gelsin.

 73. Sayın hocam diğer öğretmen arkadaşlar gibi,böylesi önemli bir konuda , mağdur olan arkadaşlara yardımcı olduğunuz için bende teşekkür ediyorum.
  Öncelikle benim sormak istediklerim var. bende İzmir de özel bir okulda 9 yıl çalıştıktan sonra 2012 eylül ayında devlet kadrosuna geçtim. tam 1 yılım oldu. 2013 nisan ayında yanılmıyorsam hizmet birleştirme işlemleri için evraklarımı okul müdürlüğüme verdim. ve tatil dönüşü de il milli eğitime gidip hizmet birleştirme işlemlerini sordum. Aldığım cevap sgk dökümünün İzmir den gelmesini beklediğini söyledi görevli memur arkadaşım.
  Birincisi ben ne yapmam gerekiyor şu aşamada.İkincisi benim puanım şuna kaç puan olur ve 3117 günde sgk hizmet sürem var. Bu günlerin tamamı mı ekleniyor.? Şimdilik benim sorum bu kadar. Sanırım daha çok soru sormadan işlerimi halledebilirim. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

  1. evvela estağfirullah, ben sadece yaşadıklarımı yazdım çok bildiğimden değil emin olun.

   SGK dan döküman gelmeden işlemleriniz ilerlemez hocam. Ben İstanbul da çalışıp yine İstanbul’a atandığım için rahat ettim. Elden götürdüm gerekli evrağı, hemen halloldu çok şükür. Dilerseniz izmir SGK ya telefon edip rahatsız edebilirsiniz 🙂

   3117 gününüzün tamamı öğretmenlikte(müdür ve müdür yardımcılığı dahil) geçti ise tamamını puan olarak alacaksınız yönetmeliğe göre.
   2/3 lük kısmı ise derece ve kademe ilerlemesinde kullanılacak.

   Rabbim kolaylıklar versin.

 74. Selamun Aleykum biz karı koca 1999 da öğretmen olarak atandık.Fakat 1996 yılında ssk girişimiz var,bunu işletirsek daha erken emekli olabilirmiyiz,bunu nasıl işletebiliriz?

  1. Değerli hocam bu konu hakkında çok şey bilmesem de benimle birlikte hizmet birleştiren iki bayan hocamız günleri alıp erken emekli olabiliyoruz demişti. Maalesef kesin bilgim yok hocam.

 75. SAYIN HOCAM DAHA ÖNCE SİZE YAZMIŞTIM BİR KONUDA DAHA DANIŞİM SİZE. . ASKERLİĞİMİ DE MUVAZZAF SUBAY YAPMIŞTIM ONUN LA İLGİLİ BİR BELGEYİ BEN EKLEMEDİM EVRAKLARIMA AMA BUNUNLA İLGİLİ BİR BİLGİNİZ VAR Mİ TEKRAR TEŞEKKÜR EDERİM SAYGILAR.

  1. Değerli hocam ben 5 ay kısa dönem askerlik yaptım. O dönem için hizmet puanını verdiler. Askerlik durum belgemi dilekçeye ek yapmıştım diye hatırlıyorum.

 76. hocam ben 40 yaşından sonra ücretli öğretmenliğe başladım. ücretli öğretmenlikte 5. yılım 2013 haziran da lisans mezunu oldum. ancak 2002 de meb eğitim dışında ssk girişim var. yaştan dolayı atamam yapılmıyo biliyorum. bu konuda yapılacak bir şey varmı bilgi verebilirmisiniz. teşekkürler.

  1. Maalesef konu hakkında bilgi yok hocam. Birisi yardımcı olabilir diye yayımlıyorum. Kolay gelsin.

 77. hocam yeni tandım ben de hbizmet birleştirme için stajın kalkmasını mı bekliyoruz ya da ne zaman başvurabiliyortz

 78. Hocam kolay gelsin …
  Yaklaşık 3 yıl ücretli öğretmenlik yaptım .
  Şimdi 3 yıllık kadrolu öğretmenim geçen sene hizmet birleştirmesi yaptım
  ancak sgk da 248 gün görünüyor ve mebbis de 8 ay olarak işlenmiş ve
  bana 7 puan vermişler. Soru şu ki ben il merkezinde çalışmadım çalıştığım okullar
  köy ve ilçe merkeziydi yani mebbisde görünen il merkezi 10 puanlık okullar değil .
  22 ve 28 puanlı okullarda çalıştım elimde hepsinin görev başlangıç ve ayrılış yazıları mevcut .
  Bugün okula dilekçe verdim yeniden hesaplanması için ve meme yolladılar dilekçemi.
  Bi arkadaşıma da böyle bi durum olmuş o gitmiş memde düzelttirmiş ama farklı bi yerde çalışıyor . Benim bu dilekçemi kabul etmezlerse ne yapmalıyım ?
  Sizce yanlış hesaplanmamış mı ?

 79. hocam ben geçen yıl atandım ve hizmet birleştirme yapmıştım ancak kademe ilerlemem yapılmadı nedense. daha önce özel okul ve dersanede çalıştım. tekrar dilekçe mi vermem gerekli? ne yapmalıyım?

 80. Merhabalar Hocam. Bana da yardımcı olursanız cok sevinirim. Eylülde atandım rehber öğretmen olarak. öncesinde Bir yıl özel eğitim ve rehabilitasyon merkezınde (öğretmen unvanıyla çalışmadım) psikolog olarak çalıştım. (özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi milli eğitime bağlı ama) (asıl branşım psikoloji formasyon aldığm için rehber öğretmen olrk atandm). benım sorum acaba bu bir yılın bana hizmet puanı derece vs bakımından bir katkısı olur mu. ve ne gibi belge gerekli. son sorum da. lisede hazırlık okumamın da hizmet puanı derece vs bakımından bir artısı var mıdır. şimdiden teşekkürler..

 81. hocam nasıl bir dilekçe yazmalıyım ve nereye yazmalıyım? okula mı yoksa ilçe milli eğitime mi? bana örnek dilekçe ve ne yapacağım konusunda yardımcı olursanız sevinirim.
  saygılarımla..

 82. hocam ben 2,5 sene bağ-kurlu olarak çalıştım sonra memur oldum bağ-kur da çalıştığım sürenin şu an memurlukta bulunan hizmetime birleştirmek istiyorum bunun için çok dilekçe verdim bir türlü birleştirmeyi yapamadılar ne yapmama lazım bana bilgi verebilirmisiniz

  1. Sayın hocam. Dilekçe verdikten sonra size sadece takip düşüyor aslında. Ben sadece ilden günlerin sayılması ile ilgili olan evragi elden takip etmiştim o kadar. Sonrası sadece beklemek oldu.

 83. İyi günler Samet hocam,
  benim de hizmet birleştirme ile sorum olacak. bir devlet üniversitesinde 8 yıl araş. gör. olarak çalıştıktan sonra sene başında kurumlararası yeniden atama ile öğretmenliğe geçtim. üniversitedeki görevimden ayrıldığımda 7/1 dim. ancak öğretmenliğe geçince 9/1 olarak göreve başladım. bu durumu düzeltmek için hizmet birleştirme yapmam gerekiyor sanırım. ama okul müdürümüz stajyerliğin kalktıktan sonra yapabilirsin dedi. gerçekten bunun için stajyerliğimin kalkması mı gerekli?

  1. Sn. Hocam; benim müdürüm de yapamazsın demişti. Bende çok uğraşmadım açıkçası. Sonuçta özelden kamuya geçiş yaptım. Fakat siz kamu içinde çalışmaya devam ediyorsunuz. Bence dilekçenizi verin işlemler başlasın. Dönerse müdürden değil ilçe yada ilden dönsün dilekçeniz.
   Müdürünüze de uygun bir dille yapan arkadaşlar olduğunu söyleyebilirsiniz ki bu sayfa bazı yorumlarda vardı sanırım. Kolay gelsin.

 84. Sayın Hocam 4 yıl bir kolejde çalıştım.1. yılımda ücretli idim. 2. yılımda sözleşmeliydim ancak sigortamı adamlar eksik yatırmışlar.3.ve 4. yılımda tam yatırmışlar. Toplamda 969 gün görünüyor. Hizmet puanım çalıştığım yıla göre değil de yatan sigorta gün sayısına göre verildi. 4 yıl çalıştım ancak sigortadan 2 yıl 6 ay çalışmış gibi anlıyorlar.Sizce bu durum normal mi?

 85. Hocam ben öğretmenlikten önce bir kamu kuruluşunda sözleşmeli personel olarak (öğretmen olarak değil) SSK kapsamında 660 gün çalıştım. 657’nin 4. maddesinde ” Kamu hizmetleri; memurlar, sözleşmeli personel, geçici personel ve işçiler eliyle gördürülür” denilmekte ve atama ve yer değiştirme yönetmeliğinin 49. maddesinde hizmet puanı hesabında bu maddeye göre karar veriliyor diye anladım. Bu maddeye göre çalıştığım bu süre bana hizmet puanı getirir mi? Emekliliğe katkısı beni çok ilgilendirmiyor, eğer hizmet puanım artacaksa uğraşacağım, bebek bekliyorum, norm dışı kaldım ve başka bir okula gitmek istemiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

  1. Değerli hocam;
   maddeye göre hesaplattırabilirsiniz diye düşünüyorum. Siz dilekçenizi verin ve sabredin bir müddet. İnanın çok uğraşmış olmayacaksınız. Allah c.c. kolaylıklar versin. (Eğer olursa yorum olarak yazarsanız sevinirim. bilgilenmiş olur herkes.)

 86. Hocam öncelikle açıklamalarınız için teşekkürler. Belki cevabı içinde vardır ama yine de bizzat sormak istedim. Kusuruma bakmayın.
  Ben 2005 yılında 3 ay vekil öğretmenlik yaptım.
  Ardından 2006 da 2 ay daha başka bir okulda yine vekil olarak çalıştım.
  Son olarak 2006 -2007 de 3,5-4 ay başka bir okulda daha vekil öğretmenlik yapıp atandım.
  Parça parça çalıştığım için ne kadar puan eklenir, nasıl bir yol izlenir bilmiyorum.
  Bu arada İstanbul da görev yaptım. Ozaman da İstanbul da her yer 10 puandı.Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim…

  1. Sn Hocam öncelikle hayırlı olsun. Toplam gün sayısına bakıyorlar, ne kadar ayrı olsa da sonuçta birleşiyorlar. sizin 9 ay civarı olduğundan 6-8 arası puan alırsınız.

   1. Bugün okul idaresine durumu bildirdim,vekil öğretmenlerde puan alınmaz birleştirmeyapılamıyor dediler. Ki yapılabildiğini biliyorum, anlatmaya çalıştım anlayan olmadı. Ben kendim halletmeye çalışacağım. Teşekkür ederim.

    1. sigortalı çalıştığınız ve öğretmen olarak görev yaptığınızı kanıtladığınız sürece puanı alırsınız.
     kolay gelsin.

     1. Hocam dün ilçe mem e danıştım hizmet birleştirme için. Memurun dediği şuydu: “ilçe mem in sitesinden dilekçe örneğini indirip doldurduktan sonra okul müdürlüğünün üst yazısıyla ilçe mem e getirin. Biz onu sgk ya göndereceğiz ya da siz elden gotureceksiniz.” Dün ilçe mem e götürdüm ama müdür olmadığı için imzalatamadim beklemede evrak.Memura da” Ancak önceden çalıştığım kurumlar özel kurum oradan belge almam gerekmiyor mu ” diye sordum. Puan hesabı için gerekli dedi. Şimdi dilekçeye ekli değil sonra getirsem olur mu dedim kem küm etti olur dedi. Şimdi o memur arkadaş görevde yeni çok genç o yüzden guvenemedim doğrusu. Siz işleyişe hakimsiniz hocam. Ben mem den aldığım evrakı sgk ya goturdukten sonra, çalıştığım özel kurumlardan aldığım belgeyi mem e gotursem önceden yani dilekçe ile birlikte vermediğim için bi problem çıkar mı ? Sizin anlattıklarından biraz farklı bi süreç uyguluyorlar gibi geldi bana…

     2. Hocam snaırım her yer farklı uygulama yapıyor. Yalnız dilekçeniz ilçe mem e yazılmamalı. Okul müdürlüğüne yazılmalı. okul sigortadan bir kağıt isteyecek üst yazı ile onu siz alır elden götürürsünüz. kolay gelsin.

 87. Hocam merhaba,
  Durumumun içinden çıkamadığım için size yazıyorum. Ben 2003-2006 yılları arasında kadrolu öğretmen olarak devlette çalıştım. İstifa edip 2006-2009 yılları arasında araştırma görevlisi olarak bir devlet üniversitesinde çalıştım. 2013 itibariyle ilk atama kontenjanından tekrar kadrolu devlet öğretmeni oldum. Hizmet birleştirme için (eski öğretmenlik sürem, araştırma görevliliği sürem ve yüksek lisansım) okuluma dilekçe yazdım. Okul ilçeye iletti. İlçeye gittiğimde beni oyaladılar. Israrım üzerinde dilekçemi inceleyince araştırma görevliliğim esnasında ssk ya mı yoksa emekli sandığına mı ödeme yapıldığına dair bir döküm eklemem gerektiğini söylediler. SSK ise okulumun Unkapanına bir dilekçe yazması gerektiğini, emekli sandığı ise eskiden çalıştığım üniversiteden hizmet belgesi getirmem gerektiğini söylediler. Unkapanı’na gideceğim sanırım ama oraya okulumun yazacağı dilekçe içeriği nasıl olmalı? Bir de ben bu birleştirmeyi istediğimde hem hizmet süresi, hem de kıdem ve derece alacak mıyım? Yorum yapanların arasında sadece emekliliğime sayıldı, hizmet puanı alamadım gibi ifadeler gördüm. Bu bizim talep etmemizle yani dilekçeye ne yazdığımızla mı ilgili yoksa başka birşey mi? Yardımlarınızı için çok teşekkür ederim.

 88. hocam selamun aleykum. ben daha önce bir devlet kurumunda sözleşmeli memur olarak 2yıl 3 ay görev yaptım(öğretmenlikle ilgili değil) . daha sonra ise kadrolu öğretmen olarak atandım.hizmet birleştirmesi yapmak istiyorum acaba bu birleştirme benim hizmet puanımı, derece ve kadememi etkiler mi

  1. Aleyküm selam
   hizmet puanı sadece öğretmenlikte geçen günlere özgü veriliyor. Derece ve kademeden yararlanabilirsiniz hocam.

 89. Hocam ben yalnızca hizmet puanımı ekletmek istiyorum. Van’da görev yapyorum. Daha önce İzmir’in çeşitli ilçelerinde ücretli öğretmenlik, 1 sene dersane öğretmenliği ve 1 sene etüt merkezinde öğretmenlik yaptım. toplam sigorta sürem 501. ben çalıştığım özel öğretim kurumlarına ve ücretli çalıştığım ilçe mem’e dilekçemi faksladım ve onlar da hizmet cetvelimi bana faksladılar. İl milli eğitim faksları kabul edecğini ancak 1 hafta içinde asıllarını göndermem gerektiğini söyledi. zaten hepsi şuan postada.Tek kalan sigorta hizmet dökümü, Bunun için e devlet şifremle alacağım hizmet dökümü yeterli olur mu? yoksa illaki okulumdan üst yazıyla verdiğim dilekçenin İzmir Sgk ya ulaştırılması mı gerekiyor? şimdiden teşekkürler..

  1. hocam benim netten aldığımı kabul etmemişlerdi. Şu an sistem değişmiş midir inanın bilmiyorum. İzmire değil de Van il sgk dan da halledebilirsiniz bence işlemlerinizi. Artık online sistem. oradan daha detaylı öğrenirsiniz hiç olmazsa.
   Şahsen ben önce turkiye.gov.tr deki dökümü verir beklerim. kabul olmaz ise diğer işleme geçerim. kolay gelsin.

 90. S.a Hocam Konuyla Alakalı birde benim sorum olacak; ben 3 yıl sigortalı usta öğretcilik yaptım daha Milli eğitime V.H.K.İ olark atandım bu hizmet süresini derece kademe ilelemesinde kullanabiliyormuyuz ?

 91. s.a. hocam ben 2003-2013 arasında 2 farklı dersanede öğretmenlik yaptım 3… gün prim var antalya’da çalıştım bu sene ek atamada karsa atamam oldu hizmet birleştirmemi yaptım kademe 7/1 oldu ancak 50 küsür puan eklendi puan çok az geldi sizce 10 seneye 50 puan çok az değil mi? doğrusunu nasıl öğrenebiliriz

  1. Aleyküm selam hocam,
   hocam en düşük hizmet puanı 10du bildiğim kadarı ile. sizin 90-100 puan almanız gerektiğini düşünüyorum. Hizmet Birleştirme valilik onayına tekrar bakın. Gün sayısı dediğiniz gibi tamamını almışlar ise hizmet puanınızı eksik hesaplamışlar demektir. İlçe özlükten sanırım halledilebilir dilekçe yazmadan. olmadı okul mdr yada mrd yrd ile görüşüp okula dilekçe yazınız. saygılar.

   1. Iyi akşamlar hocam ben bu yıl atandım. Daha önce izmir merkezde bir dershanede çalıştım toplamda 360 gün sigortam var sizce tahmini olarak kaç puan gelir?

 92. hocam ben 15/12/2004-15/02/2005 te vekil öğretmenlik yaptım. 21.02.2005 te kadrolu olarak atandım. ocak ayında bir derece verildi. (15/01/2005 ten önce başlayanlara bir derece verildi) hizmet birleştirmemi yaptım ve bunun için 2 puan aldım. ancak öğrenmek istediğim ocak ayında verilmiş olan bir dereceyi alıp almayacağım. çünkü emeklilikten sayılıyor. memuriyet başlangıcı olarak 15/12/2004 tarihi kabul edilir mi ve bir derece almam mümkün mü? nasıl?

  1. Hocam maalesef bilgim yok. Bilen birisi cevap verir diye yorumu yayınlıyorum. Allah kolaylık versin

   1. Selamlar. ben de aynı durum için ilçe mem e hizmet birleştirme ve memuriyet başlangıcının vekil liğe bağladığım tarih olması hususunda dilekçe yazdım.sonucunu sizinle paylaşırım. ayrıca sgk nın hizmet takip programındaki(hitap) bilgilendirmeye göre vekillik başlangıcı memuriyete başlangıç olarak girilmeli diye yönerge mevcut. selamlar

 93. Sayın Samet BOZKURT ,
  2001 yılında öğretmenliğe başlamadan önce olan askerlik(yedek subay okulu) , yedek subay öğretmenlik , Bağ-kur ve SSK hizmetlerimi 2003 yılında ayrı ayrı keseneklerini hesaplattırıp ödeme yaparak hizmet birleştirme yaptım ve derece , kademeye saydırdım . Aradan 10 yıl geçtiği halde okula gelen yazı ile emekli kesenek farkları yeniden hesaplattırılmış olduğu ve bu kesenek farklarının yeniden yatırılması gerektiği söylendi .Milli Eğitim Müdürlüğü özlük bölümü 3 günlük eksik ödeme yapıldığını ve bunun ödenmesi gerektiğini iletti . Hesaplayacak kimse de bulamıyorum .SSK ve Bağ-kur prim hizmet dökümü görebiliyoruz .E-devlette SSK ve Bağkur hizmet dökümü var . Bu Emekli Sandığı için nasıl olacak . Önceki (Emekli Sandığında geçen süre için ) primlerde sıkıntı loup olmadığı nasıl anlaşılacak ? Şimdi bu durumda ben ne yapabilirim ? İleride emeklilik sürecinde yine pürüzle karşılaşmamak için şimdiden nasıl bir önlem alabilirim ? Yardımcı olursanız minnettar kalacağım .

  1. Hocam bakırköy mem de bir arkadaş var bu işlerle ilgilenen muhasebe bölümünde. hesaplamayı belli bir ücret karşılığında sizin için yapabilir. Maalesef ben ismini unuttum 🙂

 94. Hocam büyükşehir belediyesine bağlı etüt merkezinde 22 ay etüt öğretmenliği yaptım,şimdi kadrolu öğretmenim.Hizmet puanı alabilir miyim.

  1. hocam ben büyükşehire bağlı ismekte çalışmış ve puanımı almıştım. Alırsınız inşaallah.

 95. hocam ben meb de atamam yapılmadan önce askerlik hizmetimi yaptım ve askerliğim bittikten 6 ay sonra atamam oldu.Askerlik süresini hizmet puanı olarak saydırabilir miyim?

   1. s.a hocam ben bugün hizmet birleştirmemi yaptım…ama dersanede calıştığım yılların hizmet puanını alamadım..mebbiste hizmet puanı hesaplanmaz yazıyor..bir yalnışlık varmı..arkadaşların hasaplanmış…

    1. Hocam kesinlikle hesaplanır. Öğretmen hizmet cetveliniz vardır. Öğretmen olarak çalıştığınızı ispat ederseniz o puanları alırsınız. Ilçeye bizzat gidip sorun bence. Olmazsa dilekçe yazın. Herkes alıyor

 96. Teşekkürler hocam ilginize…size bir zorunda olacaktı,…dershanede ve ücretli calistigimiz yollar sadece puanami yansiyor yoksa midem dereceye de yansiyormu….

 97. Kusura bakmayin telefonun azizligine ugradim…sorum şu dershanede ve ücretli calistigimiz yillar sadece puana mi yansiyor yoksa kidem dereceye de yansiyormu…

 98. hayırlı günler , hocalarım benimde 2100 gün sigorta günüm var , bunun 400 günü eğitim dışında bir şirkette , diğerleri dershaneden. eğitim dışı çalıştığım günler hiç bir şeye sayılmıyor mu ?

 99. MERHABA HOCAM BEN 19.09.2011 – 30.01.2012 TARİHLERİ ARASINDA YERLEŞİM YERİ PUANI 10 OLAN BİR OKULDA ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK YAPTIM ( BU TARİHLER ARASINDA OKULA GİTMEDİĞİM GÜN YOK). ÇALIŞTIĞIM SÜRE MEBBİSTE 1 AY 29 GÜN GÖZÜKÜYOR VE PUAN OLARAK DA 1 PUAN ALDIM BİR YANLIŞLIK YOK MU SİZCE DE ? EMEKLİLİĞE ESAS, MEMURİYETE ESASA GÖRE 1 AY 29 GÜN ÖNDE . BENDEN KESİNTİ YAPILMADI HERHALDE. GÜNDE VE PUANDA YANLIŞLIK VAR MI YANLIŞLIK VARSA NASIL DÜZELTEBİLİRİM ? DERECE VE KADEMEMDE ETKİSİ OLUR MU 1 DÖNEM ÇALIŞMAMIN?

   1. NASIL YAPACAĞIM HOCAM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM GÖREV YAPTIĞIM İLDEN Mİ ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK YAPTIĞIM İLDEN Mİ NEREYE BAŞVURMAM GEREKİYOR?

     1. Teşekkürler hocam pazartesi arayacağım okulu. sizce sigortamın kaç gün yatmış olması gerekiyordu o tarihler arasında ? Geçiştirmeye kalkarlarsa ona göre ısrarcı olayım.

     2. hocam çalıştığınız gün kadar yatmış olmalı. Yani 4 aysa 4 ay 5 aysa 5 ay. eksiklik olmaması gerekli

     3. hocam ben bu sene atandım ve daha önce 2010da 1/4ü 14 puanlık bir okulda 12 gün:) , 2011-2012 arası 1/1i 10puanlık bir okulda da 56gün çalıştım. sizce bunlar için hizmet birleştrmeye başvurmamın bana faydası olurmu olursa kaç puan gelir:) birde emekli keseneği falan yazılmış sayfada acaba hiç değmez bukadar gün için başvurma mı dersiniz? faydası ve varsa zararı ne olur bana:)

 100. Hocam bizim ilçe hizmet bilgilerinin tek sayfada şirket ismi, işe giriş tarihi, çıkış tarihi, prim gün sayısı şeklinde olacak dedi. örnek bir form verdi,işte böyle olacak diye. SGK müdürlüğüne dilekçe yazarken bunu tarif ediyormuyuz yoksa hizmet birleştirme için hizmet dökümü deyince istenen belgeyi hazırlıyorlarmı. normal hizmet dökümü SGK dan aldım,ay ay yazıyordu 3 sayfaydı, bu olmaz dediler ilçe memden. tek sayfa özet olacakmışta.

  1. hocam özel bir format istemediler bizden. sgk il müdürlüğü ne gönderdi ise onu kullandılar

 101. Hocam selamlar, dilekçemizi ve ekindeki tüm belgeleri ilçeye dün gönderdik. bugün mebbise işlemişler hizmet puanını, emekliliğe de saymışlar. ama 5 yıl kadar dershanede öğretmen olarak çalışmıştım, dershanenin olduğu ilçeden çalıştığıma dair belgede alıp dilekçe ekine koymuştum. ama kademe-derece konusunda bir değişiklik yok. dershaneye hizmet puanı vermişler ama kademe-derecede saymamış olabilirlermi, yada daha sonramı işliyorlar acaba? bilginiz varmıdır

  1. Il komisyon toplanmadan derece kademe alamazsınız. Onlar hesap yapıp halledecekler ınş. Hayırlı olsun hocam.

   Bu arada her ilçe yada il değişik yapıyor. Benim ikisi beraber olmuştu.

   1. Tahminen ne kadar sürer acaba, hizmet puanını vs. 1 günde işlediler ama kademe-derece durumu ne olur acaba 🙂 ona göre ilçeyi yoklayayım arada 🙂

    1. 1 aydan fazla sürdü ama benim yazıyı ilçeye gidip akıbetini sorunca buldular bu arada 🙂 yazı gelmiş ters koymuş ilk alan. Hep ön yüzlere bakınca görememişler her sorduğumda

     1. hmm anladım hocam, biraz sabredelim bakalım. hayırlısıyla olsunda 🙂 bilgi verdiğiniz için çok teşekkürler hocam 🙂

 102. Merhaba hocam.
  Ben 4,5 yıl devlette daimi işçi kadrosunda, 4,5 yılda Milli Eğitim Müdürlüğünde 4/C Geçici personel kadrosunda çalıştım. Eylül 2010 tarihinden itibaren yine Milli Eğitim Müdürlüğünde memur olarak çalışmaktayım. Şimdi ben kadro, derece açısından hizmet birleştirme yapabilirmiyim? Emekliliğe esas zaten yapılıyor. Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.

  1. değerli hocam o konuda bilgim yok. ben sadece eğitim ile ilgili bölüm hakkında biraz bilgi sahibiyim.

 103. hocam ben de hizmet birleştirme için başvurmak istiyorum hizmet puanı hizmet süresi için daha önce bir eütt merkezi ve bir dil kursunda çalıştım dil kursu yazının kime yazılacağını sordu bu kişi daha önce kurumumuzda çalışmıştır yazısını ilgili kuruma diye mi yoksa okuluma diye mi yazılması gerekir belgeleri once okuluma vereceğim sonra da okul içeye ilçe de ile gönderecek bir de burda hizmet cetvelinden bahsedilmiş daha önce çalıştığımız kurumlardan hizmet cetveli mi alıyoruz nasıl bir şey bu ?

  1. Hocam hizmet cetvelimi en son çalıştığım kurumdan aldım ben. ama sgk dan aldığım belge sayesinde onun çok hükmü kalmamıştı. İsmek çalışmam o belgede gözükmemesine rağmen sgk da gözüktüğü içi puanlarımı aldım.

 104. hocam iyi günler bir sorum olacaktı.ben askerliğimi kısa dönem olarak yaptım.bu süreci hizmet süremden saydırabiliyormuşum bilgim yok yardımcı olurmusunuz.

 105. hocam merhaba ben 1993-97 yılları arasında bir vakfın sınıfında eğitmenlik yaptım ayrıca 2000 ve 2001 yıllarında özel bir okulda çalıştım bugün il meb e gittim çalıştığım yılları birleştirebilirim diye fakat bana vakfın özel okul olamayacığını, özel okuldada çalıştığım müdürüm neden usta öğretici yazmış diye birleştirme yaptıramadım kimsenin bu konuda bir bilgisinin olmadığını düşünüyorum her kafadan başka ses çıkıyor ne yapmalıyım acaba

  1. hocam öğretmen olarak çalıştığınız tüm süreler sayılır. Usta Öğretici olmanın zararının ne olduğunu da anlayabilmiş değilim açıkçası. Bence siz dilekçe yazıp verin saydırmak isteyin. Resmi olarak size yazı gelsin sonrasına bakarsınız. Sebebi neymiş resmi şekilde yazsınlar bakalım

 106. Hocam hizmet birleştirme yapmıştım,22 puan vermişler.Kademe ilerlemesi olmamış.Kademe ilerlemesi için ne yapmalıyım ?

 107. Merhabalar hocam ben 2013 eylül ilk atamasıyla atanmadan önce 2005-2006 döneminde er olarak uzun dönem askerlik yaptım askerlik yaptığım süre için hizmet birleştirme yaparak hizmet puanı alabilir miyim??şimdiden saygılar ve teşekkürler…

  1. değerli hocam ben de atanmadan önce kısa dönem askerlik yaptım vanda. hizmet puanı aldım o dönem için. (öncesi ve sonrasında sgk girişim vardı)

 108. merhaba Hocam. Eşim Beş yıl önce Sosyal Hizmetlere bağlı bir kreşte usta öğretici olarak çalışmış. Hizmet birleştirme başvurusunda bulunduk ama kreşin özel öğretim kurumu olmadığı bu yüzden puan veremeyeceklerini söylediler. Sayın Hocam ilgili mevzuat hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim. Saygılar..

  1. değerli hocam;
   özel yada devlet farketmez ama mutlaka EĞİTİM KURUMU olmalı. Bu sınıfa girmiyor ise hizmet puanı işlemiyor mevcut duruma göre.

 109. hocam mrb eşim 8 ay 4/c li çalıştı.Ancaj sgk hizmet dökümünde 4 ay çalışmış görünüyor.Sigortayı eksik yatırmışlar meb 4/cli olarak atadı ama devletin okulu sigortayı her ay 30 gün değilde 15 gün göstermiş ben ilk hizmet birleştirmesine başvurduğumda 8 aya puan aldık sonra 2011 de izmire geldik izmir tekrar birleştirme yaptı puanları geri aldı yani 4 aya puan aldı ancak bazı arkadaşlarprim günsayısına göre değilde okula başlama ve bitiş tarihine göre puan aldılar bu durumu düzeltebilirmiyiz teşekkürler

 110. Merhaba hocam.
  Ben MEB personeli değilim ama yukarıdaki yazdığınız duruma benzer bir durum başıma geldi, yardımcı olursanız sevinirim.
  Kurumumda 9 yıldır teknik hizmetler sınıfında görev yapmaktayım. 2013 yılında hizmet birleştirmesi için baş vurdum. 657 kanunun 36. Maddesi ortak hükümler C/1 de

  (C) 1 – Teknik hizmetler sınıfına girenlerden memurluğa girmeden önce yurt içinde veya yurt dışında mesleklerini serbest olarak veya resmi veya özel müesseselerde ifa edenlerle memuriyetten ayrıldıktan sonra bu işlerde çalışarak yeniden memuriyete girmek isteyenlerin teknik hizmetlerde geçen süresinden bu kanun ve bu kanunun 87 nci maddesinde sözü edilen kurumlarda geçen sürenin tamamı ve geri kalan sürenin 3/4 ü toplamı memuriyette geçmiş sayılarak bu süreler her yılı bir
  kademe ilerlemesi ve her üç yıl için bir derece yükselmesi verilmek suretiyle değerlendirilir.

  yazmaktadır. 2014 yılı ocak ayında maaşa esas ve emekliğe esas derece kademem 9 yıl geriden başlanacak şekilde düzenlendi. Dolayısıyla ek gösterge alma tarihimde 1 yıl geriye gitti. Geriye dönük ödeme yapılmadığı gibi 500 Tl ye civarıda ödeme çıkardılar. Yukarıda siszin yaptığınız işlemler sonucu geriye dönük ödeme aldığını anladım. Yardımcı olursanız sevinirim. Saygılar.

  1. hocam ben ödeme alındığını bile bilmiyordum. derece kademe ilerlemesi olduğu için edinilmiş haklar kapsamında bir miktar para alıyormuşuz. hesap yaptırttığım muhasebeci arkadaş söyledi. Muhasebattan biri ile görüşmenizi öneririm.

 111. merhaba, ben eylül 2012 de göreve başladım.daha önce dershanede 2374 gün hizmetim vardı. adaylayım kalkınca 9-2, yükseklisanstan dolayı da 9-3 oldum. dershanede çalıştığım süreyi de eklettim anca hata yapıldığını düşünüyorum 9-3’ten 8-2 0ldum. 7-2 olmam gerekmiyor mu? 2374 günün 3-2si alındığında bana 5 kademe getirmesi gerekmiyor mu?

  1. Gün olarak 2374 kesin ise (kağıtta yazıyorsa) minimum 4 kademe alırsınız. Bence tekrar dilekçe verin hocam düzeltirler inş.

   1. çalıştığım dersanelerde uzman öğretici olarak atamam yapılmış, oyuzden sayılmadı. sadece bir kurum öğretmen olarak atamış. tüm çalışmalarımda formasyonluydum, dershanede ilçe mebde uzman öğretici olarak yazmış, üstelik her ikisinin elinde de formasyon belgem olmasına rağmen. ilçeye gittim geriye dönük düzeltme yapamayız dedi. dersane öyle yazmış, biz de aynısını yazdık diyorlar. sizce ne yapmalıyım

    1. hocam elden bir şey gelmez. Dilekçe yazarsınız beklersiniz artık. Yapacak bir şey yok gibi gözüküyor. Allah yard. olsun.

 112. merhaba hocam benim 11 aylık bir süre dershanede çalışmışlığım, 8 ay da ücretli öğretmenlik yapmışlığım var. hizmet birleştirme yapmak istiyorum çalıştığım dershane kapandı hizmet cetvelini hem dershane hemde ücretli öğretmenlik yaptığım okul için ilçe mem den alabilir miyim bu ikisinden hizmet puanım ne kadar gelir tesekkürler simdiden

  1. İlçe memden alabilirsiniz ki artık gerek kalmadı galiba. Bazı yerler istemiyormuş öyle yorumlar geliyor.
   Çalıştığınız yere bağlı olarak gelir puanlar 15-20 arası gelir diye tahmin ediyorum.

 113. Samet Hocam, 2 yıllık devlet memuruyum ama öğretmen değil, benim de toplam 8 yıllık bağkur ve sgk hizmetim var. Hizmet birleştirme isteyince özel öğretim kurumu hizmetlerim, öğretmen kadrosunda olmadığım için sayılmıyor mu?

  1. Hocam öğretmenlik hizmet birleştirmede öğretmen olmak gerekli. Ama normal hizmet birleştirmeden böyle bir zorunluluk yok. siz emekliliğe esas birleştirme yaparsınız. Onu da çok tavsiye etmiyorlar duyduğum kadarı ile. Bizim yapma amacımız tayine esas Hizmet Puanlarımızı arttırmak.

 114. Hocam merhaba ben de aday ogretmenim ve hizmet birlestirme icin basvuru yapacagim.mevzuatta ozel egitim kurumlari vs deniyor ve ogretmen olarak calismis olmak diye yaziyor kabaca. ben atanmadan once devlet universitesinde saat ucretli okutmanlik yaptim 5 sene. haliyle sigortamiz tam gun olarak yatmadi. bir ust kurum olsa da yaptigim bu okutmanlik icin hizmet puani alabilir miyim acaba her hangi bir yorumunuz var mi? Milli egitime henuz danismadim once arastirmasini yapayim demistim sizin sayfaniza denk geldim.bilginiz varsa paylasirsaniz sevinirim.tesekkurler.

  1. Değerli hocam durumunuz hakkında bilgi sahibi değilim. Bence dilekçenizi yazın gönderin. Bilen birisi vardır diye yayınlıyorum yorumu.

 115. Merhaba Hocam,
  ben 1999 -2011 kadar özel sektörte öğretmenlik yaptım. Maaşım kesintizis yattı. 2011 den ber üniversitede öğretim görevlisi olarak çalışıyorum. Maaş kadrom şu anda 7/3 kadro derecem 4/3. İşe başladığımda sgk dan emekli sandığına otomatik geçiş oluyor demişlerdi ve süre aktarımı için herhangi birşey yapmam gerekmiyor dendi. Geçen yurt dışı için hizmet dökümü belgesi gerekiiyordu, personele gittim. Evrakta önceki 12 yılın aktarılmadığını gördüm. Görevli bayan, siz bunu talep etmemişsiniz, bu yüzden aktarılmamış dedi. Zaten herhangi bir etkisi olmaz, gerek yok demesine rağmen ben aktarılması için dilekçe yazdım.
  Siz bu işlerle bayağı bir uğraşmışsınız. Bu aktarılan sürenin maaş derecesine bir etkisi olacak mı acaba? Yeşil pasaport almak istiyorum, yine aynı personel bana daha çok beklersin dedi. Kadro derecem 3 bile düşse, maaş derececimin de bir 3 olmasını bekleyecekmişim. Bana çok sağlıklı bilgiler gibi gelmiyor bunlar. Personel de bu işi tam olarak bilimiyorsa, sizce 1. derceden sağlam bilgileri nerden alabilirm. Bu işlerden gerçekten hiç anlamıyorum.

  Elif

  1. Değerli hocam kadro derecesi 3 olsa yeşil pasaport için yetiyor diye biliyorum. Milli eğitimde hem kadroya hem emeklilik derecesine etki ediyor birleştirme. Yani benim kadro derecem de yükseldi, emekliliğe esas derecemde yükseldi.
   Bilgi edinme ile çalışma bakanlığına sorulabilir diye düşünüyorum
   kolay gelsin.

 116. s.a hocam size sorum ücretli yaptığımız yıllar memuriyete ve dereceye yansır mı…bende askerlik yansımış ama ücretli yaptığım yıllar yansımamış…cevaplarsanız sevinirim…

 117. hocam bende 2 ay sonra banka aşamasına geldim ancak ziraat bankasında böyle bir hesap yok cevabını aldım . parayı yatırdığınız hesap numarasını yazarsanız sevinirim teşekkürler.

  1. Emekli Sandığı genel Müdürlüğü ANKARA
   açıklama ya EMSAN DİĞER ve “samet kesenek” diye yazmışlar ama hesap numarasını bulamıyorum hocam yazmıyor dekontta

   1. Hocam merhaba ben 2011 yılında ilk atandığımda hizmet birleştirmemi yaptırmıştım . Yaklaşık 11 yıl özel sektörde eğitim dışı görev yaptım. Hizmet puanıma da bu yansımıştı. 3 ay öncesine kadar hizmet puanım 132 idi. En son il içi yer değiştirmeye başvururken farkettim puanım 29 a düşmüş. Ve ben izmirin çok üzak bir ilçesinde görev yapıyorum puanım düştüğü için merkeze gelemedim. Eş durumuna başvuracağım ama ona da kontenjan kalmamıştır. Puanımın düşmesi beni oraya çakılı bıraktı. Bununla ilgili ile ve ilçeye sordum yanlış hesaplanmıştır şimdi düzeltilmiştir dediler. Bununla ilgili bir şey yapabilir miyim sizce?

  1. öğretmen olarak çalıştı iseniz o zamanlar için hizmet puanı alacaksınız. Diğer kadro derece ve kademeleri saklı kalır hocam.
   Bu yazı özelden kamuya geçenlerle ilgili olduğu için 3/2 oranı var. Yeni yönetmelik değişrise bilemem tabi.

   1. Teşekkür ederim hocam. Peki bu yanlışlığı nasıl fark edip düzeltiyorlar. Tek tek tüm öğretmenlerin puanını arada sırada yeniden mi hesaplıyorlar.ben de puanım düşünce yanlışlık olduğunu öğrendim. Öncesinde bir arkadaşımla konusu geçmişti, o da benim puanımın yüksek olmasına ve özel sektördeki çalışmalarımın puana dahil edilmesine şaşırmıştı. Bu arkadaşın da puanı benden düşük ve branşımız da aynı ve ikimiz de aynı okuldan merkeze gelmeye çalışıyoruz.bir şikayet sözkonusu olabilir mi? Nitekim de o arkadaş benim gelmeyi istediğim okula il içi atamada atandı. Bununla ilgili bilgi edinmem çok zor sanırım

    1. Dediğiniz gibi hocam bunu öğrenmek çok zor. Şikayet de olabilir tabi. Allah c.c. yardımcınız olsun.

 118. Merhabalar hocam,
  Ben 5 yıldır MEB’de öğretmenlik yapmaktayım. Öncesinde 2 yıla yakın bir süre Sosyal Hizmetlere bağlı bir yuvada öğretmenlik yaptım. Bu süreyi saydırmak istiyorum, biraz geç kalmış olsam da 🙂 Sosyal Hizmelere bağlı olmaları durumu bir sorun ya da fark yaratır mı? Özel eğitim kurumu hizmet belgesi almam gerekir mi yine buradan? Eklemem gereken farklı bir belge var mıdır ya da?

  1. değerli hocam öğretmenlik yaptığınızı ispatlayan resmi belgeleri ek yapıp dilekçe yazınız. sonrasına onlar karar versin bence. Sigortanız yattı ise ve mebin kabul ettiği şekilde öğretmenlik yaptı iseniz puan alırsınız inş.
   kolay gelsin.

 119. Merhabalar Hocam,
  1 yıl (2 dönem) bir üniversitede ücretli öğretim elemanl olarak çalıştım ve şu anda MEB’de öğretmen olarak çalışıyorum.
  Hizmet birleştirmede askerlik ve ücretli öğretmen olarak MEB’de çalıştığım sürenin sayılacağı ama üniversitede çalıştığım sürenin sayılamayacağı ve puan alamayacağım söylendi.
  Bu süre sayılıyor mu,sayılıyorsa nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

  1. Değerli hocam geç cevap için kusura bakmayın.
   Milli Eğitim bakanlığına bağlı özel ve devlet kurumlarında geçirilen süreler deniyor. üniversiteler YÖK altında olduğundan sanırım alamazsınız.
   selametle

 120. Öncelikle yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum. Ben 2014 şubatta atandım şu an stajyerim hocam dilekçemi verdim ve sigortadan döküm de gelmiş. Mebbis e de hizmet birlestırme de gorunuyor ama tek değişen şey emekliliğe esas değimiş onun dışında hizmet puanı hesaplanamaz diyor. Oysa 477 gün özel eğitim kurumunda öğretmen olarak çalıştım neden hesaplanamaz diyor hizmet puanı ve ne yapmam gerekiyor?

  1. hocam öğretmen olarak çalıştığınızı belgeleyen hizmet dökümünü(hizmet cetveli) bir dilekçe ile gönderiniz.

 121. Hocam merhaba! ben 2012 şubat atamasıyla meb de çalışmaya başladım öncesinde ise 5 yıl kadar mebe bağlı özel bir eğitim kurumunun yurdunda belletmenlik yaptım.belletmenliktre geçen süreyi hizmet puanına ,kademe ve derece ilerlemesine saydırabilirmiyim? teşekkür ederim.

 122. merhaba Hocam detaylı bilgi için teşekkürler öncelikle. çeşitli dershanelerde geçen 10 yılın ardında MEB’e yeni atandım. hizmet cetveliyle ilgili bir sorun olacak benim. Son çalıştığım kurum kapandı ve ordan bana verilen hizmet cetvelinde geriye dönük çalıştığım tüm kurumlar görünmüyor. sadece son kuruma ait bilgiler var. oysa ben 2001 den beri çalışıyorum. Bu durum bir sorun yaratır mı? Yani 2001 den beri her kurumu içeren bir cetvel mi eklemek zorundayım dilekçeme yoksa elimde ki yeterli mi? SGK dökümünde sorun yok.

  1. hocam ben özel bir yerde kurs hocalığı da yapmıştım. onu hizmet cetveline eklememiştim ama SGK da gözüküyordu … Eğitim diye. O puanları da aldım ben. Umarım sıkıntı yaşamazsınız ki vermezler ise yeni bir dilekçe daha yazarsınız problem olmaz inş. kolay gele.

 123. Hocam merhaba. Yazılarınızı ve yorumların bir kısmını okudum. Ben 1 yıllık öğretmenim ve bundan önceki yıllarda toplam 1150 iş günü sigorta primim mevcut. Bunu birleştirmeye kalkışırsam öncelikle tahminen ne kadar kaıdem yada derece alabilirim? Ayrıca ben bu birleştirme işini yaparsam ileriye dönük aylık maaşımda ne kadarlık bir ücret farkı olur tahminen? Geriye dönük maaş farkı falan olmasada olur. Benim öğrenmek istediğim bu birleştirme ile ileriye dönük maaşım direk olarak artış gösterip emekliliğimede muhakkak faydası var ama yaş gereği zaten fazla fazla emeklilik hakkını elde edeceğimizden dolayı bunu çok önemsemiyorum. Herhalde sorumu anlamışsınızdır? Teşekkür ediyorum böyle güzel bir paylaşımda bulunduğunuz için.

  1. Değerli hocam bana emekliliğe saydırma sadece hizmet birleştirme yap ve puanları al demişlerdi ama ben yapamadım o işi. Nedeni daha çok vergi ödenmesi sanırım. Tam bilmiyorum. Daha bilgili birine sorarsanız daha iyi olur. Selametle kalınız

   not : ben de sizin gibi nasıl olsa yaşı bekleyeceğim neden birleştireyim diye düşünmüştüm 🙂

   1. hocam mrb.ben 22eylul 2014 te kadrolu goreve basladim.bundan once 2.5 sene ucretli ogretmenlik yaptim.hizmet birlestirme yapabilirmiyim.nasil?

 124. hocam merhaba. ben atanmadan önce 1 yıl 10 ay bir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde ders ücretli öğretmen olarak çalıştım. geçtiğimiz ay hizmet birleştirmesi için başvuru yaptım. 15 gün kadar sonra mebbis’te özelde çalıştığım okul ve süre görünmeye başladı fakat hizmet puanım artmadı. sistemde hizmet puanı ve emeklilik yılı hesaplanır olarak görünüyor. dilekçe verip hatanın düzeltilmesini ve hizmet puanımın işlenmesini istedim. il ve ilçe milli eğitimden gelen cevapta ‘hata yoktur’ deniyor. sendikam aracılığı ile dava açacağım fakat bu süre zarfında norm fazlası durumuna düşüp köye gönderilme riskim yüksek. bu konuda kimse de net bir bilgi veremiyor. bakanlığı aradığımda da sürekli ilgisiz yerlere yönlendiriliyorum.

  1. yani hocam öğretmen olarak çalışmış iseniz ve bu gözüküyorsa resmi olarak sigortanız yatmış ise hizmet puanı alırsınız yönetmeliğe göre

 125. Sayın hocam,öncelikle teşekkür ederim böyle faydalı bilgileri bizlerle paylaştığınız için. Ancak ne kadar yorumları okusam da kafamdaki soru işaretleri cevap bulamadı. Ben de 7 sene bir özel okulda çalıştıktan sonra geçen yıl devlete atandım. Bana da hizmet birleştirme yapmak istiyorum deyince bir sürü şey söyleyen oldu. Şunu merak ediyorum. Hizmet birleştirmeyi yaptığımda çalıştığım yıllar hizmet dereceme ya da puanıma sayılabilir mi? Biliyorsanız bu konuda görüşlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Hayırlı akşamlar.

 126. Merhaba hocam öncelikle böyle bir sayfa için çok teşekkürler ben 2006-2014 yılları arası 1980 gün pirimli farklı dershanelerde çalıştım 25 Eylül 2014 tarihindede atamam oldu devlette öğretmen olarak başladım şimdi hizmet birleştirme yapıcam SGK dan hizmet dökümü aldım bunun dışında çalıştığım her dershaneden hizmet belgesi almama gerek varmı? Askerliği de yaptım terhis belgesini de dilekçeye ekleyecek miyim? İlginiz için şimdiden teşekkür ederim

  1. Değerli hocam öncelikle Rabbim hayırlı kılsın atamanızı.
   ek yaptığınız belgelerin fazlalığı göz çıkarmaz terhis belgenizi de ekleyiniz hocam. Okula verdiğim dilekçede ise sadece başlık vb. değiştirdim gerisi herşeyiyle aynı kaldı. Yalnız tekrar etmekte fayda var her ilçe farklı yaklaşıyor meseleye. belki sadece dilekçe ile de işiniz çözülebilir. Allah c.c. kolaylık versin.

 127. hocam dershanede öğretmen olarak 1800 çalıştım.Şuan mebe kadrolu olarak atandım.devlet memurları kanununda özel okullarda ibaresi var.dershanede çalıştığım kademe ilerlemesine sayılıyor mu?

  1. Hizmet puanının hesabında değerlendirilecek süreler şunlardır:

   657 sayılıDevlet MemurlarıKanununun değişik 4 üncümaddesi kapsamında Devlet memuru statüsünde geçen süreler,
   Diğer Personel Kanunlarına tâbi olarak geçen süreler,
   c) Özel öğretim kurumlarında öğretmen/yönetici olarak geçen süreler,

   ç) Muvazzaf askerlikte geçen hizmet süreleri.

   (2)Bu süreler, görevin yapıldığı il veya ilçenin dâhil olduğu hizmet sınıfı için öngörülen hizmet puanı ile değerlendirilir.

 128. merhaba hizmet birleştirmeyi illa ki çalışıyor bulunduğum yerin ilçe mem’inden mi yaptırmalıyım? yoksa yazın mesela memleketimde mem aracılığı ile yaptırabilme şansım var mı? okuldan üst yazıyı alsam ilçem dışındaki başka bir mem’e belgelerimle elden götürsem olmaz mı bu iş? kendi ilçemi kullanmak istemiyorum, her sorumun cevabı hayır ise en azından il mem’i kullanabilir miyim?

 129. Verdiğiniz bilgileri okudum. Teşekkürler açıklamalar için. Benim de şöyle bir sorunum var. 2004 yılında öğretmen olarak atandım. Ondan önce 7 yıl kadar bağkur hizmetim var. Henüz hizmet birleştirmedim. Bu arada bir öğretmen arkadaşım bir fabrikada işçi olarak çalıştığı yılları hizmet puanına ekletti ve ben bu durumla ilk kez karşılaştım. Bu konuda bilgisi olan var mı? Bağkur da ki yıllarımız da hizmet puanımıza ekletilebiliyor mu? Çok önemli şu an benim için çünkü norma düştüm ve zor durumdayım. Bilgisi olan lütfen bilgilendirsin.

 130. hocam merhaba hizmet birleştirme için dilekçeye 48. madde mi 49 madde mi olarak belirtelim birde dilekçeye 657 nin 36 ya C yi de belirtmem gerekir mi kademe ve derece alabilmek için yoksa sadece hizmet birleştirmeyi belirttiğimizde puanı nın yanında dereece-kıdemi içinde yapıyorlar mı ? teşekkürler

  1. Hocam bir Değişiklik varsa bilemem. Benim dilekçede ne ise o. Puan ve derece kademeye beraber yapıyorlar hocam

   1. hocam merhaba benim hizmet birleştirme ile ilgili işlemlerim yapıldı ancak şöyle bir durum var 573 gün sigortalı günüm var bunun 2/3 ü hesaplanıp emekliliğe esas süreme eklenmiş mebbis te puan olarak ise 7 ay çalıştığım (ücretli öğretmenlik ) kurum 4 ay olarak gösterilip 4 puan, 11 ay çalıştığım (dershane) kurum ise 6 ay olarak gösterilip 5 puan verilmiş.Yani çalıştığım yerdeki hizmet puanlarının neden tümünü alamadım puanı hesaplayan bir modül mü var yoksa elde mi hesaplanıyor bi tuhaflık var sanki

    1. Komisyon hesapliyor kıdem dereceyi. Puanı da onlar mı yapıyor bilmiyorum hocam. 4..5 puan fazla alabilirsiniz. Tamamında sigorta yatmış ise puanlar için tekrar bi dilekçe yazın hocam

 131. selam hocam bilgiler için teşekkürler. Atanmadan önce yapılan askerliği hizmet derece kıdem veya hizmet puanı olarak ekletebilir miyiz?

 132. merhabalar ben TSK dan istifa ile ayrılıp meb’e sınavla tekrar atandım. hizmet belgemde en son 7/1 i görünüyorum. meb de 7/2 si ile başlamam gerekirken bana 8/2 ile başlayıp iki yıl kıdem alamayacağımı ve iki yıl sonra 7/2 den başlayacağımı söylüyorlar. hizmet sürem 4 yıl 6 ay 16 gün olarak görünüyor. TSK nın bana vermiş olduğu kıdemi sayamayacaklarını söylüyorlar kafam çok karıştı. bölge idare mahkemesine başvurmayı düşünüyorum

  1. Degerli hocam öncelikle hoşgeldiniz. 4 yıl 6 ay 16 günü emekliliğe esasa tam olarak saydirirsiniz. Kıdem ve derece hesabı ise öğretmenlik yaptı iseniz 3/2 oranında veriliyor. Bu yazı özelden geçenler için olduğundan devlet memurları için sistemi tam bilmiyorum.
   Yalnız 7 ve 8 arasında maaş farlı çok az. Sadece 4e düşerken 100 lira civarı bir fark var 8 7 6 farkları 5 6 lira civarı oluyor. Tabi 3 yıl evvel 4 e düşme şansınızı deneyebilirsiniz. Bence bir dilekçe daha yazın. Olmaz ise mahkemeyi düşünün.
   Allah yardımcınız olsun.

 133. hocam ben 2006 ile 2013 yılları arasında ptt de dağıtıcı olarak çalıştım daha sonra ilk atama ile meb e öğretmen olarak atandım hizmet puanlarımı birleştirdim ama derece ve kadememin olamayacağını söylediler halbuki farklı yerlerde görev yapan iki arkadaşım bunu yapmışlar ( aynı durumda) hangisi doğru? tşk

  1. Degerli hocam öncelikle hoş geldiniz.

   Hizmet puanı sadece öğretmenlik gecen süreler ile askerlik süresine veriliyor mevcut haliyle.

 134. Hocam merhaba 22 ay özel okulda 2 dönemde devlet okulunda ücretli öğretmenlik yaptım. Askerliğimi ise kısa dönem olarak 6 ay yaptım bunlardan hizmet birleştirmesi yaparak hizmet puanı alabilir miyim? Saygılar

   1. Hocam; Özel okuldan ve Ücretli olarak görev yaptığım okullardan ayrı ayrı hizmet belgesi almam gerekiyor deği lmi?
    Ayrıca asker süresinin işlenmesi içinde terhis belgesi yeterli galiba. Bunlarla bağlı bulunduğum okul müdürlüğüne üst yazı dilekçesi vererek yapacağım değil mi?
    Tekrar teşekkür ederim sayın hocam.

   1. Tamam hocam. Elinize sağlık çok güzel bir şekilde anlatmışsınız. Dilekçe örneği içinde tekrar teşekkürler.

 135. Sayın hocam,

  Merhabalar ben 10 yıllık ingilizce öğretmenim fakat geçtiğimiz Eylül’de atandım MEB’e.
  Hizmet Birleştirme yapmak istiyorum ancak durum biraz karışık. 10 yıl boyunca haliyle pek çok özel kurumda çalıştım. Bunların hepsini tek bir dilekçede ayrı ayrı hizmet belgeleri ekleyerek belirtsem olur mu? Ayrıca yedek subaydım, onu da aynı dilekçe içine dahil etsem nasıl olur? Size son bir sorum daha var. 3,5 yıl boyunca bir devlet üniversitesinde ücretli olarak çalıştım. Hizmet belgem var ve sigortam da MEB’eki ücretlilerde olduğu gibi yarım yattı. Buradaki hizmetimi de saydırabilir miyim? Konuştuğum bazı kişiler üniversite olduğu için saymazlar diyor. Ancak sektör ve yaptığım iş tamamen aynı. Belgede ingilizce eğitmeni yazıyor. Ayrıca Üniversiteler YÖK’e bağlı. YÖK de neticede MEB’in ilgili kuruluşu değil mi? Beni aydınlatırsanız çok sevinirim. Teşekkürler.

  1. Tek dilekçede ayrı ayrı verin hocam. Aynı dilekçeye askerlik süresini gösteren belgeyi de koyabilirsiniz. Üniversite meselesi sıkıntılı. Meb é bağlı Yök é bağlı meselesi var. Bence sgk dökümünü ekleyin onlar zaten olumlu olumsuz dönüş yapıyorlar hocam

 136. Hocam ben bursanin yildirim ilcesinde bi okulda ucretli ogretmenlik yaptm.smdi diyarbakirin bi ilcesinin koyundeyim hizmet brlestrmeyi kisa yoldan nasil yaparm.su an diyarbakirdaym bursaya gtmem mumkun degil ve onumde 1 bucuk hafta var

  1. Hocam devlet olduğundan sorun çıkmaz bence. Dilekçe verin sgk hizmet dökümünü de ekleyin hemen

 137. hizmet birleştirmesi yapınca maaş kaybının nedeni nedir acaba? Ben 2008 öncesi göreve başlayan biriyim. Birleştirme yapmadan önce bakanlığı aradım bana maaşta düşme olmaz dediler. Şimdi düştüğünü görüyorum. Saygılar

 138. Hocam mrb…Ben 25.04.2003 te devlet memuru oldum (657)..Daha once ozel bir yerde sigortaliydim 1536 gun hizmetim vardi..01 Kasım 2013 te hizmet birlestirmesi yaptim…Gerekli belgeleride is yerime verdim..Bana daha kesin miktari belli degil is yerimdeki maliye bolumu sigortaya faizi ile birlikte 1 milyara yakın para odeyecegimi soylediler..Buna itiraz edebilirmiyim yada ne yapmam gerekir

 139. merhaba 2010-2011 döneminde meb de ücretli öğretmenlik yaptım sonrasında da bazı iş yerlerinde sigortalı olarak çalışım. 2013 nisan da da maliyeye girdim. sormak istediğim kıdem ve derecem değişir mi acaba ne yapmam gerekir şimdiden teşekkürler..

  1. bir de pedagojik formasyon eğitimi de aldım. bu sürenin kademem ve dereceme etkisi ne olur tşkrlr

 140. Selam hocam.Ben 1 yıl özel okulda , farklı okullarda birkaç sene de (toplam gün sayısı 2 yıl tuttu) ücretli öğretmen olarak görev yaptım hizmet birleştirme yaptım.Hizmet süreme 3 yıl kadar eklendi ve yaklaşık 40 puan verildi.Ancak derece kademe ilerlemesi olmaz dendi.Derece-kademe alabilmek için sizce ne yapmam gerekir?

 141. Hocam ben 2004 2007 arasında ara ara ücretli öğretmenlik yaptım 180 gün yatırılmış SSK ben hem yılların tamamını saydırmak hemde hizmette kıdem almak istiyorum ne yapmalıyım

   1. Hocam teşekkürler öncelikle ama ben yukarıda belirttiğim gibi 4 yılı saydırmak istiyorum bu yıllar arasında 180 gün var boşluklarıda saydırabilirmiyim borçlanarak sonra bunu 4 yıl hizmetten ve kademeden saydırmak mümkünmü

 142. MERHABA SAYIN HOCAM
  Hizmet birleştirme ile ilgili bir sorum olacak,cevaplarsanız çok sevinirim ve şimdiden çok teşekkür ederim
  OCAK 2002 de kadrolu olarak Meb de öğretmenliğe başladım.Şuan 4 e 2 yim.Meb e başlamadan önce yaklaşık 4 yıl kadar farklı sektörlerde ssk lı olarak çalıştım.Hizmet birleştirme yaptırdıktan sonra derece kademe ilerleme alabilecekmiyim.Eğitim sektöründe sadece 3 ay dışarıdan ücretli olarak çalıştım.
  Saygılarımla.

 143. hocam mebe bağlı olmayan özel eğitim kurumlarındaki çalışma süremiz de sayılabiliyor mu?
  bir belediyenin bilgi evlerinde 2yıl öğretmen olarak çalışmıştım da.

 144. Hocam, hizmet birleştirme işlemleri tamamlandığında sizin Mebbisinizde >> Kişisel Bilgiler Modülü >> Kadro Kaydı linki altındaki Aylık Derece-Kademe ve Emekli Derece-Kademe leriniz birbirinden farklı oldu degil mi?

  Ayrıca Kişisel Bilgiler Modülü giriş sayfasının en altında bulunan Emekliliğe Esas gün sayısı da tüm sigortalılık günlerinizi gösteriyor degil mi? (Yani öğretmenlik ve önceki sigortalılık günlerinin TAMAMI..)

  Çünkü “sigortalılık süresinin 2/3 ü aylık için tamamı ise emeklilik için değerlendirilir” diye bir yazıdan bahsetmişsiniz..

 145. hocam benim bir sorum olacak.ben 6 ay kısa dönem askerlik yaptım.ve bu askerliğimi memuriyetten saydırmak istiyorum yapabilir miyim? ve nasıl yapacağım dilekçesi falan var mı?

 146. hocam ben 15/12/2004-15/02/2005 te vekil öğretmenlik yaptım. 21.02.2005 te kadrolu olarak atandım. ocak ayında bir derece verildi. (15/01/2005 ten önce başlayanlara bir derece verildi) hizmet birleştirmemi yaptım ve bunun için 2 puan aldım. ancak öğrenmek istediğim ocak ayında verilmiş olan bir dereceyi alıp almayacağım. çünkü emeklilikten sayılıyor. memuriyet başlangıcı olarak 15/12/2004 tarihi kabul edilir mi ve bir derece almam mümkün mü? nasıl?
  hocam bu mesajı 2014 ocak ayında gödermiştim. şuan sgk da memuriyet başlangıcım, 15.12.2004 olarak gözüküyor. cevabını almak istediğim 15.1.2005 te verilen 1 dereceyi alıp almayacağım. lütfen bir cevap verebilir misiniz?

 147. Hocam bana ssk dan ücretli öğretmenlik için 11 ay 20 gün hizmet süresi saymis. Hizmet birlestirme yaptırdım ama kademe ilerlemesi vermedi. Almsya hakkım var mı? Nasıl yapmalıyım?

  1. Hocam 1 yıl için bi ilerleme olmaz. 3/2 alacaksınız zaten. Ilerlemeniz sanırım sadece 3 4 ay geri çekilir o kadar

 148. es selamu aleykum iyisinizdir inşaALLAH. Sayfa için ve ilgi alakanız için öncelikle teşekkür ederim ALLAH razı olsun.
  Acizane bi kaç sorun olacaktı.

  Mart 2014 itibariyle engelli kadrosundan memur olarak atandım ve hizmet birleştirmesi yapmak istiyorum. Hatta yarın dilekçemi vermeyi düşünüyorum ama aklımda bir sürü soru işareti var ? kısaca bilgilerimi yazıp düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum.

  Nisan 1987 doğumluyum. Meslek lisesinde okurken staj yapmış olduğumdan ssk numarası almış bulunmaktayım ve 2004 yılında 45 günlük sigorta primi ( staj-devlet kurumunda ) gözükmektedir. Daha sonra 2004 yılında engelli raporu aldım raporum yüzde 45 ve süreklidir. 2008 nisan ayında 2 gün. 2009 yılı nisan ayından itibaren memuriyete başlayana kadar ( mart 2014 ) kesintisiz özel sektörde sigortalı engelli işçi statüsünde ( 4a ) olarak çalışmışlığım bulunmaktadır. toplam sigortalı sürem 4a uzun vade PÖGS: 1730 gündür. Mart 2014 de ÖMSS ile engelli kadrosunda memur olarak atamam yapıldı ve bir yıldır görev yapmaktayım. Bu bilgiler ışığında;

  ! – Hizmet birleştirmesi yapmalımıyım yaparsam yada yapmazsam avntaj ve dezavantajları nelerdir.
  2- birleştirme yaptığımda emekli müktesebine yansıcakmı bi ücret ödermiyim?
  3- bu birleştirme sadece emekli hizmet yılınamı yansır eğer öyle olursa MEBBİS te hangi modüle işlenir ?
  4 – bu birleştirmemin emekliliğe etkisi ne olacaktır
  5- hizmet birleştirmesini şimdi mi yapmak yada emekliliğe yakın mı yapmak doğrudur?
  6 – Hitap veri sisteminde statüm 5510 sonrası yüzde 45 olarak mı işaretlenmelidir ?
  7- hangi kanuna ( 5534 – 5510 ) göre emeklilik işlemlerim yapılır
  8 – emeklilik sırasında tekrar rapor istenirmi yada zamanım gelince dilekçe yeterlimidir ?
  9 – bu bilgiler ışığında emeklilik sürem ne olur ?
  10 – emekiilik işlemlerini sorma sebebim emeklilik süresine göre daha sonraki planlarım olması sebebindendir. ?
  11 – vergi indirimim bulunmamakta olup başvuruda bulunmalımıyım ?
  12- emeklilik işlemleri sırasında vergi indirimi istenmektemidir ?

  aklıma gelen şuanda bu kadar soru vardı paylaşmak istedim eğer zaman ayırıp yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler. ALLAH kolaylık versin hocam hayırlı geceler ALLAH yar ve yardımcınız olsun dua ile.

  1. Aleyküm selam
   Degerli hocam öğretmenlik ile ilgili olan kısmı biliyorum diğer kısımlar maalesef 🙁

   1. teşekkür ederim ALLAH razı olsun. Zaman ayırdığın için saolasın artık bilen başka birine danışayım 🙂

 149. Merhaba hocam ben hizmet birleştirme yaptım. 100 hizmet puanı aldım fakat 2 ay sonra dershanede uzman öğretici olarak gösterilmiş olmam nedeniyle planlarım geri alındı. Acaba bu konu hakkında ne yapabilirim

 150. Yönetmeliğin 48.maddesi gerekçe gösterilmiştir Puanların geri alınmasına ilişkin. Bu konu hakkında yardımlarınız için şimdiden teskler hocam.

  1. Hocam öğretmen öğretmendir. Kaldıki çoğu arkadaş uzman öğretmen olarak gösterildi gösteriliyor. İlginç yaklasmislar olaya. Bilen biri cevaplar ise yayınlayalım ins

 151. Selamün Aleyküm hocam
  ben MEB de 1995 yılında öğretmen olarak görece başladım. yalnız ben 1992 de 9 aylık bir vekil öğretmenlk yapmıştım. yarıyıl tatilinde intibak işlemlerimi okul aracılığı ile başlattım. işleme konuldu. MEBBİS de bunun için puan ve kademe verildi bana. 1 hafta öncesine kadar mebbis te memuriyete başlama 1992 görünüyordu. Şimdi baktığımda ise bu kaldırılmış. tekrar 1995 görünüyor. Ne yapabilirim acaba. İlginize şimdiden çok teşekkür ederim sayın hocam.. selamlar..

 152. Sayın Hocam, öncelikle bizleri bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim. Ben de hizmet birleştirmesi yaptım. 3 buçuk yıllık sigortam vardı devlete ücretli öğretmen olarak çalışmıştım. hizmet birleştirmesinden sonra puanım mebbisime işlendi ancak kademe ve derecede herhangi bir değişiklik olmadı ve bir okulda çalıştığım 9 ayın puanı da hesaplanamaz yazıyor. Bunlar için ne yapabilirim vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkür ederim.

  1. En az 2 kademe almanız gerek. 3/2 sonucta. Tekrar dilekçe verip nedenini sorunuz hocam. 9 aylık kısmı da sorun öğretmen olarak çalışmış iseniz kesin alırsınız.

   1. Çok teşekkür ederim Samet Hocam. Bugün dilekçemi yazıp yarın vereceğim. Ben derece ve kademe verildiğini bilmediğimden emin olmak istemiştim. Teşekkürler

 153. Sayin hocam bu uygulama illere göre değişiyor.farkli illerde olan arkadaşlarım uzman öğretici olarak çalıştıkları yılların puanını aldılar.Mahkeme sürecine hazırlanıyorum. Bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum. Tskler şimdiden sagolun.

 154. Merhabalar..
  sabırla okudum bütün yazanları ama cevabını bulamadığım bi kaç husus var..
  öncelikle durumumu açıklayayım: 2005-2014 yılları arasında dersanede öğretmenlik yaptım ve dersaneyle birlikte 3 dönemde ücretli öğretmenlik yaptım, 2014 eylül ayında da atandım
  1) formasyonu geçen sene şubatta sıkıştırılmış programla aldım dolayısıyla dersanede usta öğretici olarak gözüktüm bu benim hizmet puanımı etkileyen bir durum mu?
  2) hizmet çizelgemdeki gün sayımla ssk daki gün sayım birbirini tutmuyo ssk daki gün sayım daha düşük hangisini baz alıyorlar hizmet puanı hesaplarken?
  3) hizmet puanını hep 10 puan olarak hesaplanmış yukarıda şuandaki puanlara baktığım zaman çalıştığım bölgeler 18 olarak gözüküyo hangisinden hesaplamalıyım hizmet puanımı?
  Yardımcı olabilirseniz sevinirim..
  şimdiden teşekkür ederim..

  1. 1. Usta ogreticilik meselesini bi arkadaş daha sordu maalesef bilmiyorum o konuyu.
   2. Ssk yi almaları gerekir. Bildirimde sıkıntı var demekki
   3. Bildiğim çalıştığınız yerin merkezini baz alıyorlar benim de yıllık 10 hesaplanmıştı.

 155. Hocam adaylığım kalkmadığı için kısa dönem askerlik süremi saymadılar? Neden olabilir? Yer siirt

   1. Ne yapmamı önerirsiniz hocam?
    Çünkü özel okul ve ücretli çalışma belgelerimi kabul etmişler.
    Fakat askerlik belgesini gönderip üstüne “adaylık kalktıktan sonra” yazmışlar?
    Hangi ilgili kanunda adaylık kalktıktan sonra yapılır ya da yapılmaz diyor hocam?
    Ben gidip görüştüğümde hangi kanunla ya da maddeyle doğrulayayım kendimi?

    1. Degerli hocam ben tüm işlemleri adaylık sonrası yapmıştım o yüzden sayılmış olabilir o yüzden kesin bilgim yok maalesef.

     1. Hocam bu konu ile ilgili atama özlükte ilgili şefle görüştüm, puanın hemen işlenmesi gerektiğini, kademe-derece ilerlemesininde adaylık kalktıktan sonra işleneceğini söyledi. Zaten benim inde puan önemliydi:)
      Bilginize iyi günler.

 156. slm hocam kolay gelsin 2000 yılından 2015 şubata kadar dershanede çalıştım 9 şubatta meb de göreve başladım hizmet birleştirme yapabilirmiyim puan alabılırmıyım teşekkurler

 157. bir soru da ben sorayım 🙂 askerlik hususundan pek bahsetmemişssiniz. yukarda memur değilken askerlik yaptım ama memurolunca saydırdım demişsimniz. Umarım doğru anladım. ben 2014 eylül de atandım. o sıra mardin de askerdeydim. göreve de 2015 şubatta başladım. terhis belgemi verip dilekçe yazıp saydırabilir miyim? ve 2013-2014 arası da dershane de 9 aylık çalışmam var. onunla bu askerlik durumunu bir edip tek dilekçe ile okula teslim etsem sizin gibi sonucaulaşır mıyım?

 158. Merhaba Hocam;
  benim şöyle bir sorum olacak
  ben meb de memur ünvanı ile çalışmaktayım. öğretmenlik mezunu olduğum için derslere girebilmekteyim. bunun bana hizmet puanı olarak bir faydası olur mu?

 159. hocam merhaba. ben İstanbul İSMEKte usta öğretici
  çalıştım. buradan hizmet paunı alabiliyor muyum?

 160. selam hocam
  ben çalıştığım ilçedeki sgk’dan hizmet döküm cetvelimi elden aldım ve ilçe kabul ediyor. öncelikle bunu belirteyim. yani 2011’den beri bir şeyler değişmiş sanırım.
  şu anda özel okul hizmet belgesi toplama aşamasındayım. tüm çalıştığım özel okullardan belge istiyorlar. ancak ilk çalıştığım okulda sigortalı olmama karşın henüz lise mezunuydum. yani öğretmen değildim. yine de benden belge getir diye talepte bulunurlar mı? bulunurlarsa hakları olur mu? hakları yoksa ne cevap verebilirim? epeydir uğraştırıyorlar. posta posta evrak talepleri artıyor. ucuna gelmişken pes etmekten korkuyorum.
  bilgilendirirseniz sevinirim.

  1. Bu güzel olmuş
   Hocam tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır 🙂
   Çok sorun olursa dilekçe ile isteyin ve dilekçeyi kayıt ettirip numarasini alin

   1. Merhaba hocam
    Tam da internette bu konuyu araştırıyordum,bugün bilgi için MEB i Aradım herkes birine yönlendirdi,bu konuda bilgi sahibi birini bulamadım.şimdi konu şu ki,ben 3 yıl çalışmıştım dershanede,hizmet belgemde 2 yılı uzman öğretici sadece 1 yılı öğretmen görünüyor,ilçe de uzman öğretici olan yıllar için puan ve kademe verilemeyeceğini söylüyor,ama biliyorum ki veren yerler var,işin aslı nedir acaba bu konuda ya da nasıl öğrenebileceğim konusunda bi fikriniz var mı?

 161. hocam merhaba öncelikle yazınız çok faydalı olmuş çok teşekkürler.. bende hizmet birleştirmesi yapmak istedim çoğu ildeki arkadaşlarım sadece dilekçe vererek hallettiler fakat bizim okul müdürümüz bunu kabul etmedi sgk dan onaylı hizmet dökümü aldım onuda kabul etmedi tek tek her kurumdan belge getir dedi çalıştığım iki dersane komple kapandı ve ben başka iki dersaneyle de iyi ayrılmadım çünkü sigortamızı kesmişler haberimiz olmadan sıkıntılı ayrıldık şimdi ben bunlardan evrak alamam sgk dökümü nasıl sayılmıyor başka evrak nereden alabilirim okuldan değil direk mebe giderek bunu halledebilirimiyim acaba birde doğu görevindeyim dersanelerin bir kısmı antalyada bir kısmı çanakkalede buralar gidip evrakta toplayamam yardımcı olabilirseniz çok sevinirim hocam yada bilen bir arkadaş yol gösterse ne yapmalıyım nereye başvurmalıyım??şimdiden çok teşekkürler

  1. En Son Görev yaptığınız ilçede bu evrak olabilir bi arayıp sorun hocam bence. Bide sgk dan aldığın belgeyi kabul etmeme gibi bir şey olamazki. Siz dilekçenizi verin münasip bir dille hocam bu sekilde gönderelim kabul etmezler ise uğraşırim deyin.

   1. aynısını yaptım hocam dediğiniz gibi mebden şöyle bir cvp geldi eğer sadece sigortalı günleri işletirsek okul puanı getirmez sadece emekliliğe işler isterseniz yapalım dediler haliyle yok demek zorunda kaldım şimdi çalıştığım milli eğitimlerden belgelerini topluycam orayıda aradım dort farklı dilekçeyle hepsini çıkarabiliyorlarmış artık o şekilde halledicem bende alınca izlediğim yolları buraya yazarım hocam çok faydalı bir paylaşım yapmışsınız çok teşekkürler hocam sağolun.bende son durumu yazıcam buraya belki aynı durumda olan olursa faydalı olur.

 162. Hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.Ben hizmet birleştirmemi uzun uğraşlardan sonra başarıyla tamamladım.Kesintilerimi hesaplattığım mutemet geçmişe dönük maaş farkımı 9’un 2’si itibariyle alabileceğimi;toplam almam gereken ücretin 2000 tl civarında olduğunu söyledi.Ancak ilçe mebteki mutemet sadece 4’ün 1’inden sonraki farkı alabileceğimi söyledi.Bu da toplam 144 tl tutuyormuş.Hangisinin söylediği doğrudur,bilginiz var mı?(Şu an 4’ün 2siyim)Şimdiden teşekkürler.

 163. hocam merhaba,kodrolu sınıf öğretmeniyim,atanmadan ücretli öğretmenlik yaptım.hizmet birleştirmesinde bulundum.puanımı fazla işlemişler bu puanla özür grubundan ildışı atandım.hizmet puanı 26 olan okuldan ,hizmet puanı 30 olan daha olanaksız bir okula atandım. soruşturma sonucunda uyarma verdiler.atamam 17 aydır görev yapıyom atamam iptal olur mu bilginiz var mı?

 164. Hocam çok teşekkürler çok faydası oldu hizmet birleştirme yaptım ama kafamda bir soru var yanıtlarsanız çok sevinirim.
  sgk dökümümde 222 gün görülen bir yılıma ait hizmet birleştirme işleminde mebbis yönetici modülü ile baktım hizmet birleştirme ekranında PRİM ÖDEME GÜN SAYISI na 4 ay 28 gün yazılmış yani 2/3 ü alınmış. Alt satırda kazanılmış hak aylığı durumu 2/3 oranında seçilmiş. Aceba memur yanlış anlamış olabilir mi? sanki bana puan olarak 2/3, derece için üçte ikinin üçte ikisi verilmiş gibi geldi bir yanlışlık olabilir mi?

 165. Selamün aleyküm Hocam. Küçük bir sorum olacak… 2010 yılında memuriyete geçtim öğretmen oldum fakat öncesinde bir kamu bankasında 2 yıllık hizmetim oldu. Bu süreç boyunca primlerim BANKA ÖZEL SANDIĞINA kesildi… Şimdi bu primler SGK kayıtlarında gözükmüyor… Acaba banka özel sandığına kesilen primlerimin memuriyette hangi etkileri olabilir ? Derece kademe ilerlemesine bir etkisi olur mu ? Ne yapabilirim bu konuda ? Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler…

  1. Aleyküm selam. Derece kademede sgk ssk için çalışılan süreler hesaplanıyor 3/2 oranında. Puan almıyorsunuz alsa idiniz uğraşın derdim. Bence gerek yok gibi

 166. Hocam öncelikle merhaba 2013 Eylül de atandım meb e.2009-2013 suresi içinde 1200 günlük sigorta girişim var dersanede çalıştım hizmet puanı ile ilgili sorun yasıyorum iki yıl oldu meb teyim hala hesaplanamadı gecen yıl yanlıs hesapladılar puanların 2/3 unu almışlar.ve merkezdeki dersaneye 12 puan vermişler oysa besiktastaki okulların puanları daha yüksek.bu sorunu il mem farketti puanlarım silindi ve hala hesaplanamadı.ben dersanesen yıllara kaç puan gelecegini nasıl öğrenecegim milli eğitimler ugrasmıyor oraya enyakın okulların puanlarına mı bakacagım.suan ildışı atamalar var bence yine doğru hesaplanmayacak biliyorum aynı sorunu daha yeni bir arkadas yasadı itiraz etti.uzun oldu kusura bakmayın ama ben nasıl kaç puan alacagımı öğrenirim istanbuldaki il mem aradık onlardan bir memur özel kurumlardan puan gelmez kademe aşırsınız dedi yanı işi bılmiyorlar neyapayım hocam bu blogu yeni gördüm şükür ki
  Şimdiden saolun

  1. Hocam maalesef işler dilekçe ile yürüyor tekrar belki dilekçe vermelisiniz puan hesabı için. İst merkez dediğim gibi 10 puan idi .ama güncellemeler ile değişti ilçe puanları. Çalıştığınız ilçeye bağlı artık sanırım. 365 güne 10 12 puan arası. Kalan aylar için de 1 puan ay başı hesaplayabilirsiniz. Benim öyle oldu. 1200 gün için 12 puandan buna göre hesap ederseniz yaklaşık 36 40 arası bir şey gelebilir

 167. hocam selamlar
  çok şükür bugün mebbise baktım ve hizmet birleştirmemin yapıldığını gördüm. ancak rehber öğretmen olarak 1 yıl çalıştığım bir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi’nin puanını “hesaplanmaz” diye yazmışlar. neden muaf tutmuşlar anlamadım. meb’e bağlı bir eğitim merkezi sonuçta. gelecek puan topu topu 9 puan. belki de hiç kabul etmeyecekler. kıdemime ciddi etki etmeyecekse uğraşmak istemiyorum artık. bu konuda bir bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim. düşüncelerinizzz????

 168. Hocam öncelikle ayrıntılı bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim. ben de atanmadan önce yaklaşık üç yıl iki farklı dersanede çalıştım. bu yıl hizmet birleştirmesi için sgk dökümü, dilekçe ve çalıştıgım dersanelerden çalıştgma dair belgelerle başvurdum ancak gün sayısı belgesi istediler son çalıştgım ilden böyle bir şey ilk defa duyuyorum bu konuda bilginiz var mı? bir de çalıştgm deranelerden biri hizmet belgesi hazırlamayı bilmiyor sanırım bunun belirli bir formatı mı var( varsa paylaşırsanız çok sevinirm) yoksa kurumumuzda çalışmıştr denmesi yeterli mi?

  1. Gün sayısı belgesi il sgk dan alınıyor hocam. bazı okullar turkiye.gov.tr adresindeki dökümü de kabul ediyorlar.
   hizmet belgesi dediğimiz şey Özel okullar hizmet cetveli başlığı altında bana verilmiş.

 169. s.a. hocam.
  kadrolu öğretmen olmadan önce ismekte 1729 gün usta öğreticilik yaptım. bu süre derece kıdem ve puan olarak yansıtılacak mı.

 170. Hocam butun yaziyi okudum iki sorum olacak ben ogretmen olarak yeni atandim ve bir yilim daha dolmadi adayım..daha once 1 yil kolejde calistim fakat cikarken bir belge falan almadim sadece internetten hizmet dokumu ne baktigimda ayni kurumun iki farkli bolumunde calismis gorunuyorum arada is cikis ve giris yapilan bölümler var.toplam 367 gun yatırılmış. 1.sorum Ekte verdiğiniz dilekceye baslangic tarihi tamam da iki kez giris cikis yapilmis son cikis tarihimi mi baz alicam dilekceye yazarken?
  2.sorum bu dilekce ile baska ne belgeler lazim?
  3.calistigim ozel okul beni ogretmen olarak mi calistirdi yoksa baska part time calisan gibi mi bilmiyorum cunku cok az para vermislerdi basta ogretmen parasi diildi yani bunu nerden ogrenebilirim
  Umarim cevap verirsiniz cunku kafam cok karisti ve es durumu tayininde hizmet puanim bana lazim onun icin bu isi kafama taktim simdiden tesekkurler

  1. Değerli hocam öğretmen olarak gösterdiler ise 10 12 puan arası alırsınız yoksa maalesef.
   Siz giriş çıkış tarihini yazın kaç tane olursa olsun hesabı il komisyon yapıyor.

   Dilekçe word halinde ekler yazıyor hocam. SGK belgesi hizmet dökümü vb

   1. Bende yurtlarda idarecilik yaptım daha önce burda bir arkadaş yazmıştı sonuç ne oldu acaba yazabilirse sevinirim. Teşekkürler.

    1. s.a hocam

     İsmekte çalıştığım 1720 güne 44 hizmet puanı verildi. Kademe ve derece de verilmesi gerekmiyor muydu.

     1. Verilmesi lazım hocam 3/2 oranında. 9 1 değil 8 2 tada 8 3 başlayabilirsiniz

     2. S.a hocam
      İlçe meb e gittim neden kademe verilmediğini sordum, cevap ise ismek özel sektör olduğu için veriliyormuş. Sedece 4/b ve kolejlere verilirmiş. Doğru mu acaba……

     3. Hiç bilemiyorum hocam. Ben puanı aldım ama 4 ay olduğu için derece kademeye bakmadım

    2. hocam bir sorum olacak kısa dönem askerliğimi balıkesirde yaptım birleştirme yaparsam kaç puan eklenir size 5 puan eklenmiş galiba

 171. Hocam merhabalar. 2013 yılında meb atamam oldu. biyoloji öğretmeniyim ve 8/1 den başlıyorum. tüm sürem dershanecilikte geçti. 3488 gün primim var. şu an 6/1 olarak gözüküyorum. hizmet birleştirmesi yaptığım için. yalnız zaten öncesinde hesaplarsak benim 9 yıl 6 aylık sürenin 3/2 sini alsalar ben 6/1 olurdum. benim şimdiye kadar çalıştığım bu iki yılı vermediler mi? diğer sorumda normal 6/1 ler gibi maaş almayıp sadece mebdeki kadroluluğu esas alıp az para vermeleri normal mi?

  1. 9 1 den başlarsınız hocam bildiğim kadarı ile. 5510 à bağlı 2009 sonrası kesinti farklı oluyor hocam ben de aynı durumdayım.

    1. Teknik öğretmen olduğumuzdan biz 8 1 başladık. Yoksa 9 1 başlanıyor. İlk defa duydum.güzel olmuş 🙂
     3te2 oranı tam işler bu arada. 2 yılı ay olarak bölmüş de olabilirler hocsm

    2. Fen Edebiyat mezunu olduğum için 8/1 başladım.
     hizmet birleştirsek 6/1 oluyorum zaten.
     1.soru sizce de 6/3 olmam gerekmez mi
     2.soru maaşta derece kademe önemli değil mi? çünkü 2 yıllık öğretmen gibi maaş alıyorum. meb de kadroluluk mu esas alınıyor?

     1. Yok hocam 2009 sonrası kesinti fazla oluyor ondan olabilir. Hocam eğer öğretmenlikte geçti ise tamamı hesap ortada tekrar dilekçe verebilirsiniz

 172. Ben 2006 yılında sözleşmeli göreve başladım.2011 yılında kadroya geçtim. 2008’de çıkan kanunla 657 ye önce ve sonra başlayanların maaşlarında fark var.2008 den önce kadrolu bir 6/1 öğretmen 2460 civarı alırken ben 2008’den sonra kadrolu gözüktüğüm için 25 tl az alıyorum.Bu farkı nasıl düzelttirebilirim ya da düzeltme hakkım var mı?sözleşmeli olmama rağmen önceki haklarım verildi sadece maaş kaldı.(derece kademe hizmet puanı )eşit işe eşit ücret diyorlardı ne oldu anlamadım…bilgisi olan varsa bilgi verirse sevinirim teşekkürler.

 173. hocam merhaba ben 2005-2011 yılları arasında ücretli öğretmenlik yaptım..545 gün sigortam var.2013 te atandım..yarım dönemdir hizmet birleştirme ile uğraşıyorum.hala olacak..benim merak ettiğim bana kaç puan gelir.derece kıdem verilir mi ve maaşa etki eder mi? bu arada ücretli öğretmenlik yaptığım yerler hep şehir merkez puanları 12 gözüküyor..

 174. Hocam ben calistigim kolejin beni ogretmen olarak gosterip gostermediklerini hangi belge ile ogrenecegim onu anlamadim o belgeyi nerden alicam cunku hizmet puani icin yapicam birlestirmeyi ve ozel okul belki de ogretmen olarak gostermediler ders saatim ve ucretin cok azdi onu ogrenmek istiyorum

 175. Hocam merhaba. 1412 gün dersane sigortam var. hizmet birleştirme dilekçemi verdim. mebbis emekliliğe esas ta gözüküyor işlemişler hizmet puanını vermişler. Meb Memuriyet 1 yıl 9 ay oldu.
  Ancak
  1-Derece kademe işlememişler. Tekrardan dilekçe mi vermem gerekiyor?
  2-İntibak için ayrı dilekçe yazmam gerekiyor?
  3-Emeklilik keseneği tahmini ne kadar olur büyük bir mebla mıdır?

  1. 1.2. Yapmaları gerekiyordu hocam bence tekrar dilekçe yazınız.
   3. O hesabı mutlaka mutemete yaptırınız. Abidik ubudik işler uğraşmaya değmez 100 300 arası birşey çıkar cepten o kadar.

 176. Merhaba Samet Hocam,
  Daha önce de size danıştığım konular vardı, çok yardımcı olmuştunuz. 2004-2010 yılları arasındaki özel okul hizmetimi birleştirmek için belgelerimi toparlayıp başvurdum. gelen cevapta “2008den sonra 5510 kaldırıldığı için hizmet emeklilik müktesebinde değerlendirilmeyip emeklilik fiili hizmetine işlenmiştir.” deniyor.
  bildiğim kadarıyla emekliliğime tüm hizmetlerimin, öğretmenliğime 3te2sinin eklenmesi ve ayrıca 3te2 oranında hizmet puanı almam gerekirdi. yanlış anlamadıysam yazı sadece emekliliğime (o da yine kesilerek) sayılacağını söylüyor. bu şekildeyse hangi maddeleri göstererek itiraz edebilirim?

 177. iyi günler , memuriyet öncesi askerlik hizmetimi yaptım, şimdi bunun hizmet birleştirmesini yapabilirmiyimç

 178. Hocam hizmet birleştirmesinden sonra geriye dönük ödeme yapılıyormuş açiklarsanız sevinirim

 179. Merhaba hocam yazınız çok açıklayıcı olmuş. Teşekkürler.
  Ben 15yıl aynı özel okulda çalıştım. Buna göre atandığımda 5400gün üzerinden puan eklenecek (15×10=150puan)(yalova merkez puanı 10), 5400*2/3 =3600gün üzerinden de kademe sayılacak. Doğru mudur?

   1. Peki değerli hocam, aklıma takılan şu: bi arkadaş hizmet birleştirme yaptı. Aldığı puanlar garip geldi bana. Örneğin 9ay çalışmış yalovada ve 16puan falan almış.

    1. Hocam hizmet bölgelerine göre değişiyor birde 2 yıl kadar önce puanlar arttı 2 katına kadar artan yerler oldu

  1. tekrar baktım yönetmeliğe. hocam puan olarak doğru ama derece kademe 12 yılı geçemez ibaresi var;
   5 – Özel okullarda öğretmenlik veya yöneticilik yaptıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı emrinde memuriyet kabul edenlerin özel okullarda geçen hizmet sürelerinin 2/3 ünün her yılı bir kademe ilerlemesine ve her üç yılı bir derece yükselmesine esas olacak şekilde değerlendirilir.

   Yukarıdaki fıkralara göre, değerlendirilecek hizmet süresinden sadece özel sektörde geçen süre 12 yılı geçemez.

 180. Merhaba
  Dershanede uzman öğretici olarak çalıştığım 16 yıllık süreyi, derece kademe ilerlemesinde saymaları gerekmez mi?

  1. Değerli hocam uzman öğreticilik sayılır mı bilemiyorum. Dilekçenizi veriniz gerisini onlar düşünsün derim ben

 181. Merhaba 2 yildir MEB de çalışıyorum önceki yıllarda sadece bir dönem ücretli öğretmenlik yapmıştım 14 puanlık bi okulda.hizmet birleştirmesini yapicam acaba kaç puan gelir?1 yıl da hazırlık okumuştum onu da eklettirecegim

 182. mrb hocam 800 gün kadar MEB de ek ders karşılığı öğretmenlik yaptım. daha sonra 2013 de bir üni de öğrt. görv. olarak başladım. açıktan atama yoluyla meb e dönmek istiyorum. sorum şu ; acaba ücretli çalıştığım süre hizmet olarak yani puan sayılır mı ?

 183. Öğretmen arkadaşların hizmet birleştirme işleminde dikkate alacağı MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖĞRETMEN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ’ nin ilgili hükümleri aşağıda:

  Hizmet puanları
  MADDE 40 – (1) Bir yıllık çalışmaları karşılığında olmak üzere, aday öğretmenlerden/öğretmenlerden:
  a) Birinci hizmet bölgesinde bulunan illerin;
  1) 1 inci hizmet alanındaki eğitim kurumlarında görev yapanlara 10,
  2) 2 nci hizmet alanındaki eğitim kurumlarında görev yapanlara 11,
  3) 3 üncü hizmet alanındaki eğitim kurumlarında görev yapanlara 12,
  4) 4 üncü hizmet alanındaki eğitim kurumlarında görev yapanlara 14,
  5) 5 inci hizmet alanındaki eğitim kurumlarında görev yapanlara 16,
  6) 6 ncı hizmet alanındaki eğitim kurumlarında görev yapanlara 18,
  b) İkinci hizmet bölgesinde bulunan illerin;
  1) 1 inci hizmet alanındaki eğitim kurumlarında görev yapanlara 12,
  2) 2 nci hizmet alanındaki eğitim kurumlarında görev yapanlara 13,
  3) 3 üncü hizmet alanındaki eğitim kurumlarında görev yapanlara 14,
  4) 4 üncü hizmet alanındaki eğitim kurumlarında görev yapanlara 18,
  5) 5 inci hizmet alanındaki eğitim kurumlarında görev yapanlara 20,
  6) 6 ncı hizmet alanındaki eğitim kurumlarında görev yapanlara 22,
  c) Üçüncü hizmet bölgesinde bulunan illerin;
  1) 1 inci hizmet alanındaki eğitim kurumlarında görev yapanlara 14,
  2) 2 nci hizmet alanındaki eğitim kurumlarında görev yapanlara 16,
  3) 3 üncü hizmet alanındaki eğitim kurumlarında görev yapanlara 18,
  4) 4 üncü hizmet alanındaki eğitim kurumlarında görev yapanlara 22,
  5) 5 inci hizmet alanındaki eğitim kurumlarında görev yapanlara 26,
  6) 6 ncı hizmet alanındaki eğitim kurumlarında görev yapanlara 30
  hizmet puanı verilir.
  (2) Hizmet puanı, hizmet alanları bakımından bu Yönetmelikte belirlenen puanlardan görev yapılan hizmet alanı için öngörülen puanın o hizmet alanındaki çalışma süresi ile çarpımı sonucu elde edilir.
  (3) Hizmet puanının hesabına esas sürelerin yıldan artan her ayı için o hizmet alanında bir yıllık süreye karşılık gelen puanın 1/12’si esas alınır. Aydan artan süreler dikkate alınmaz. Yıldan artan süreler için hesap edilen hizmet puanının kesirli olması hâlinde kesirli puan tama tamamlanır. Bu şekilde hesaplanacak hizmet puanı, o hizmet alanı için bir yıl hizmet karşılığında öngörülen puandan çok olamaz. Aynı hizmet alanında bulunan eğitim kurumlarında geçen süreler birlikte değerlendirilir.
  (4) Yatılı bölge ortaokullarında görev yapan kadın öğretmenlerin hizmet puanlarına her yıl için 12, erkek öğretmenlerin hizmet puanlarına ise her yıl için 6 puan eklenir.
  (5) Millî Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi kapsamında görev alan yönetici ve öğretmenlerin hizmet puanlarına, bu kapsamda görev yaptıkları her ay için 0,5 puan eklenir.
  (6) Zorunlu çalışma yükümlülüğünü yerine getirmek üzere zorunlu hizmet alanlarına atanıp zorunlu hizmet alanlarında fiilen görev yapmakta olan öğretmenlerden bu Yönetmelikte zorunlu hizmet alanları için öngörülen azami çalışma sürelerinin üzerinde görev yapanların hizmet puanları, görev yapmakta oldukları hizmet alanı için öngörülen puan dikkate alınarak azami çalışma sürelerinin üzerinde geçen ilk yıl için %25, ikinci yıl için %50, üçüncü ve sonraki yıllar için %100 artırılarak belirlenir.
  Hizmet puanının hesabında dikkate alınacak süreler

  MADDE 41 – (1) Öğretmenlerin hizmet puanlarının hesaplanmasında;
  a) Bakanlığa bağlı resmî eğitim kurumlarında 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (B) bendi kapsamında sözleşmeli öğretmenlikte ve 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (C) bendi kapsamında kısmi zamanlı geçici öğreticilikte geçirilen süreler ile ödenen sigorta primi gün sayısı kadar olmak üzere, Bakanlığa bağlı resmî eğitim kurumlarında ders ücreti karşılığında görev yapılan süreler ile vekil öğretmenlikte ve usta öğreticilikte geçirilen süreler görevin yapıldığı hizmet alanı için öngörülen hizmet puanı üzerinden,
  b) 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesi kapsamında devlet memuru statüsünde geçirilen süreler, 11/10/1983 tarihli ve 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu ve 27/7/1967 tarihli ve 926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanununa tabi olarak geçirilen süreler, 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu kapsamında aylıksız izne ayrılan sendika yöneticilerinin aylıksız izinde geçen bu süreleri, askerlikte geçirilen hizmet sürelerinin tamamı ile ödenen sigorta primi gün sayısı kadar olmak üzere özel öğretim kurumlarında yönetici ve öğretmen olarak geçirilen süreler görevin yapıldığı hizmet bölgesinin birinci hizmet alanı için öngörülen hizmet puanı üzerinden,
  değerlendirilir.
  (2) Bakanlığın merkez teşkilatında geçici olarak görevlendirilen öğretmenlerin bu süreleri Ankara İl Millî Eğitim Müdürlüğünün, Bakanlığın taşra teşkilatında geçici olarak görevlendirilen öğretmenlerin bu süreleri fiilen görev yaptıkları il/ilçe millî eğitim müdürlüğünün, diğer eğitim kurumlarında geçici olarak görevlendirilen öğretmenlerin bu süreleri ise geçici olarak görevlendirildikleri eğitim kurumunun dâhil olduğu hizmet alanı için öngörülen hizmet puanı üzerinden değerlendirilir.
  (3) Bakanlık dışındaki kamu kurumlarında geçici olarak görevlendirilen öğretmenlerin bu geçici görev süreleri, görevin yapıldığı hizmet bölgesinin birinci hizmet alanı için öngörülen hizmet puanı üzerinden değerlendirilir.
  (4) Askerlik dâhil olmak üzere yurt dışında resmî görevle geçirilen hizmet süreleri, birinci hizmet bölgesinin birinci hizmet alanı için öngörülen hizmet puanı üzerinden değerlendirilir.
  (5) Mehil müddetinde geçen süreler, eski görev yeri için öngörülen hizmet puanı üzerinden değerlendirilir.
  (6) 4688 sayılı Kanun kapsamında aylıksız izne ayrılan sendika yöneticilerinin aylıksız izinde geçen bu süreleri ile askerlikte geçirilen süreler hariç, aylıksız izinli olarak geçirilen süreler hizmet puanı hesabında dikkate alınmaz.
  (7) Hizmet puanı hesabında; il, ilçe, belde ve köyler görevin geçirildiği tarihteki statüleri itibarıyla dikkate alınır.

  1. Madde 40 ve 41 den anlaşılacağı üzere hizmet puanı hesaplanırken meb’ e atanmadan önce yapılan öğretmenlik süresi ve askerlik süresine hizmet puanı gerçekleştirilen hizmetin statüsü ve tarihine göre verilmektedir.

  2. Özel sektörde geçirilen hizmet süresinin 2/3 ‘ ü derece ve kademe ilerlemesine etki etmektedir.
   Bu işlemin gerçekleştirilmesi için adaylığınız kalkmış olsa dahi göreve başlama tarihinizden 1 yıl geçmiş olması istenmektedir.
   Yalnız hizmet puanı aynen yukarıdaki hükümler dahilinde aktarılır. Gerekli hallerde – özür durumu gibi- 1 yıl beklemeden işlem yapılmaktadır.Özür yoksa 1 yıl süre gözetilmektedir.

 184. Sayın hocam bende askerlik borçlanması ile ilgili danışacaktım.
  2000 yılında sekiz ay kısa dönem askerlik yaptım. 2014 Eylül de meb’e atandım daha öncesinde dershanelerde çalıştım.Sorularım şunlar:
  1.Askerlik borçlanması yapmadan askerlik süresini derece kademe ye saydırabilirmiyim?
  2.Askerlik borçlanmasının devlet memuruna katkıları neler?

 185. Merhabalar.Daha once calismis oldugumuz dersaneden almamiz gereken bir hizmet belgesinden bahsetmissiniz.Bu belgenin bir ornegini nereden bulabilirim?Basvurdugum kurum daha once boyle bir belge hazirlamamis ilk defa olacak.

  1. İlçe mem de verebilir belki ama Son kurumum verdi.

   Başlık özel öğretim kurumları hizmet belgesi.
   Çalıştığınız tüm kurumlar ve çalışma sürelerini tablo halinde yazacaklar.
   Göreve Başlama zamanı bakanlık çalışma izin ve sayısı görevden ayrılma tarihi

   Altta müdür ve mem müdürü veya şube mdr imzası var bendekinde

 186. hocam daha önce de size sormuştum.hizmet birleştirme için 14 civarı puan gelir dediniz.15 puan aldım fakat derece kademe verilmedi. geçen hafta yeniden derece kademe için dilekçe verdim..(545 gün olan sigortam 542 üzerinden hesaplandı.) emekliliğe esas olarak 1 yıl 6 ay 2 gün eklendi.bundan bana derece kademe gelir mi

 187. hocam merhaba,
  ben yeni atandım yani aday öğretmenim.
  geçmişte öğretmenlik yapmadım ancak ssk ve bağkur lu olarak toplam 14 yıl hizmetim var. (isteğe bağlı bağ-kur, zorunlu bağ-kur ve ssk ile)

  sorularım şunlar,
  1. aday öğretmen olduğum için hizmet birleştirmesi isteye bilir miyim?
  2. geçmişte öğretmenlik yapmadığımdan dolayı bu birleştirmenin bana faydası ne olur zararı ne olur?

  ilginize şimdiden teşekkürler.

  1. Değerli hocam hayırlı olsun öncelikle.
   Sizin birleştirme sadece emekliliğe esasa sayılır bence birleştirme yapmayın şimdilik.

 188. Sayın hocam ben yeni atandim. Daha öncesinde özelde 5 yıl öğretmenliğim var. Benim için öncelikli olan hizmet puanı almak. Döküm ve hizmet cetvelim var hizmet Birleştirme ve hizmet puanı için ayri dilekçe sundum kabul etmediler. Sebep aday olmammış. Bildiğim kadarı ile adaylık engel değil.

  1.hizmet birleştirme Ve hizmet puani farklı mi? Ayri başvuru olur mu?
  2.olursa meb’i buna nasil ikna ederim?

  1. Aynı şey sayılır. Hizmet birleştirme yapınca puan alırsınız aynı zamanda derece ve kademe alırsınız.

   Siz dilekçe verirken hizmet puanının eklenmesini istiyorum yazın verin. İdarenin olmaz demesine bakmayın. Onlar ilçe ve ile yazıyı göndermekle yükümlü yorum yapmakla değil.

 189. İyi Akşamlar Hocam,
  Ben beş yıl dershanede öğretmenlik yaptım. Ayrıca 11 ay Meb’e bağlı olmayan bir test merkezi açtım ve buradan BAĞKUR yatırdım. Şimdi devlete atandığım için hizmet birleştirme yapmak istiyorum. Geçen aralık ayında SGK ve Bağkur için ayrı ilçeye iki ayrı dilekçe ile başvurup döküm istedim. Ancak sadece SGK için döküm gönderiyorlar. Bağkur için göndermiyorlar. Hizmet birleştirmesini sadece SGK dökümüyle yapsam sorun olur mu? Şimdiden teşekkür ederim.

 190. Sayın hocam merhaba. Benim de 2 sene bağkur- özel dersane öğretmenliğim var. Bunlar hizmet puanı kademe ve derece de işe yarıyor mu?
  Bir de bizim müdür dedi ki bu işlri ilçe yapamıyor, bi adam var, ona 3-5 kuruş ver o halleder dedi. Doğru mudur bu? Ne yapayım sizce?
  İlginiz için çok teşekkür ederim.
  volkan dinçer.

  1. volkan hocam kimseye para verme. Dilekçeyi siteden indir gerekli yerleri doldur ve gönder. ilçe yapamıyor ne demek yahu. iş zaten ilde. il komisyon kurup bakıyor herşeye. ancak ödeme kısımları var. bankaya para yatırılacak vb. o zaman o eleman kimse artık işe yarar o kadar.

 191. merhaba .ben 7 yıl dershanede öğretmenlik yaptım 2013 yılında meb e atandım. Meb e atandıktan sonra hizmet birleştirme yaptım. hizmet puanıma ekleme yapıldı. süre olarak da mebbise işlendi derece olarak ekleme işi ise adaylık kalkınca yapılacak diye cevap verildi.adaylık kalkalı 1 yıl oldu. şimdi ben ne yapmalıyım. derece olarak 7 yılın bana getirisi ne olur?ilçe milli eğitimden mi başlamalıyım

  1. hocam okula dilekçe vereceksiniz adaylığım kalktı. hizmet birleştirmesinden gelmesi gereken derece ve kademenin işlenmesi hususunda diye… 3/2 getirisi var. 1 derece 1 kademe alırsınız.

 192. Hocam dersnede ve kolejde calistigim yillari hizmet birlestirmeyle birlestirdim. Meb lojman basvurum sonucunda lojman puantajinda memuriyete esas olan yillarmi yoksa hizmet suresimi puantajda kullanilir

 193. Hocam hizmet birleştirme esnasında dersanedeki uzman öğretici süreleri derece ve kademeyi etkilemez mi?öğretmen olarak çalışmalı diyor memur

  1. Hocam uzman öğreticilere sorun çıkarabilirler ama buna memur karar vermez. Siz dilekçeyi yazın üst makam söylesin

 194. Hocam bu 2/3 hesaplanması ile ilgili hükümetin/sendikaların bir başvurusu ve/veya çalışması var mı? Hiç duydunuz mu?

  1. Yıllar önce 1/1 olacaktı. H. Çelik zamanında. Olmadı tabi bundan sonrada zor gibi. Dersane ve Kolejden geçen çok olacak. Bütçe düşünülür sanırım.

 195. Merhaba Hocam.
  Bende 2 yıl özel bir kurumda öğretmenlik yaptım. Şimdi MEB’de öğretmenim. Hizmet puanımı saydırmak istiyorum.
  Eski Çalıştığım kurumdan herhangi bir belge almama gerek var mı?
  Sadece SSK’dan alacağım hizmet dökümü yeterli mi?

  1. Değerli hocam her il farklı yapıyor yorumlardan da görmüşsünüzdür. Benden özel okullar hizmet cetveli istediler fakat ismekte çalıştığım süre orada yoktu. Buna rağmen İSMEK süresi de eklenmiş puana. O yüzden kesin cevap yok. Bence bu hali ile gönderin isterlerse alıp eklersiniz

   1. Samet hocam hayırlı geceler. Meb’e bağlı Özel Ögrenci yurdunda yöneticilik yaptığım süreleri hizmet puanına saydırabilir miyim?

 196. SA Hocam, bende sizin gibi özel okulda öğretmen olarak 6 yıl çalışmış ve devlet okuluna 23 Eylül 2014’te atanmış bir Öğretmenim. Aday Öğretmenliğim kalkmadan önce Hizmet puanım ilk görev yerimde verildi. Daha sonra eş durumundan dolayı Maraş Dulkadiroğlu merkez ilçesine atandım. Evraklarım Hakkari’den gelince adaylığımın kaldırılacağını söylediler. Geçen hafta adaylığım kaldırıldı. Ama kıdem ve derece terfi işlemlerim yapılmadı. Okul idaresinin bu işlemle ilgili bilgisi olmadığı için Özlük’e gitmemi istediler. Bugün gittim ama orada böyle bir terfi işleminin olmadığını 2008’den sonra devlet görevine başlayanlara böyle bir uygulama yapılmadığını beyan ettiler. Israrcı oldum, MEM il’den bilgi almaya çalıştılar. Oradan da sadece idarecilere böyle bir terfi yapılabileceğini öğrendiler. Ama benim eşime diğer merkez ilçe olan Onikişubat Özlükte terfi işlemi yapıldığını söyledim. Hatalı olabilirmiş… Neyse çok canım sıkıldı bugün. İşi ehline vermenin gerekliliğini bir kez daha öğrenmiş oldum. Hasılı bu iş bilmeyenlere işi öğretmek adına mevzuat olarak neyi göstermem gerekiyor Hocam?

  1. Evvela Aleyküm Selam.
   Resmen Komedi ya.
   657 devlet memurları kanunu 36. Madde
   C 5.
   Özel okullarda öğretmenlik veya yöneticilik yaptıktan sonra…..diye gidiyor hocam.
   Bunu yazıp dilekçe verin. Yazının sonunda dilekçe formatı var onu değiştirin kendinize göre. Maddeyi açık açık yazın ki anlasınlar.

   1. Teşekkür ederim Hocam. Bugün dediğiniz gibi açık açık olacak şekilde dilekçeyi verdim. Hatta devlet personel başkanlığından usta öğretici olarak çalışanlarda bu konuda görüş istemişler (öğretmen ünvanlı olanlara verilir diye görüş beyan etmiş personel başkanlığı) onuda ekledim.
    Bakalım ne olacak?
    Ayrıca bu terfi işlemleri gecikirse ilerleyen süreçte oluşan maaş farkını nasıl ve kimden talep etmemiz gerekiyor Hocam?
    Çünkü Dulkadiroğlu Özlük şefi başka iller bizi bağlamaz şeklinde bir ifade dahi kullandı. Burada yaptıramazsam atanacağım başka ilde yaptırabilrmiyim diye düşündüm de.
    Selametle kalın…

    1. Her türlü yaparsın hocam. Geri dönük olarak da alırsın. Mutemetler işi bilir yönlendirir. Mukabilinde ücret alırlar. Kolay gelsin

 197. İSMAİL HOCAM Bende İstanbul da hizmet birleştirme yapmak için çalışıyorum , ilden gelen yazı su : SGK başkanlığına bağlı surenin 5510 sayılı yasanın 106 maddesi gereği 5434 sayılı yasa ile mülga kanunlar ekim 2008 den sonra yururlulukten kaldırılması nedeniyle bu sure emeklilik suretinden değerlendirilmeyip , emeklilik fiili hizmetine sayikacagindan mebbis modülü hizmet birleştirme de yer alan ilgili başlığa işlenmesi yeterli olacaktır.
  benim 2006-2014arası dersane öğretmenliğim var, şubat 2014 te atandım bende , bana derece ve kademe vermeyeceklermiş, sadece bordradaki derecem artacakmış, siz ne yaptınız , samet hocam bi yardımcı olsanız

 198. Sayın hocam 2307 gün ve 1 yıllık Yedek Subaylığım var. Hizmet birleştirmesi sonucunda toplam da 73 puan verilmiş. Hesap doğru mu?

   1. Hocam dersanede13 yıl çalıştım. Eylül 2015 te meb e atandım. Bir ay kadar önce hizmet birleştime dilekçemi ssk dökümü ile verdim. İl mem deki arkadaş önceki çalıştığın ile yazı göndereceğiz ordan gelen yazı ile hizmet puanı verecez dedi. Benim acilen puan almam lazım. Nasıl hızlandırabiliriz.

    1. Ben elden takip ettim o yüzden çok hızlı oldu. Aslında puanı hemen vermeleri lazımdı. Yokuşa sürmüş

   2. Merhaba hocam, ben 6 yıldır memur olarak çalışıyordum,yeni unvan değişikliği sınavı ile matematikçi kadrosuna geçtim.memurluktan önce dershanede öğretmenlik yapmıştım 3,5 yıl kadar.bunu kanıtlarsam şuanda matematikçi kadrosunda olduğum için derece kadememe her yıl için sayılabilirmiş.ama sigorta dökümünden matematikçi öğretmen olarak çalıştığımı nasıl kanıtlicam orda yazmıyor.ne yapabilirim acaba birde her yıl mı kademe ilerlememe yansicak?

    1. Çalıştığınız dershaneden veya ilçeden hizmet dökümü isteyiniz. İlçe daha mantıklı olabilir

 199. hocam ben eylülde atandım. size iki sorrum olacak: daha önce işçi çalıştığım işyerlerinde 2000 gün sigortam var. hizmet birleştirmesi yaptım. bunun hizmet puanına yansıması olur mu. bi de askerliğimi 15 ay şırnakta yaptım. bunun hizmet puanına etkisi olurmu. şimdiden teşekkürler.

 200. Sayın hocam bütün arkadaşlara verdiğiniz cevaplardan ötürü öncelikle teşekkür ederim. 2000 yılında öğretmen olarak çalışmaya başladım ve halen çalışmaktayım. Benim daha önce 1994-1995 yılında mebde yaklaşık 6 ay ücretli öğretmen olarak görev yaptım. Ancak bu çalıştığım sürelerdeki ders saatleri haftalık 14 saat olduğu için yaklaşık 1-2 ay bir hizmet çıkabileceğini söylediler. Ücretli öğretmen olarak çalıştığım dönemde SSK primi kesilmediğinden bu sürenin işlenmesi için SGK’ya başvurdum. SGK benden bu süreyi borçlanmak istediğime dair bir dilekçe göndermemi istedi. Bende bu daha önce yapılan göreve ilişkin borçlanmak ve hizmet birleştirmek istediğime dair dilekçemi okuluma yazdım. SGK’ya bu sürenin borçlanılması yaklaşık 800-1000 lira gibi bir ücretin tahakkuk edeceğini milli eğitimden emekli bu işlere bakan bir memur söyledi. Bu hizmetin sayılması için borçlanma ücretini Meb’den nasıl tahsil edebilirim? Yapacağınız yardımlarınızdan ötürü şimdiden teşekkürler.

  1. Maalesef bilgim yok hocam ama 6 ay için ben şahsen birleştirme yapmam. Ki O kadar para çıkacağını da düşünmüyorum bence bir başka muhasebeden anlayan birine danışın

 201. Hocam. 2 dönem ücretli öğretmenliğim var. toplam süre 9 ay, prim günü 40. hizmet birleştirme yaptım. sadece sigorta gününe göre puan verildi. 1 puan aldım. yönetmeliğe göre birçok kez düzeltme istedim, yapılmadı. nasıl bir yol izlemeliyim

 202. Selamlar Hocam. Ben de değerli yazınız ve tüm yorumlara verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim.
  2000-2003 yılları arasında MEBe bağlı dil kursunda öğretmenlik yaptım. 2003-2014 yılları arasında ise özel okulda öğretmenlik yaptım. 2015 Eylül atamasında atandım. Şimdi hizmet birleştirmesi yaparken çalıştığım dil kursu kapandığından o yıllarım için hizmet cetveli almadım ama SSK dökümümde görünüyor. Zaten 12 yıla kadar saydıklarından 11 yıl benim için yeterli olur diye düşündüm. Eksik bilgi vermem sorun olmaz değil mi? Bir de herhangi bir hesaba ücret yatırmam gerektiğinden kimse bahsetmedi. Bu ücret yatırma işi sonraki aşamalarda mı olacak? İlçe MEM daha önce sene başında verdiğim adaylık kaldırma belgelerimi kaybetmiş, yeniden hazırlamak zorunda kaldım. Şimdi bu hizmet birleştirme belgeleri ile ilgili de aynı şey başıma gelir mi diye korkuyorum. Teslim ettiğime dair bir belge vermediler. (Okul Müdürüm teslim etti). Takibini nasıl yapıyoruz?

  1. Eksik belge de prob yok hocam. Ücret yatırma kadro vb hesabında yapılacak zorunlu bir işlem. Muhasebeci ler anlıyor. Evrak takibi için sadece bekliyorsunuz

    1. Hayırlı kandiller hocam.
     Hizmet birleştirmem bugün mebbise işlendi de hemen paylaşayım istedim. 11 yıl çalışmıştım ama 10 yıl 7 ay 10 gün olarak işlenmiş. Bir de kadro derecesinde bir değişiklik yapılmamış. Onun için ayrı bir işlem mi yapmam gerekiyor yoksa ilçe MEMi arayıp sormalı mıyım? Kadro derecesi ne kadar eklenmeli? Şu anda 15 ocakta verilen derece yükseltmesiyle 8/1 gözüküyor.

     1. bilmukabele.
      eksik yatan sigorta primleriniz olabilir hocam ondan eksik işlenmiş olabilir. kadro derecesi ilerlemesi gerekiyordu tekrar bir dilekçe yazınız. 3/2 oranında
      657 dmk 5. bent

      5 – Özel okullarda öğretmenlik veya yöneticilik yaptıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı emrinde memuriyet kabul edenlerin özel okullarda geçen hizmet sürelerinin 2/3 ünün her yılı bir kademe ilerlemesine ve her üç yılı bir derece yükselmesine esas olacak şekilde değerlendirilir.

      Yukarıdaki fıkralara göre, değerlendirilecek hizmet süresinden sadece özel sektörde geçen süre 12 yılı geçemez.

     2. Tekrar Merhaba Hocam,
      Kadro/Kademe derecem bu hafta işlendi. 6/2 oldum. Tarih olarak da bu hafta gözüktüğünden geçmişe yönelik maaş farkı ödenmez herhalde, değil mi? Ya da bundan sonraki maaşıma etki etmesi için başka yapmam gereken bir iş var mı?

 203. merhaba hocam ben veteriner hekimim ;
  sorum şu : ben 2007-2008 de yedek subay olarak askerliği yaptım.2012 yılında sözleşmeli olarak atandım.2013 yılında kadroya geçtim. böylece sözleşmeli calıştığım yıllar aday memurluga sayıldı.

  kadroya geçtiğimizde askerliğimin tanıtılmasını istedim fakat yapmadılar halen tanıtılmamış durumda.. dilekçe vererek geriye dönük 3 senelik bir tanıtma yapılabilir mi?

  yada nasıl bir yol izleniyor bilgi verebilirseniz sevinirim

 204. hocam merhaba. şöyle diyim eşim 2015 eylülde atandi öğretmen olarak. daha önce 2008-2013 tarihlerinde 5 yıl aralıksız 1031 prim gün sayısı kadar ücretli öğretmenlik yaptı hizmet puanı 12 plan bir ilçede. eş durumunda tayin isteyecek 2016 yılında. biz birleştirme intibak yaptıracaz. bizim için önemli olan hizmet puanı tabiki size sorum tahmini kaç puan getirir ve biz bu işi nasıl yaptıracağız okuldaki memur adaylık kalkmada olmaz diye geçiştirmiş ama farklı il memde bu tür sıkıntılar olmuyor kafamız karışık hocam yardımcı olursanız sevinirim teşekürler.

  1. İl mem e göre değişiyor maalesef. İlçe merkezi kaç puan veriyor ise 3 yıl ı çarparsınız yaklaşık. 30 45 arası olabilir

   1. samet hocam merhaba.eşimin hizmet birleştirmesini yaptık. mebbise işlenmiş puanı. çalıştığı ilçe ilk yıldan sonra yıllık puanı 10 a düşmüş biraz puanı düşürmüş ama yapacak bişey yok 31 hizmet puanı vermişler. niğde elden verilen evrakla işi 1 haftada halleti, konya olsaydı uzun yazışmalar olacak bu şekilde kabul etmiyorlar söyledikleri bu çünkü. neyse hocam ilginiz için teşekkür ediyorum iyi günler.

 205. Sayın hocam paylaşımlarınız için teşekkür ederim.
  Benimde problemim aynı.
  510 gün özel bir kursta usta öğretici olarak meb onaylı çalıştım. 8 ay kısa dönem askerlik yaptım. Bu 510 gün dahil toplamda 6 yıl 5 ay 15 gün ssk da çalıştım. Askerlik için emekli sandığına bir ödeme yapmam gereki mi acaba. Tüm süre emekliliğime sayıldı ancak askerlik hariç 510 günün 2/3 si hizmetime eklenmedi. Göreve başlamam 2001. Gerekli işlemleri yaptırabilirsem 2001 yılından bugüne mi fark ödeyecekler. Saygılarımla.

  1. Hocam sadece onlar ödemeyecek sen de ödeyeceksin. Askerlik için bit şey yapmıyorsun özel olarak. Zaten 2000 yılı sonrası sgk sistemine girdi isen 60 üzeri emeklilik olduğundan çok da önemli olmaz hocam

 206. Hocam, ben hizmet birleştirme işlemini 2010’da bitirdiğimi sanıyordum ama geçen hafta işlemin yarım kalmış olduğunu öğrendim. Şöyle ki SSK’lı günlerimin üçte ikisi Mebbis’e eklenmiş, hizmet puanımı da almışım ama kademeyle ilgili bir işlem yapılmadığı gibi emekliliğe esas hizmet sürem de yeniden hesaplanmamış. Zamanında bankaya para yatırmam gerektiği filan da söylenmemişti.

  Bu aşamada ne yapmalıyım acaba?

  1. Muhasebe den anlayan birinin bu işleri yapması lazım hocam maalesef. Ücret karşılığı yapıyorlar

   1. Çok teşekkür ederim, hocam. Okulumuzun muhasebe işlerine bakan memur işinin ehli görünüyor. Bakalım, inşallah onunla halledebiliriz.

 207. Hocam ben yeni hizmet birlestirmesi yaptım 6 yıl dershane 1 yıl özel okul.. Ama kademe derece ilerlemedi ? Okul için ilerler dediler ama 1 yıl çalıstım okulda. Dershanede çAlıstığım yılllar kademe ve derece ilerlemesine etkisi vAr mı?

 208. Hocam mebte baslayali 5 ay oldu adaylik 2002 de kalkti. Hizmet birlestirme yapmak istedigimde adayliginiz sistemde kalkmadan yani yil dolmadan birlestirme yapamayiz denildi. Ancak yonetmelik disi oldugum icin ile muracaat ettim. Yinede yili bekleyeceksiniz dendi. Fakat yonetmeligi inceleme firsatim olmadi.ama yapanlar oldugunu duydum.

  Bir baska sorumda hocam 2 yil mudurluk ve 1 il md. Yrd. Yaptim ozelde dersane ve okullarda buda sayiliyormu sb md. Sinavi icin veya md luk sinavlarina girmeden gorevlendirilebiliyormuyum.

  Tesekkurler

 209. Benim özel öğretim kurumlarında 2061 gün sigortam var. 8 ay da (240 gün) muvazzaf askerliğim var.
  Hizmet birleştirmede, derece yükselmesi ve kademe ilerlemesi olurken, sadece 2061 günün 2/3 ü mü hesaplanıyor?, yoksa muvazzaf askerlikte geçen 240 günün tamamı da ilave ediliyor mu bu hesaplamaya?

   1. Ben de hizmet birleştirme yapıcam da araştırıyorum iyice.
    MEB’in yayınladığı “MEB İntibak Bülteni” var, 40 sayfalık. Onda şunu gördüm, çok ilginç, o yüzden size bu soruyu sordum:

    11. Muvazzaf askerlikte geçen sürelerin değerlendirilmesi:
    657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun değişik 84 üncü maddesinde muvazzaf askerlik görevinden sonra memuriyete alınanların muvazzaf askerlikte geçen sürelerinin değerlendirilmesi öngörülmektedir.
    Bu maddeye göre muvazzaf askerlikte geçen süreler adaylığın kaldırılmasını müteakip kademe ilerlemesi ve derece yükselmesi bakımından değerlendirilecektir.

    İlginç dimi?

     1. Sayın hocam merhaba.Özel sektör sgk lı olmak koşulu ile dershane ve okulda çalışmamış bir kişi hizmet birleştirimi yapabilir mi ? yapar ise hizmet puanı alabilir mi?Şimdiden teşekkürler.

 210. Hocam iyi günler 529 gün dershanede öğretmenlik ve 43 günde özel bir şirkette sigortalılığım var .Şubat 2015 de MEB e atandım hizmet birleştirmede durum ne olur? Derece ve kademe verecekler mi kesin? Teşekkürler şimdiden

   1. Cevabınız için sağolun hocam bulunduğum yer 10 puan veriyor peki hocam sadece öğretmen olarak çalıştığımız sigortadan puan gelecek değil mi yani ben 529 günün 2/3 ünü almalıyım değil mi? Diğer 43 günün etkisi olmayacak herhalde. Bir de hocam örneğin 529 günün 2/3 ü yaklaşık 352 yapıyor tam 365 olmadığı için mi 1 kademe gelmeyebilir?

    1. Aynen hocam onu nasıl yaparlar bilmiyorum artık.

     Puan olarak 10 veren çok az yer kaldı. 10 ise 15 16 da puan gelir inş

 211. hocam dersanede 8 yıl usta öğretici olarak çalıştım. şimdi milli eğitime geçtim 1.5 yıldır mebdeyim hizmet birleştirme yaptım bana usta öğretici çalıştığım için puan ve kademe vermediler ne yapmalıyım

  1. Hocam nedense o işte sıkıntı çıkarıyorlar. Alabilen var mı bilmiyorum. Vermeme nedenlerini dilekçe ile sorun bence

 212. Merhaba hocam ben 2016 Şubat’ta atandım sınıf öğretmeniyim Öncesinde 2 sene kolejde çalıştım istanbul da derece ilerlemesi ve puan alabilir miyim ben de?

 213. memuriyete başlamadan önce 600 günlük çalışmayı emekliliğe saydırdım ve hizmet puanı aldım. Kademe ve derece almadım nasıl bir dilekçe ile bu haktan faydalanabilirim.

 214. merhaba hocam. bende özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde 21 ay çalıştım tahmini kaç puan gelir?

  1. Çalıştığınız il merkez puanı × yıl alırsınız. 2. Yıl tam dolmadığından biraz eksik olur

 215. slm hocam 2005 /2006 eğitim yılında kısmi zamanlı öğretılık /ogretmenlık yaptım. bununla ılgılı neler yapabılırım..kademe ..ya da ogretmenlıge saydırabılır mıyım ..

 216. Hocam ben 2010 yilinda baslayip 6donem yani 3yil ucretli ogretmenlik yaptim sonra atandim bana bu yillaran derece kademe hizmet birlesmesi gelirmi gelirse ne kadar gelmeli? 2008de degisti mi?

  1. Değişti mi bilmiyorum.
   3 yıl iyi puan getirir. Minimum iller 12 idi sanırım 36 alırsınız
   Kademe 2 ilerler

 217. Hocam Merhaba,
  10 yıl özel sektörde otomotiv fabrikasında SSK’lı olarak çalıştım.2014 te devlette öğretmen olarak işe başladım.
  İki sorum olacak:1-Askerliğimi 16 ay olarak ve bunun 12 ayı Asteğmen olarak yaptım hizmet birleştirmesi yaptırdım puan aldım.Buradan derece/kıdem geliyor mu?
  2-10 yıl özeldeki Ssk’yı sadece emeklilik için işlediler. Bundan başka getirisi var mı veya yapmam gereken birşey var mı 10 yıl SSK için?
  Çok teşekkür ederim.Saygılarımla.

 218. merhabalar hocam,
  hizmet birleştirme denen olayın ne kadar çetrefilli olduğunu yeni yeni anlıyorum. elinize sağlık, hayli bilgilendirici bir yazı olmuş. küçük bir ilçede öğretmenlikte üçüncü yılım ve maalesef pek bilgi alamıyorum.

  öğretmenliğe atanmadan önce 323 gün özel sektörde, eğitim dışı alanlarda çalışmışlığım var. sanırım bu sadece derece ve kademeyi etkileyecek, değil mi? hizmet puanında herhangi bir değişikliğe yol açmayacak.

  teşekkür ederim.

  1. Merhaba öncelikle özel sektörde çalışmışsanız.yani eğitim dışından başka bir iş Ör:Fabrika filan o zaman sadece emekliliğinize etki eder.kademe terfi ve Hizmet puanı alamazsınız.Özel Okul ve dersane çalışmışlığınız 3/2 si kazanılmış hak aylığı yani terfinizde etki eder.hizmet puanı hesaplanır.Ücretli öğretmenlikler terfide değerlenmez.emeklilik ve hizmet puanına etki eder.

   1. evet tamamen eğitim dışı alanlarda çalışmışlığım var. teşekkür ederim yanıtınız için.

 219. merhaba hocam,
  2014 de meb e atandım öncesinde diyanette iki yıl kadar kadrolu çalışmıştım bu süreler hizmet birleştirmede puan olarak yansıyor mu

 220. Yazdıklarınıza binaen dilekçe yazdım. Okul önce almadı. Bugün dilekçeyi alıp internetten aldığım hizmet dökümünü sgk’dan almam gerektiğini söyledi. Bir türlü bu dilekçeyi sgk il müdürlüğüne göndereceksiniz dememe rağmen kabul etmedi. Nasıl bir yol izleyeyim. Sgk il müdürlüğüne kendim dilekçe yazarak mı gideyim. Bu konuda prosedürleri gösteren bir Meb yazısı var mıdır?
  İkinci sorum;
  Hocam ismekte yazları sigorta ödenmiyor. Örneğin 2 sene çalıştım. 2 eğitim öğretim dönemi gibi mi sayılıyor? Yoksa sgk günleri olarak mı?
  1 dönem ücretli öğretmenlik yaptım. Bunun için ilçe mem’den belge mi almam lazım.

  1. ben sgk ya kendim gidip yaptım işlemi hızlı bitiyor. okulun göndermesi gerek aslında da yapacak bir şey yok. sgk evrağı okula gönderiyor ek yapıp gönderirsiniz.
   ismek için sadece çalıştığınız günler sayılacak yazın sayılmayacak hocam. ücretli öğretmenlik için ilçe memden bilgi edinme vb. bir şekilde bilgi alabilirsiniz.

   kolay gelsin.

 221. Merhaba samet bey, Ulaştırma Bakanlığında 4.derece teknisyen görev yapmaktayım. 3.derecede boşluk olduğu için kurumuma dilekçe verdim ve 3.derece kadro tahsis edilmesini talep ettim. Onay alınarak 3,derece kadro tahsisi yapıldı. Muhasebe birimi kadro tahsisinin sadece ön kadroyu etkilediğini maaşı etkilemediğini belirtti. Bakanlıkta özlük biriminde çalışan yetkili birisiyle görüştüm ve bana 3.derecenin bütün mali haklarından faydalanmam gerektiğini söyledi. Sizce 3.derece maaşından yararlanabilir miyim?

 222. Merhaba Samet Bey,

  Hizmet birleştirme sürecinde para yatırma aşamasına geldim.

  Öğretmenliğe başlama tarihim: 2006. Hizmet birleştirmede dikkate alınacak gün sayısı: 10 ay 6 gün.

  Bunun için bankaya 430 TL yatırmam gerektiği söylendi bugün. Bu meblağ normal mi?

  Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.

   1. Teşekkürler hocam, burayı okuyanlardan yakın zamanda ödeme yapan birileri vardır inşallah. Onlar bilgilendirir belki 🙂

 223. hocam merhaba,
  ben de hizmet birleştirme yapmak istiyorum, yazınız oldukça işime yaradı. ancak 25 aralık ta yaptığınız eklemede bahsettiğiniz belge nedir, belgeyi nasıl temin ettiniz…

  1. ve istenenler olarak benim öğrenebildiklerim:
   1 dilekçe
   2 nüfus cüzdanı fot.
   3 özel öğretim kurumlarında çalıştığına dair “hizmet cetveli” nin aslı
   4 çalışılan kurumun o yıllarda bağlı old. ilçe

   doğru mudur?

 224. Konu: Emekli Sandığı’nın Banka Hesabına Kesenek Farkını Yatırma

  Bu sayfadaki bilgilerin bana çok faydası oldu. Başta bu ortamı hazırlayan Samet hocam olmak üzere buradan tecrübesini paylaşan herkese çok teşekkür ediyorum.

  Dün Ziraat Bankası’na kesenek farkını yatırıncaya kadar akla karayı seçtim. Ben de tecrübemi paylaşayım ki başkaları benim kadar uğraşmasın. Ya da boşverin, yaşadığım yorucu tatsızlıkları atlayıp gerekli bilgileri vermekle yetineyim.

  Banka, parayı beyanınıza göre yatıracağından bütün bilgileri siz vereceksiniz. Bilmeniz gerekenler ise paranın yatırılacağı hesap ve bağlı olduğunuz saymanlık.

  SGK – DİĞER TAHSİLATLAR’a para yatırmak istediğimi söyledim. Bağlı olduğum saymanlığı sordular. Pendik dedim, Kartal oraya bağlıymış. Meblağı sordular, onu da söyleyip parayı uzattım. İşlem tamamlandı.

  Kısacası, bankaya gitmeden önce
  bağlı olduğunuz saymanlığı öğrenmelisiniz.

  Kolay gelsin…

  1. Açıklama kısmına adınız, TC kimlik numaranız ve “kesenek farkı” ibaresini yazdırmayı da aklınızda bulundurmanızda fayda var 🙂

 225. İyi günler hocam.Öncelikle şimdiye kadar herkese yaptığınız bilgilendirme için teşekkürler.Önceki yazılarınızı da okudum fakat güncel olarak sormak istedim. Ben hizmet birleştirmemi yaptırabildim, mebbis’te görünüyor fakat hizmet puanlarımı işletmek istediğimde çalıştığım okullardan belge getirmemi ve Özel Öğretim Kurumları Hizmet Çizelgesi istediler.Onları da topluyorum.2007-2012 yılları arasında parçalı şekilde(yerime atama oluğu için), 2013-2015 yılları arasınra da özel sektörde öğretmenlik yaptım.Bana ne kadar puan getir dediğimde SGK dökümüne bakarak pirim günü 30’un altında olanlar puan getirmez dedi. Halbu ki SGK 8 saat derse 1 gün pirim yatırıyordu. İki sorum vardı –
  1 – Puan hesaplanırken pirim gününe göre mi okulda çalışmaya başladığım tarihler arasına göre mi puan alırım?
  2 – Bankaya yatırılacak bir paradan bahsedilmedi bana.Benim hizmet birleştirme sürecim tamamlanmadı mı? (hizmet puanı hariç)
  Şimdiden teşekkürler

  1. Prim günü esastır
   Emekliliğe saydırmak için yapılıyor diğer işlemler. Derece kademe ilerlemesi

   1. Teşekkürler hocam.Bu arada askerliği de işlettim.Askerliği atanmadan önce yapsan da hizmet puanı getiriyormuş.Bana Iğdır / Aralık için 6 ay askerliğe 11 puan getirdi.

 226. Hocam ben şubat 2106 da atandım da yaklaşık 8 yıllık özel eğitim kurumlarında çalıştım. Ben bu hizmet puanı derece v.s gibi durumları bir sene doldurunca halledebileceğimi söylediler. Adaylığım kalkmadan halledebilir miyim? Çünkü 2017 şubatta eş durumundan tayin isteyeceğim

  1. Hocam ben de eylül atamasıyım benim de adaylık kalkmadı daha ama ben yaptırdım hizmet birleştirmeyi.Ağustosta eş durumu isteyeceğim.Fakat sizde durum nasıldır bilmiyorum?Görev süreniz şubattan başlatılırsa yapabilirsiniz yoksa ağustosu beklemek durumunda kalabilirsin.1 yıl görev yapma şartı var.

 227. hocam merhaba ben eylül 2015 atamasıyım öğretmenliğe başlamadan önce 6 yıl fabrikada kimyager olarak çalıştım hizmet birleştirmesi yapmak emeklilik yaşını düşürmekten başka bana nasıl bir katkı sağlar veya bir faydası olur mu puan , derece , kademe gibi .

    1. Puan alamayacaksınız. Kesinti fazla olur maaştan. Emeklilik zaten erken olacak sizin için inş. Tabi ilçede bi muhasebat görevlisine sorsanız daha iyi bir cevap alabilirsiniz.

     1. Merhabalar hocam. Hizmet birleştirme yapıyorum fakat yanlış hesaplamalarindan korkuyorum açıkçası çünkü kime sorduysam her kafadan bir ses çıktı. 2014 eylül atamasiyi stajyerligim kalktı ve daha önce izmirde dershanede 2 yıl 22 gün calismisligim var. Şu anki okulum 3 un 4 u ve yılda 22 puan veriyor. Benim dershanede çalışma sürme kaç puan eklenir? Teşekkür ederim

     2. Çalışmış olduğunuz yılın puanını alırsınız. 2 yıl prim ödenmiş ise 44 alırsınız minimum

 228. merhabalar sayın hocam öncelikle paylaşımınızdan dolayı teşekkür ederim. Ben 2011de Agrı’ya atandım ve daha önce dersanede çalıştıgım 2yılı hizmet birleştirmesi yaptım puanımı aldım kıdem alamadım. Fakat sonrasında kütahya’ya tayinim çıktı. kütahya mem benim dersanede çalıştığım dönemdeki puanlarımı silmiş. gerekçe olarak da o dönem uzman öğretici olduğumu söylüyorlar. (uzman öğretici: fen edebiyat fakültesi mezunlarının formasyon belgesi almadan önceki sıfatı) bir anda en düşük puanı olan öğretmen oldum ve norm fazlası çıkma durumu var. Her şehir kendine göre puan verip ya da silebiliyor mu? Agrı, Sakarya, Eskişehir, Bursa,İzmir, Mardin vb. verip kütahya, konya vb. şehirler vermese oluyor mu? çünkü benim gibi olan çogu arkadaşımın puanları duruyor. Hatta Kütahya ili içinde aynı okulda bile birlikte çalıştıgım ve puanı silinmeyen arkadaşlar var. Ben kademe için başvurunca tesadüfen görüp silindiğini yoksa herkese bakılamayacını bunun için bakanlıktan görüş aldıklarını ve yapabilecek bişey olmadığını söylüyorlar. hocam ne yapabilirim lütfen yardım edin. zaten 4 yıl süründüm dersanede ama bu süre yasalda 2 yıl görünüyor ve bunun da şimdi puanlarını sildiler.

  1. Değerli hocam bakanlıktan görüş istemekte haklılar Çünkü bilmiyorlar. Dilekçe verip bekleyin inş hallolur

   1. Hocam memurken 6 sene çalıştım. Memurkende kısa donem askerlik yaptım.simdi mebe geçtim. İlce MEB kademe derece hesaplarken 4 kademe vermiş.sanki 2/3 almışlar. Hepsini saymalari gerekmez mi ? Çünkü önceden de devlette çalıştığım için 6 kademe vermeleri yani 2 derece vermeleri gerekmez mi